Dulceturi si papanasi (313)-Ramonaiani, vine bb2

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Cam slaba activitatea azi.
Buna seara si de la noi!! De citit nu am citit tot, la intalneala iar nu am ajuns..... Motivul o gramada de zile de cosmar.
M-a mancat in fund sa ma duc sa cer parerea mai multor medici vis a vis de hepatita mea. Asa ca am ajuns si la Bals, la un renumit medic, care s-a purtat super nasol(mistocareala la greu) si m-a speriat de moarte. O saptamana m-a durut ficatul, pana cand am ajuns la alt medic...imi bagase in cap ca am ciroza....bine nu direct, dar cum creierul meu bubuioe la greu, asa gandeam eu.
Toate bune si frumoase, tb sa ma duc sa iau rezultatul analizelor, ca de nu am dat spaga degeaba. Ma duc, miercuri, ma rog sa nu dau ochii cu doctorul. Ajung acolo, stimatul dr nu venise si nici nu mai venea desi era lume din toata tara la usa lui. Ii cer rezultatul asistentei, zicand ca o sa mai trec sa le citeasca dr, desi stiam bine, ca e ultima vizita. Cand le iau ce-mi citesc ochii. HIV anticorpi totali INCERT si dedesubt HIV anticorpi totali NEGATIV. Erau 2 metode prin care ma testasera. Sa mor si alta nu. Fug la Babes, dau sange si de la 11.30 pana la 18.45 am crezut ca mor, parca simteam ca nimik nu are rost. Degeab aimi spuneau toti, ca e o greseala, ca analiza a iesit incerta o data, dupa care au repetat o cu accelasi sange inca o data si a iesit negativa. Eu, nu si nu. De ca scrie ROG PROBA 2 HIV???
Ma rog, timpul trece, si ajung sa iau rezultatul, bineinteles NEGATIV.
Si uite asa in 7 ore mi s-au scurs 7 ani din viata. La Bals am zis ca nu mai calc, si am luat totul ca pe un semn de la Dumnezeu sa nu mai caut zeci de mii de pareri sa merg pe mana doctorei mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Cris e bine, vesel, activ si optimist, macar el. De vorbit nu vrea, incercam cu olita, dar nu reusim...
Ieri m-am relaxat si eu la un film 6D, super senzatii, o sedinta de masaj si un film de lung metraj. Azi am bucatarit, sotul m-a ajutat la curatenie, a calcat....Si in sfarsit ma simt mai in forma.
Mi-a fost dor de voi, si acum va pup ca ma bag la un dusulet si la un film.
Noapte buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

am vazut si noi un film aseara, Ingeri si demoni cu Tom Hanks, mi s-a parut interesant, oricum mai palpitant decat Codul lui DaVinci.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Andreea11, of ce sperietura, imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva. La Bals, l-am avut si eu pe tatal meu internat acum 3 ani si am fost total nemultumiti de medici si de asistente, desi am cotizat la greu, nepasare si nici un pic de grija pentru bolnavi.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Daca aveti ocazia sa vedeti The hangover- ruleaza acum in cinemauri- sa o faceti!
Este o comedie de zile mari.
Am ras de la inceput pana la sfarsitul filmului!
Merita vazut!

Un weekend frumos!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

www.onetruemedia.com/otm_site/share_skin?work_id=9402796&type=email" target="_blank"> daca vreti sa va amintiti de noi

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sper ca sunteti bine, nu am apucat sa citesc decat fff putin.

Andreea11, oribila intamplare...nici nu vreau sa ma gandesc prin ce ai trecut.....fara cuvinte

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Cristi are si el bubite de la caldura pe gat...il dau cu apa termala si il limpezeste cu ceai de galbenele si pelin, dar nu are efect....cum iese la soare apar la loc....in rest este un super baiat...cra cra...vorbeste mult, este vesel, se bucura din orice, raspunde cand il intrebi ceva, intreaba cand nu stie ceva....ziua sta fara pampersi(doar cand doarme), se mai scapa pe el sau spune dupa ce a facut pipi, insa kk nu vrea la olita...sper sa inceapa sa spuna mai des..oricum e un pas innainte....face instructie c mamaie si tataie, totul numai cum vrea el...s-a obisnuit ca noi venim si plecam cand doarme, asa ca azi mi-a spus cand ii dadeam sa pape cirbita ce sa-i auc de la didici....si ca sa venim repede la el''dol mami tati''...nu-mi venea sa mai plec fara el...dar asta este...inca putin.
Am pus aici un filmulet, o sa-l trimit si pe mail, pt cine nu-l poate vedea.....iar poze mai tarziu...am o problema cu Picasa

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Am fost si noi in weekend la mare, dar aseara ainceput o ploie si azi un vanttttt...asa ca ne-ma intors mai devreme

Crithina ptr diabet imi pare rau ca trebuie sa ti regim...mie imi iesisera analizele proaste la USL, dar la privat buna.
Nu te speria daca Robert face febra mare, important e sa reusesti sa o potolesti...daca nu scade deloc fugi la spital, dar se poate folosi tachipirina la 4 ore (vezi ca acuma ii trebuie cea de 250ml) si daca vrei si nurofen intercalat....adik la 8 ore (3 ori pe zi)...nu te grabi cu antibiotic macar 4 zile...a mea mi-a facut febra apropae 12 zile, avea ceva viral + maselute credeam ca va face" la sesta malatie"
sanatate

Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Nana cu ce actori??...italieni cine stie cum il traduc

Cecilia nu am reusit sa vad baiatul

Marunzika unde "la caldurica "mergeti??

trebuie sa recuprez cap trecut...poate mai revin mai pe la noapte

Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput