Dulceturi si papanasi (313)-Ramonaiani, vine bb2

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

filmul este pe mail........iar poze aici ........o parte ca tot nu incarca ...

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna seara. Sper ca ati avut un weekend minunat. La noi a fost chiar placut acasa, azi m-au cam obosit puii, insa nu stiu de ce m-am simtit ca in concediu. Probabil se explica dupa saptamana crunta care a trecut. Suntem bine oricum, Alex nu mai are dureri de burtica, insa maine o duc si la eco. Dimineata ii duc pe amandoi insa la control, cel putin cu Andrei nu am mai fost demult.

Sabina, tare frumoase pozele, si puii niste scumpi! Gata mutarile?

Mara, multa sanatate lui Puppi. Ti-ai amintit ce virus era? Cat despre activitatile pentru copii asa mici constat ca aveti mai mult decat muzica. Aici greu primesc asa micuti, la serbarea Alexandrei am aflat ca Andrei va fi cel mai mic si la grupa.

Adi, doamne fereste, nici gand sa imi ponegresc mostenitorul pentru ca il ador. Si el pe mine, evident. Insa obiectiv, la capitolul limbaj, este in mod vizibil sub media statistica. Dar eu sunt multumita sincer de progrese. Oricum plangerile erau strict legate de vorbit, ca de ajutat ma ajuta si el cu vasele in chiuveta, cu aruncatul servetelelor la gunoi, si cand a fost certat de mizerie s-a apucat singur sa mature. Una peste alta mi se pare ca vocabularul i se imbunatateste mereu, poate nu tin eu pasul cu intelegerea. Acum are un cuvant nou si zau daca stiu la ce se refera. Dar combinatia cuvinte pocite cu gesturi este ok deocamata sa se faca inteles.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bernix, multumim mult. Chiar a avut super final de an, trebuie sa va povestesc si despre serbarea de gradi unde m-am topit de mandrie, mai ales ca am auzit lumea laudandu-mi de zor fata. Nu mai apuc sa pun poze azi, sunt vreo 500 pe putin si nu am apucat nici sa le sortez.

Mandarinutza, fata, vai ce s-o fi speriat draga de ea. Cat despre film, si mie mi-a placut Inger si demon.

Andreea11, vai ce patanie, exact ce aveai nevoie acum cand erai ingrijorata. Multa sanatate si lui CRisti.

Cecilia, eu nu reusesc sa vad pozele, mai incerc si maine.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nu am reusit sa pun nici o poza inca, trebuie sa va povestesc multe despre serbare. Oricum pana una alta, noapte buna si o saptamana usoara! Pentru mine va fi mai bine sper la birou, insa am inima cat un purice pentru tatal meu care a plecat pentru niste analize. Analiza in sine presupune 2 riscuri majore, in plus in functie de rezultat e posibil sa necesite urgent operatie. Sper sa fie totul bine.

Va pupic.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Cam ciudat cu pozele, dar la cat de greu merge Picasa la mine, nu ma mira.........asa ca le trimit si pe acestea pe mail....


Luy, imi pare tare rau ca ati inceput asa gradinita.....ma rog sa fie totul bine si sa inceapa sa se obisnuiasca si sa ii placa micutei Me, uite multi pentru ea si pentru tine.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

hop si noi.
am fost la www.flickr.com/photos/23756759@N04/3647249443/in/photostream/" target="_blank"> ferma animalelor unde am prins cateva poze, dupa care m-a lasat bateria .


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Andreea imi pare rau ca ai trecut prin asa zile de cosmar

Cecilia am vazut baietelul gospodar...bunici au un ajtor de nadejde

Bernix vacanta placuta!...lasa casa ca ai timp de ea si la intors

Papanash astept musafiri din Ro la sfarsitul lui iulie(nu stiu precis cand)...da-mi ceva date unde te duci si daca reusesc...daca veti avea probleme suna-ma neaparat

Luy sant multi puiuti care se obisnuiesc mai greu...stiu ca te doare sufletul , dar mai incearca , chiar juma de zi

Sabina unde tineai toate lucrurile ale in casa??...eu incet,incet le faceam disparute demult




Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

sunt franta, am tot colindat zilele astea, nu am citit din urma dar revin maine, cu impresii despre locurile vizitate si nu numai.
sper sa avem cu totii o saptamana buna, pe curand !


p.s.Ramonaiani, tot 2 in 1 ? ca eu am visat ceva frumossss !!!!

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Papanash se vede ca ii plac animalele baiatului si unde mai pui ca nu ii este frica.

Rox si pitica mea are"probleme "de limbaj, adica nu prea zice...binenteles ca se face inteleasa , dar la noi sant 2 limbi in casa , oricum nu imi fac probleme pana cand va merge la gradi (peste un an)

Picea chiar daca avea pasaportul lui iti trebuia imputernicire?...adica am nevoie de o procura legalizata ptr a pleca cu el din Ro...sotul pleaca mai devreme...sau poae nu e valabil ptr ca e cetatean ita...trebuie sa ma interesez cand ma duc sa le i-au pasapoartele...noroc cu patania ta

Crithina sper ca Robert e ok

Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

dragi mamici,

imi cer scuze ca dau buzna in topic, vreau sa va informez de bazarele deschise pe forum, poate este cineva interesata.


Bazar pentru Mihaita

Bazar pentru Bogdan

Bazar pentru Sebi


Mergi la inceput