Dulceturi si papanasi (313)-Ramonaiani, vine bb2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

papanasho, nici io nu m-as muta in Pipera-Tunari! Un ansamblu rezidential care mie mi-a placut este cel de langa Parcul Carol, insa era scuuump.
Sa ai o vara plina, sa rezolvi tot prin casa, sa ai grija de sanatatea ta si sa anunti bucuroasa ca Adi nu mai are nici o problema la gradi, da?!


Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Bernixu, pai ce concediu-i asta soro ? cine munceste pentru burtile voastre ?
Va urez sa n-aveti nici o ocazie de sunat la medici, sa va rasfatati reciproc si sa aveti grija de Diva !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Cecilia, bafta la invatat si reusita maxima la examenul care te asteapta!

Piciu, com[plicat rau cu birocratia din Ro! Daca tot ati mai zabovit prin Buc., cum de n-ai dat de stire?
Ai grija si de burtica ta, nu nhumai de proiectele de la job, musafiri si smotru prin casa!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Bernixu, pai ce concediu-i asta soro ? cine munceste pentru burtile voastre ?
Va urez sa n-aveti nici o ocazie de sunat la medici, sa va rasfatati reciproc si sa aveti grija de Diva !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme



Bobo!

El nu va fi tot timpul cu noi, insa iulie e luna moarta si va incerca sa profite la max, mai ales ca are planuri pt toamna, iar io ma intorc ma munca, la minister(cah!).

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Si acestea fiind zise, ma retrag la strans prin casa ca-i ca dupa razboi.
Sper sa reusesc sa mai intru duminica seara, de ramas bun asa.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bernix, concediu placut (ca lung este nenica!) si spor la bagaje. Ramane sa ne auzim numai pe telefon.

Mara, multa sanatate Energiei! Imi pare rau ca nu mai scapati de probleme. Aaa, super ideea cu scoala de muzica. Ce bine ca la voi exista activitati si pentru copii asa mici.

Papanash, multumim de grija. Atomica pare sa fie ok, ramane sa vedem si eco. Cred ca e o problema de tranzit intestinal.

Luy, tare greu trebuie sa iti fie. Mi-ai reamintit multe din momentele de inceput ale Alexandrei, eu chiar uitasem. Partea buna este ca si ea a uitat.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, nici nu stii cum e mai bine cu aruncatul asta. De regula eu strang lucruri, desi si eu arunc pe capete. Daca ar fi dupa sotul meu am goli complet dulapurile. Problema e ca ulterior constatam ca ne trebuiau.

Papanash, incet incet se obisnuieste si Andrei cu gradi.

Ana, nu pare sa fie ceva serios cu Alex, mai facem investigatii.

Asa, ca vad ca ati intrebat de Alex. Sigur nu e apendicita si nici infectie urinara, sumarul de urina a iesit perfect si nu are febra. Nu o doare la palpat si nu se simte apendicele inflamat. Au ramas insa in discutie mai multe variante, de la intindere pana la anexita. Ramane sa elucidam luni seara cu o eco abdominala. Oricum, cel mai probabil este tranzitul deficitar din pricina lichidelor insuficiente si a faptului ca se abtine. La fetitele mici si slabute cica rectul, uterul si vezica sunt aproape lipite si de aceea orice presiune din intestin poate radia in celelalte. Oricum mai vedem, deocamdata a primit debridat 7 zile sa reglam tranzitul.

Cam asta. Va las ca m-am apucat sa fac tort, trebuie sa spal acvariul, sa culc fata, sa ma epilez si sa pregatesc tot ce trebuie pentru serbarea de maine.

Noapte buna si weekend exceptional!



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Bernix, cand faceti weekend la Vama?
noi vom fi pana in 7 iule in 2 mai si apoi dupa 20 august din nou:)
la munte ne-am stabilit deja.
Rox, eu am o teorie: ce n-ai folosit timp de 15 ani...:))))

CRistina, ii da antibiotic doar caface febra? in viroze febra tine si o saptamana fara sa ai infectie bacteriana.
Sper sa ii treaca repede!

Andries, ce mai zici?

Luy, io-s terminata cand citesc ce-ai scris:(
Nu stiu ce-as face in locul tau:(, sincer...daca ar exista si la noi Tages mutter ca la Picea ce bine ar fi.
Daca banii9 nu sunt o necesitate urgenta...se poate lua inca un an de concediu pur si simplu, stiati?




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

sa va arat poze:)
http://farm4.static.flickr.com/3341/3640953911_5e10677135_o.jpg
si mama cu maimuta agata:)
http://farm4.static.flickr.com/3392/3640951925_d10320e7ec_o.jpg



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Am fost la urgente. Puppi are ciuperca in gurita de la cortizonul inhalat; ne-au spus ca e posibil sa faca si desi am respectat regulile (inhalat, spalat dinti si baut apa) tot a facut. Acum ne-a zis un alt dr s-o inhalam si apoi sa-i dam micul dejun. Trebuie dat cu un gel pt 10 zile.
Iar eruptia de pe corp....dr s-a uitat luuuung, a sucit-o pe toate partile, a ascultat-o la plamani, ne-a intrebat daca a mancat/facut ceva nou in ultimele zile si nefiind sigura de ce are, a chemat un alt dr. Cica e un virus, am intrebat cum se chiama dar am uitat, cica aces virus e de 6 feluri, dar nu-i nimic grav; poate face febra, dar mai multe pr si-au facut pt ciuperca din gurita. Mi-a zis sa nu-mi fac pr, ca Energia se face foarte rapid bine, o sa ma faca de 5x bunica si-o sa traiasca peste 80 ani :) sigur m-a vazut c-o fata luuunga si a ras de mine! Na, ca noi nu scapam de probleme, ori scapam de una si se lipeste alta de noi. Cica e molipsitor, dar daca mamicile nu fac o tragedie din asta, o pot lasa la joaca in compania altor copii. Asa ca vecinul o sa sufere cateva zile ca nu are acces la Energia, dar nu cred ca plange ca iar l-a capsat pe fata, are super zgarietura, iar tati lui il instiga s-o altoiasca si el pe a mea fata.

Bernix concediu placut!

Sabina tare dulce e Sofia, iar mami maimutei radiaza !
Vroiam sa te intreb, ce parere ai despre scoala de muzica la varsta piticilor nostri?


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput