Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (145)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neataaaa

What a beautiful day

Haideti la , si de ce nu

Lumiiiiiiiiiiiii unde estiiiiiii???????? miss you

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

anamona: eu inteleg ce spui tu si ai dreptate, dar nu uita ca ceva ce se cheama "discernamant" in a emite judecati, pe cale orala sau scrisa, ne deosebeste fundamental de restul vietuitoarelor planetei.
La fel si "abtinerea", ca altfel toti avem dreptul la o libera exprimare. Dar ce-ar fi sa incepem toate, sub adapostul ei, sa ne balacarim "just for fun"?
Ca si la ultimul scandal, unde ma intrebam, retoric, ce-am castigat daca am ignorat anumite posturi, de la odisee incoace? imi dau singura raspunsul: inca unul
Ca plec eu de pe forum, nu-i bai, dar daca pleaca Guru, ne-am ars cu toate!

Babymom si uite imi cer eu scuze pentru situatia creata!

Restul de mamici, va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

Ca plec eu de pe forum, nu-i bai, dar daca pleaca Guru, ne-am ars cu toate!



Hai ma, ca doar n-a devenit o moda plecarea asta de pe forum la fiecare scandal cu si despre Eva.
Zi ce mai gatesti azi, da-mi idei! Eu fac niste chiftelute de dovlecei.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata

Bitza in dimineata asta iti dau eu cafea

Cristina si multam de cafea !

Babymom ai zis foarte bine ce ai zis, exact asta este si parerea mea. Din pacate cred ca se distreaza la maxim de furtunile create aici si mi se pare scandalos sa ai un asemenea obicei.....Este foarte posibil ca luni sa apara ca si cand nimik nu s-a intamplat si sa fie ea senina......continuarea o cunoasteti

Feli pupici grasunului

Joy are potential fata , nu gluma

Moni ma bucur ca poti sa comanzi leaganul !!!!! Tu cum te mai simti ? Esti mai bine ? Ce face burtica ?

Khristin eu am patit o faza asemanantoare cu ce povestesti tu ...Valentina si-a luat o palma la gradinita de la o educatoare tanara si patimasa.....Am facut un scandal monstru atunci in gradinita...cel mai tare ma deranja faptul ca aleia nu i se parea nimik iesit din comun ca daduse in copii (au fost 4 fetite pedepsite astfel in ziua aceea)....eu ii tot spuneam ca nu are ea dreptul sa dea in copilul meu si ea nu intelegea de ce exagerez eu atata pentru o palmutza.... am zis atunci ca o strang de gat ....Pentru mine zicala "bataia este rupta din rai..." nu exista , asa ca nu am inteles nicio secunda de ce femeia aia si-a permis sa dea in copilul altcuiva....

La multe lunite Izabela de Lidia , Sergiu de Lucutta !!!!

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

si eu puuuup

si dau o cisterna de pepsea. Lumi!!!!! ma auzi?

La multe lunite
Izabela de Lidia ,
Sergiu de Lucutta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

imi recomndati si mie canute/pahare cu pai?
habar nu am ce sa cer la un astfel de device.
atat am retinut de la voi ca trebe sa se dezasambleze cu totul ca sa poata fi spalat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
De cand va cunosc eu, virtual vorbind, adica de prin ianuarie, tot timpul am avut impresia ca Eva lanseaza dinadins samanta de scandal doar spre amuzamentul ei. Adica urmariti putin patternul: de obicei inainte de week-end lanseaza o idee conflictuala si apoi o lasa s-o rumege "fetele de pe forum" si ea se retrage timp de cateva zile. Mi-o si imaginez razandu-si in barba pe seama dezlantuirii de forte pe care a creat-o. Apoi revine senina, ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, spunandu-ne ce au mai facut ei.
Din acest motiv eu m-am abtinut pana acum sa comentez postarile ei, mai ales cele care nu aduc niciun beneficiu nimanui.

Poate mai bine taceam si acum, dar chiar nu pot sa inteleg indarjirea cu care poate urmari sa puna intotdeauna punctul pe i


Ca bine zici!

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

Ca plec eu de pe forum, nu-i bai, dar daca pleaca Guru, ne-am ars cu toate!



Hai ma, ca doar n-a devenit o moda plecarea asta de pe forum la fiecare scandal cu si despre Eva.
Zi ce mai gatesti azi, da-mi idei! Eu fac niste chiftelute de dovlecei.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi



1. sper
2. am facut aseara ardei si dovlecei umpluti cu carne de pasare (am cumparat eu trei piepti si i-am dezosat), vad la pranz cum ii plac
3. plec la sora mea, in Rosu, pana maine seara si vedem acolo ce papam, stii ca nu avem probleme cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

eu refuz sa imi mai pierd timpul pe prostii din astea....incepusem un mesaj in care analizam comportamentele de pe forum....era culmea

mai bine sa va zic cum thea refuza mancarea de la mine...
acum e cu sotzul prin curte....ii distragem atentia, peste vreo juma de ora o sa incerce el sa ii dea lapticul cu cereale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Buna dimineata!

Mai, parca era vorba ca lasam subiectul scandalului Evei in capitolul trecut, nu?

Dar daca m-ati provocat... ei bine, eu n-o sa plec de pe forum din cauza nimanui, chiar daca uneori simt un usor dezgust la fazele ca cea petrecuta in ziua precedenta. Daca o sa plec o sa fie pt. ca am altceva mai bun de facut, nu mai am timp, nu mai am nimic de spus, etc. Dar deocamdata n-o sa plec pt. ca-mi sunteti chiar dragi.
Dar dac-as pleca, vorba Evei, nimeni nu e indispensabil intr-un grup, comunitate, cu atat mai putin aici pe forum. Deci sunt convinsa ca v-ati descurca voi si fara mine ( cum dealtfel v-ati si descurcat in perioada cand n-am activat ).

Deci sa nu se intelega ca ma impaunez sau ca ma dau atotstiutoarea grupului, inteleapta sau mai stiu io ce, titulatura de Guru pt. mine a fost asa... ca o glumita, nu ca m-as da intr-adevar guru. Si eu la randul meu am avut foarte multe de invatat de la voi. Va consider un grup de mame istete, educate, informate si implicate, ca daca n-ar fi fost asa nu mi-as fi pierdut timpul de la inceput.

Si cu asta... subiect inchis si sigilat ( pt. mine ).



Mama lui Dragos si a lui Victor

in sfarsit... poze cu noi

Mergi la inceput