PRIETENE FARA TITLU (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetelor,

INGRID, ce super se joaca Diana. Cat despre faza aia cu moartea, na, ce vrei, copiii nu inteleg exact ce inseamna asta si probabil ca este curioasa sa afle mai multe despre subiect.
Tin pumnii sa nu faca Diana varicela, sau daca face, sa faca ceva usor si fara complicatii.
Al meu nu stie inca ce e aia moarte si nici nu tin neaparat sa ii spun. Eu ii vorbesc, cand mai citim povesti, de ex, ca personajul x a urcat la cer si ca s-a facut inger. La fel ii tot povestesc ca mai are o bunica, in afara de mama lui tati, care este inger si il vegheaza. Prefer sa ii pastrez inca inocenta cu povesti de astea, de fapt el nici nu pune intrebari, doar ca mai citim povesti, gen Cenusareasa, Alba ca Zapada etc. si acolo e vorba de moarte.
MONI, hai ca esti super frumusica graviduta, mi se par absolut minunate femeile insarcinate, au asa o stralucire si o fericire in ochi de pur si simplu ti se taie rasuflarea. Lasa burtica ca e super sexy, ce vrei, porti un copilas, nu exista ceva mai frumos ca asta. Eu cele mai frumoase poze pe care le am nu sunt acelea de cand eram manechina ci acelea de cand eram graviduta, cu burtica aia imensa si kg nenumarate in plus.
Baga poze si cu tine in costum de baie, ca esti si mai sexy sa ti se vada burtica mai bine.
Ca ziceai de poze cu mine, o sa pun, stai sa ma fotografieze si pe mine cineva, ca numai io fac poze. Da' hai ca o sa fac, ma ocup.
Ca ma intrebai de carti si jucarii, da, Mark le-a ales, si-a ales carti cu povesti, cu tot felul de insecte si personaje, o carte cu cantecele spaniole cu cd si niste jucarii Playmobil ca e pasionat, deja ne-a innebunit.
IRINA, super Sabina cu perlutele ei, tare dulce este.
, fug la copil sa ii citesc.

Avem pui de trei ani si mai vrem inca un

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

IRINA, acum am citit de Sabi ca a impins-o dobitoaca de pe trici. Mai ce oameni, saracuta fetita. Sper sa nu aiba vreo problema cu incisivul, of, imi imaginez ce a durut-o, mititica.

Avem pui de trei ani si mai vrem inca un

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IRINA ce rau imi pare de Sabi,sper sa nu aiba probleme cu dintele ala.Nu mai lasa in preajma ei specii d-astea Si Diana avea o vreme cand nu prea voia lapte,acum toata ziua l-ar bea.Sper sa rezolvi cumva cu gradi,bine ar mai fi.
ANDA aoleu cred ca la cartile cu insecte Diana mea nu s-ar fi bagat Nu-s genul ei.
Poze gravida cu Diana am foarte putine si numai pe hartie ca n-aveam aparat digital atunci.Evident in toate eram imbracata.Acum mi-am mai facut si indecente, dar nu-s fotogenice defel.Lasa ca mi-oi face cand o fi burtoiul la maxim si va pun atunci

MONI 32s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hei n-a mai aparut nimeni in zona? Se vede ca e we ...
La noi e pe vine furtuna,dar poate ne ocoleste ca deocamdata doar fulgera.La Felix in schimb a turnat cu galeata dupa-masa,a tunat si fulgerat ,dar in timpul asta Diana a dormit tun,nu mai putin de 4 ore jumate Pe cand s-a trezit a iesit soarele si-au iesit la plimbare.Cert e ca si maine se anunta ploaie si toata saptamana ce vine ... Eu o si cam simt,ca toata ziua m-a durut burta ca la ciclu Tudor agitat cat cuprinde,plus ca am avut cateva contractii acum seara,am luat doua no-spa azi.Nu ma simt deci prea apta de plimbari,dar sper sa fiu ok.
O sa incerc sa mai bag io nasul de pe la neamuri cat stau pe-acolo.
Am plecat la culcare,sa vad cum adorm ca deja tuna din ce in ce mai tare .
Pupici si duminica placuta la toate

MONI 32s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Eu am dormit pana tarziu, statea Diana cu nepoata-mea in camera alaturata, le auzeam si nu reuseam sa ma trezesc. Abia dupa cafea mi-am revenit. Ieri-seara au venit niste prieteni si am baut Havana cu cola, sta sticla aia pe un sfert golita, mi-e si mila de ea uneori..
Irinatuntza, dar ce varsta avea fata cu pricina, de n-a inteles ce-i strigai? Sunt unii copii foarte repeziti, n-au masura, mai bine sa stai deoparte cu Sabina. Imi pare rau de ea..
Anda, tu esti ca mine. Daca merg la cumparaturi cu Diana, chiar daca ea nu cere, tot imi vine sa ii cumpar, ba jucarii, ba carti..si nu ca n-are avea, habar nu am ce sa fac cu atatea, musai sa-i cumpar un alt cos, nu mai am unde sa le depozitez.
Cu moartea...hm, e mai complicat, ca Diana ma intreaba cu precizie, plus ca mergem cu ea la cimitir sa udam (urla daca n-o iau) si normal ca face conexiuni. Macar sa nu o ia in tragic.
Si noi avem carti cu insecte, ea e foarte curioasa de ele, de cate ori vede una afara ma intreaba ce e..apoi nu-i raspund ca la facultate cu specii, increngaturi etc, dar ceva concret tot e necesar.
Eu cred ca daca ii plac asa de tare animalele se va face veterinar. I-ai gasit trusa?
Moni, eu am mai vazut poze cu tine gravida si esti foarte frumoasa, stiu ca si eu straluceam la fata cand eram insarcinata, sora-mea la fel..raspandea o lumina, nu stiu cum s-o descriu, cert e ca gravidia le prieste la unele. Sa stii ca nici mie nu-mi crestea parul in ultimele luni, speram sa nu mai fie nevoie de epilat, as..pe fras, cum am nascut, cum si-a revenit brusc.
Foarte bine ca Diana si-a facut prieteni pe acolo, nu se plictiseste, dar daca vin ploi ce face? Se viziteaza reciproc?
Mira, ma uit la poze ca nu ti-am vazut copilasii demult. N-ati reusit sa va mutati inca? Nu sunt ofertele bune sau de ce?
Ce sa zic de colege, eu la lucru am una, tembela rau de tot, nu ca n-ar pricepe cat de cat sa-si faca treaba, dar e ea sarita de pe fix, trebuie sa-i raspund scurt si concis, altfel nu mai scap de ea, insira la prostii de te doare mintea.
Ce are Selin cu pieptenul, a vazut intr-un film de Disney? A mea doarme cu Winnie, inca nu i-a trecut pasiunea pentru el.
Daniela, ma bucur ca v-ati distrat la munte, asa m-as duce si eu oriunde, numai sa plec din Timisoara. Voi la munte, ca marea e sub nas, te plictisesti si de ea uneori.
Pune filme cu mandra sa o auzim cum canta Macarena. Nu mai spune de Diana ca e ..... e normala, absolut normala ca inteligenta.
Vrea Diana sa desenam oua de Paste, fug.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Unde sunteti? Ati baut cafeaua? Eu ma bag la dush si revin. Azi sunt singura pana dupa masa!


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hello gagici eu una sunt Oradea.
Din pacate de la Ingrid am de-aseara o veste tare proasta,soacra ei a suferit ieri un AVC grav si e in coma ,asa ca cine stie cand va mai putea intra ... Nu stie nici ce va face cu Diana de-acum .
Brandusa deci azi iti faci de cap!
Eu mi-am baut cafeaua cu sotia nepotului ca am venit sa dorm la ei aseara.Ea s-a dus acum ca are o ora de conducere ,numai bine mi-am bagat nasul pe net.Pe-aici a plouat azi,eu am dormit pana la 11 si dupa-masa trag iar o tura in Felix.Cam nasol cu Diana azi ca a stat in camera si a fost fitzoasa rau de-a zis tati ca la anul n-o mai duce cu ei Ieri am bagat un record: pana a dormit Diana de amiaza am tras o tura de plimbare cu husbandu' prin Felix,am mers o ora non stop (cu viteza melcului evident) si abia atunci am parcat 10 minute pe o banca.Dupa care inca jumatate de ora de plimbare pana am urcat la hotel! Clar ca daca era cald nu reuseam performanta asta, dar a fost mai racoare ca dupa ploaie,inorat si maxim 18-20 de grade.Culmea ca erau destui care se balaceau in piscine ,dar evident ieseau si se infofoleau in prosoape sau halate.Mie la temperatura aia nu mi-a fost pofta deloc de baie si nici ai mei n-au dus-o pe Diana.Dupa-amiaza am venit cu totii la nepotu-meu,a mai venit si cealalta nepoata din Oradea aici,plus unchiul din Arad cu familia,am fost mai mult de-o gramada ... Intr-o seara o sa o iau pe Diana si dormim la nepoata-mea ,ca acolo are jucarii o gramada de la baietii ei si macar se va distra Diana.Pacat ca pe ei i-a dus la tara in We,dar voia si ea sa mai respire ... In rest ce sa va zic,aseara ne-am facut poze printre care si poza cu trei gravide Probabil ca eu o sa stau toata saptamana p-aci,ma mai mut de la o gravida la alta si asa amandoua stau acasa.Si dupa-amiaza le mai scot la plimbareala in Felix.



MONI 32s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buna seara!

Am pus si eu poze noi pe drop, inclusiv cea cu Cleopatra Stratan.

Moni, asa plimba-te ca sa nasti iarasi cu viteza luminii.
Saraca Ingrid, ce necazuri si la ea. Nici nu stiu ce sa spun... decit multa putere si sa ii ajute Dumnezeu.

Fata care a impins-o pe Sabi de pe trici are 12 ani. Si n-o las sa se joace cu fete asa mari, pur si simplu era si ea pe-acolo cu o prietena si nu stiu ce-a apucat-o ; a vrut sa o plimbe pe Sabi cu trici. Of, sper sa fie ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Ingrid, imi pare tare rau pt soacra ta. Sunt ceva imbunatatiri ?


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Ingrid, sper din suflet sa vii cu vesti bune despre soacra ta!
Moni, la plimbare prin Oradea, nu? Si o baie la piscina?
Anda, am tot vrut sa-ti spun, tare m-a impresionat Mark cu cizmulitele de cauciuc. Auzi la el, sa doarma cu ele sub plapuma! Dragul de el!
Daniela, mai zi-ne de cei mici. Ce nazdravanii mai fac? Si Raresh zici ca vorbeste? De cand? Ca al nostru ne face in ciuda si e mut ca un lebadoi mic. Nu ca n-ar pricepe si executa orice il rog mai ceva ca ANA. Doar ca nu vb. Singurele lucruri pe care le striga sunt: "uca" (sunca), uc(suc) si "uiu uiu" (suzeta si iaurtul). Nu tu mama, sau ana.
Irinutza, urata patanie cu Sabina. Acum ma uit la poze.
AnaM, lasa grijile dietei. Asa se intampla in deplasare. Iti revii acasa acum.
Mira, vazut, admirat poze. Parca pe ce cresc copiii tai seamana tot mai mult intre ei. Cel putin Daria si David.
Ursoaico, eu n-am vazut niciodata Berceniul ca fiind un cartier atat de rau. EU stateam mai pe la Sudului acum vreo 4-5 ani. Dar ai si tu dreptate. In Titan, ar fi mult mai fain, daca ati reusi sa cumparati. Spor la facut bb2. Sa iasa repede.
Eu ieri n-am reusit nicicum sa mai intru pe motiv de furtuna. Am scos tot din priza sa nu mi se mai arda cine stie ce. Si seara am avut si pana de curent pana tarziu. Acum vad ca e ok, dar ash mai vrea niste ploaie.




Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput