Licurici de ianuarie-februarie 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

Roxana, mai stam pana luni, dar ne intoarcem in iulie pentru inca o saptamana. E greu sa stai asa departe de bunici. Eu incerc din rasputeri sa fac tot posibilul sa ne vedem cat mai des. Uite, ai mei au fost in aprilie la noi, noi acum la ei in iunie si in iulie, vin ai mei la noi iar la sf. lui august, si tot asa. Bunicii din partea sotului stau la 500m de noi si tare e bine. Eu sunt singura la parinti si ai mei sunt innebuniti dupa Lucas, incerc sa le creez o legatura stransa inca de pe acum. Bine ca n-am plecat foarte departe. Din Germania tot mai pot sa ajung mai repede si mai ieftin in Romania. Pentru iulie tocmai am cumparat bilet pt mine si pt Lucas cu 100EUR, mi se pare foarte ok, la Lufthansa.

Bebelusi,Ciufik,

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009

http://www.foto-la.de/Lucas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

aresa bine ai venit la noi!

anca bine ai revenit!



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

de ieri bebe meu merge de-a busilea! nu va imaginati ca alearga prin toata casa, merge chiar incet, dar da pasii f clar! e asa haios!!! cand nu poate da pasul isi pierde rabdarea si da din fund tare, poate poate merge si asa

puiutzul meu are 5 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

Irina, si tie pentru aprecieri. Nu fii suparata, o sa invete si Ochila sa pape cand o sa fie pregatit. Cumnata mea nu reusea deloc sa-l intarce pe nepotelul meu, pana la 8 luni cand intr-o zi pur si simplu a cerut altceva de papa. De atunci n-au mai avut nici o problema.
Pacat ca n-am mai apucat sa ne intalnim. Poate in iulie cand mai venim odata.

Avem pozici noi la semnatura, de ieri cu tortuletul de 5 luni.

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009

http://www.foto-la.de/Lucas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Delia, OAUUUUUU de-a busilea la 5 luni!!! ce tareeee
Bravo!!!





VOTATI SABINUTZA:
www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=277" target="_blank">http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=277


SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Salut si pupici la toata lumea ,

Bebelusi - si la noi da pe dinafara...si Alice are in jur de 6.5 kg. Eu cred ca e din cauza ca face mai rar - 1/zi - da muulttt...

Fetelor - eu tot ma chinui sa ii dau apa lui Alice si nu prea reusesc , nu vrea sa bea sub nici o forma...nici cu bibe, nici cu lingurita, nici cu sticluta...seamana lui tat'su care nu bea apa - ca rugineste - bea numai prostii de sucuri si muultaaa coca-cola...Deci scaparea mea sa fie sucul de fructe????

Dark - Felicitari pentru ceremonie - impresionant , foarte frumoase pozicile si mai ales "eroul principal", iar la tine deja se vad kg-lele lipsa - Sper ca deja Cleo e acasa

Am vazut pozicile de pe contul comun:
Lisa - Anusca e din ce in ce mai frumoasa;
Naty - Nadia e o scumpa si ce ochi frumosi areeee;Scaunele moi pot fi de la dintuci - parca ea a dat startul nu???
Selene - Daria e tareee frumusica si ce mare e ;
Am vazut si noua freza a lui Fabian - supeerr coooolll;
Si cand ma gandesc ca am vrut sa dau eu startul la tuns....Pana la urma i-am tuns doar bretonul lui Alice ca ii intra parul in ochi.
Am votat copilutii cei draguti de pe helpnet

Fotografii noi si vechi
http://b1.lilypie.com/fsVKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aresa spune:


Promit sa fiu prezenta la raport mai cu seama ca acum sunt in Turcia pentru vreo 2 saptamani(s-ar zice ca ar fi un fel de concediu in care sa ma porcesc la mare ,la plaja..dar n-am eu norocul asta..de dimineata pana seara sunt la calc. in timp ce tati si porcu` mic se distreaza ba in piscinica ba la plimbari si baut cafele pe malul marii)

In alta ordine de idei ca tot eram la subiectul caca..lamuriti-ma si pe mine care-i consistenta mirositorului in pampersi vostri?Noi facem asa un fel de semi-pasta(cam ca si smantana),dar cum nu am avut nicicand probleme de sanatate si am crescut mai ceva ca Fat Frumos nu ne-am ingrijorat prea tare...ma mai framanta subiectul din cand in cand atunci cand mirositorul apare in discutii.Aceiasi intrebare am pus-o si pediatrului care mi-a raspuns ceva de genul" consistenta plastilinei"..acu` ma intreb eu..ea o fi prins in vremea ei si-o plastilina mai sparcaita?..ca eu din ce mi-aduc aminte erau sulurile alea cam tari ,care numa` dupa ce erau zdrumicate vreme buna in palma se lasau modelate.

Cat despre Euroclinic..m-ar bate Cineva de sus sa generalizez..suntem inca pacientii lor ,atat eu cat si Muc cel mic...doar ca atunci cand ne-am nascut (ca tot trebuia sa le zic pe 29.01.2009 la ora 15:26,cezariana,apgar 10 ,3900g si 54cm)am avut nesansa ca eu si doamna neonatolog de a doua zi sa avem parte de sa-i zicem "lipsa totala de chimie" intre noi.Era pe tiparul medicului de circa plictisit ,care se uita pe geam ,in jos,la tencuiala ori in orice alta parte mai putin la omul care-i vorbeste.
Cum ziceam pitic gras sanatos..super vioi si fomist din prima zi..s-a transformat peste noapte in copil areactiv,care nu avea nici un chef sa se trezeasca,sa deschida ochii,sa planga(oricat l-am tras de nas de mustati si am facut ca toate aratarile pe langa el)..in plus incepuse sa "piuie" ca nu stiu cum altfel sa descriu...avea un fel de suierat plangator(dar nu era pulmonar)..pe care eu a trebuit sa-l mentionez doamnelor de pe tura din ziua respectiva(medic+asistente)si sa le rog sa vada ce-i neregula...plus ca inca asteptam instructiunile de folosire ale copchilului care au intarziat considerabil sa apara...ca sa fac povestea mai scurta ca oricum totul fuse si duse vorba cantecului am sfarsit la incubator,intepati pe peste tot..cu AB,asa just in case,...cu o mie de teste facute..plus etra-spitalizarea de rigoare ..ca intr-un final bebele sa se dovedeasca a fi perfect sanatos.Ideea mea a fost si ramane ca a domnit o brambureala totala in noaptea respectiva,bebelul a fost lasat cam mult cu mine in rezerva..lipsa lui nu fu` remarcata la numaratoarea de seara si asa ca`mnealui a sarit peste vreo 2-3 mese.
Ce mi-a "placut" maxim a fost reactia neonatologului cand am intrebat-o ce poate avea piticul ...pe un ton calm si detasat .."ei,ce pot sa va zic unii copii reusesc ..altii NU"
In rest toata lauda pentru personalul de acolo...cu exceptia momentului de mai sus in rest toti au fost de nota 10.
A, si Bebelusi..nu sunteti singurii...de vreo cateva ori am distruse bunatate de body-uri taindu-le cu foarfeca altfel riscam sa-l manjesc inclusiv pe ochi cu propriu-i mirositor!!..nu tine de pampers ci de indemanarea noastra !!

gata sunt!!

Mami Alex cu Vic cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Aresa - bine ai revenit eu parca imi aduc aminte ca ai mai scris la noi...probabil in sarcina...

E bine cand totul se termina cu bine - ma bucur ca baietelul tau frumos e acum bine si sanatos - ce ochi mari!! are

Fotografii noi si vechi
http://b1.lilypie.com/fsVKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aresa spune:


Alina stiu ca ai nascut tot acolo...caci tu ai fost cea care mi-a povestit mai multe despre ei.

Si pentru ca stiu ca mai sunt fete care or sa se uite si-or sa caute pareri pro-contra nasterii la Euroclinic(eu stiu ca asa am facut) mentionez ca in continuare suntem pacientii lor si ca daca eu s-a intamplat sa am parte de-o experienta mai nasoala,nu inseamna ca se intampla frecvent parascovenii d-astea pe acolo.A fost sa-i zicem "ghinionul nostru de nesansa"..si pana ,poate si doamna doctor neonatolog a avut o zi mai proasta si-o reactie pe masura!

Mami Alex cu Vic cel mic
http://www.facebook.com/photo.php?pid=404766&l=00a34499a3&id=1095324028

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Fetelor, uitati ce jucarie noua avem noi
http://picasaweb.google.com/ianfeb2009/Veronica#5348979111694191954


Fotografii noi si vechi
http://b1.lilypie.com/fsVKp2.png

Mergi la inceput