Dulceturi si papanasi (313)-Ramonaiani, vine bb2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata!

Carpatina merci de cafea

Miru a mea doarme si acum..drept ii ca-s si jaluzelele trase..afara ploua..Dimineata a strigat dupa tape=lapte,apoi maaaama,ca s-o iau la noi in pat..a mai stat un pic si a adormit la loc

Greyeras ai o fetita tare frumusica

Marunzika multa sanatate Yannisei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Cecilia se vede ca-i prieste lui Cristi la bunici,parca a mai crescut..

Lia acomodare usoara la gradi, Mirunicii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Cecilia, multumesc de urari.

Si acum un pic din urma.

Yaia, Vacanta placuta. Iarta-ma ca nu ti-am mai raspuns si nu ti-am trimis numarul de tel. Dar mi-am vandut Smartul (care totusi mi se parea un pic nesigur pentru copil, desi era o masina foarte comoda) si nu as fi putut ajunge in timpul zile la Carrefour.
Da sa stii ca aici, la Focsani, ai fi gasit si tigaia de vis fara teflon. Eu mi-am luat mai demult una si numai aici am gasit din cate locuri am cautat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Dana, multumesc. Ce mai face Mirunica ta?

Cred ca sunt in sevraj, imi lipseste drogul (Miruni mic). Daca aveam masina toata ziua as fi facut drumuri sa ascul pe la geamuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Lia, ai dus-o la gradinita pentru ca te intorci la serviciu? Cand?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui danuta36


Miru a mea doarme si acum..


Cum mai sunteti cu bubitele?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

In septembrie reiau lucrul. Am zis sa am timp sa acomodez copilul un pic cate un pic. Lasatul acolo, la gradi o perioada lunga inca de la inceput mi sa parut o metoda foarte dura. Eu as fi stat acolo cateva zile cu ea ca sa se acomodeze cat mai usor, dar toti mi-au spus ca nu e o idee prea buna.

Oricum deocamdata nu pare foarte stresata de noutate (dar mai vedem). Si-a facut deja un prieten (Rares mic si cret care a asteptat-o la usa).

Editez ca am uitat ceva care mie mi se pare important. A dormit noaptea linistita fara tipete nocturne, cum am auzit ca se mai intampla. Si ieri nici nu a fost lipita de mine precum scaiul (deci nu a fost foarte anxioasa, desi plangea la 1 jumatate cand m-am dus sa o iau de mama focului pentru ca o imbracasera in pijamale - care nici m acar nu erau ale ei).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

De cand i-am dat Helmiflores,nu i-au mai aparut bubite..plus ca papa mai bine..oricum a trecut o luna de la tratamentul cu Zentel si trebuie sa mergem sa repetam examenul copro..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Maruntescu, ce mai face Puppi?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Multumesc fetelor pentru aprecieri, intoarcem pupicii inzecit .

Luy sper ca Me s-a acomodat la gradi, abia astept vesti de la voi.

Am vazut poze cu Cristi care s-a acomodat foarte bine la tara, cu Yannis care s-a facut baiat mare si cu Alex si Andrei la balaceala.

Soacra mea tot batea apropouri sa o las pe fata la tara, dar nu cred ca e o varianta buna pentru ea. Ii place foarte mult acolo, dar daca mai pot sta cu ea o voi face macar pana implineste doi ani cu toate ca uneori am impresia ca o sa clachez. Aseara ne-a spus "boabte nuna" in loc de noapte buna si ne-a cantat "rory masina mea".

Ma duc la bucatareala ca pe o vreme ca asta chiar nu avem ce face.



Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput