Dulceturi si papanasi (313)-Ramonaiani, vine bb2

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Danuta noi am ramas pe aceeasi perioada 8 - 14 iulie doar ca mergem in Costinesti, daca vrei sa ne vedem ramane sa vb la telefon.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

of, slaba actvitate pe forum.

deci tot eu, una buna si una proasta.

Dimineata cand a plecat la gradi, Miruni mic s-a orit in fata usii si a spus "pa,pa acasa!" (adica pa, pa casa)

ieri cand m-am dus sa o iau si plangea de mama focului, una din doamne i-a spus ca daca plange tata nu o mai iubeste. I-am explicat doamnei ca dragostea parintilor nu e conditionata de ce face copilul, dar ce metode domnule...

edit: trebuie sa facem cumva sa-i raspunda si casa la salut, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

greyeras, este bine daca mai poti sa stai cu ea, nici eu nu l-as fi dus pe Cristi la tara daca nu eram nevoita, dar acum analizand la rece, in afara ca imi este fff dor de el, sigur si el ne simte lipsa, pentru el a insemnat mult...sper sa ne ajute cand o sa vina momentul gradi...

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

hello,
n-am mai dat pe-aici ca m-am simtit f rau, dureri de cap naspa de tot, transpiratii, etc.

sa va zic de baiatul meu gradinarul Adi. Ieri a dormit pana la 3 jumate, adica pana l-au trezit missele, ca ar mai fi dormit.Dupa aia a baut un bibe, din prima, fara insistente. Acasa a fost exact ca inainte de gradi, adica vesel, jucaus, am cantat, dansat, ne-am jucat pana la 22 cand a adormit ( neleganat, dar cu cantecele canatate de amandoi ). Azi dimineata n-a plans deloc pana n-am iesit eu pe usa gradinitei, abia atunci a strigat dupa mine 'mama' . Deci a inceput sa-i placa la gradi, a inceput sa povesteasca si acasa despre miss si pitici. Vad ca i-a iesit si a 4-a masea. Acasa, seara, mananca foarte bine, adica papa cand il aduc ( de fiecare data cere spaghete ), apoi fructe, cand vine tati iar mananca cu el un pic de papa bun. Miss zice ca-i cel mai mancacios de la gradi, ca lor le era teama sa nu refuze mancarea-cel mai mic fiind- insa nu-s deloc probleme.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Roxana, am vazut pozele de la balaceala, ce bine de voi ca aveti unde va racori. Ce face tatal tau ?

Cecilia, te cred ca ti-e dor rau de tot, dar vezi si tu ce bine-i merge lui Cristi acolo, adica de la saptamana la saptamana e schimbat, parca-s facute pozele la intervale mult mai mari, creste repede. Ai mai fost sa vb la gradi ?

Danutza, bine ca a scapat fata de bubite .

Valentina, pe unde v-ati ascuns ?



............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Lia, ce bine ca nu mai plange dimineata, s-a acomodat foarte repede. La noi la gradi nu e strict interzis sa ramai cu copilul, dar sfatul lor este sa nu ramai, sa-l lasi si sa pleci repede, au avut fel de fel de cazuri si au multa experienta. Si am vazut si eu, cu cat stau dimineata mai mult acolo ( sa vb cu miss, sa intreb una-alta) plange mai tare, daca ies imediat, stau langa usa un pic si trag cu urechea, se linisteste imediat. Sa stai linistita ca nu cred ca este lasat vreun copil sa planga, ca-i provoaca si pe ceilalti si e mai rau. Sunt convinsa ca fac tot posibilul sa le distraga atentia si sa uite de mami, eu m-am convins de asta vazand pe net cum se comporta cu ei, sunt bibiliti toti.

Luy, dar nu ne mai zici nimic ? ce mai face Me ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

vad ca s-a trezit baiatul, a dormit si azi destul de mult. ma duc sa fac ceva de mancare,apoi la gradi, pe curand.

Carpatina, ce mai face Ioana ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Greyeraso ne auzim la telefon si sper sa ne si vedem

Papanash felicitari mancaciosului!

Nu mai pot sa fac nimic,ca Miru a mea ma da de gol..ma vede azi in balcon,la o jumate de tigara si-mi zice de la usa: bubeaza..mama..tzagara
Mai nou incepe sa faca mici propozitii,nu-i mai tace gurita deloc..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui danuta36




Nu mai pot sa fac nimic,ca Miru a mea ma da de gol..ma vede azi in balcon,la o jumate de tigara si-mi zice de la usa: bubeaza..mama..tzagara
Mai nou incepe sa faca mici propozitii,nu-i mai tace gurita deloc..


Bravo Miru ! Eu o intreb pe Energia de ma lasa sa merg sa fumez o tigara si zice nein-nein! Si Puppi face propozitii de 4 cuvinte, dar amesteca trei limbi ! Ex: "Mami anu(unu) eis,ok? Papi auch (un fel de si el),ja?"


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Maruntescu, ce mai face Puppi?


Numai prostioare !
Pupam si noi trandafirasul frumos si vesel. Cand plecati voi in concediu ca nu am retinut?


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput