Licurici de ianuarie-februarie 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Lisa, FFF interesant! Multumim frumos . De acum incolo o sa am o grija deosebita legate de produsele pe care le considera ei ca fiind cele mai contaminate.
PS. Ce inseamna "Kale"?


VOTATI SABINUTZA:
www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=277" target="_blank">http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=277


SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Alina, tatal meu lucreaza la o firma de conserve...stii cum se fac rosiile de exemplu???seara se da cu un praf pe rosiile necoapte si pana dimineata sunt PERFECTE. Fructele din compotul de caise sau piersici sunt bagate in var pentru a li se duce pielita....si tot asa.

Eu cand ma duc la piata cumpar mere din alea mici si urate de la tarani....

E foarte urata chestia asta cu fructele si legumele....totusi...nu imi permit sa ii dau borcanele...este 6 - 8 lei un borcanas din cate am vazut....o sa incerc sa am grija....

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculet spune:

Buna seara!

Mai fetelor cine stie sa-mi raspunda:indemnizatia se ia pe luna in curs sau pe-o luna in urma?

fetele vesele

Alexandra Maria- 02.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

anculet din cate stiu se da pe luna din urma

alina mare grija la fructe

noi noroc ca avem un mar in curte care va incepe sa produca ... si chiar daca sunt mai acre asa ii voi da ca din alea am mancat toata vara trecuta cand aveam cate o urma de greata ...

si eu am cumparata canuta cu cioc si tare imi place ... abia astept sa o poatya tine si sa se joace cu ea

eu nu voi da cereale sau altceva cu biberonul ... desi am de la avent ... ci direct din bol cu lingurita

fetele sunt rupta din cauza tezei ... sper sa fac fata

bebe a dormit azi 5 ore de le eferalgan ... si a fost vioie nevoie dupa ... nu a marait asa de rau ca la ptrimul vaccin

va puppppppppppppppp


Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Alina, imi pare rau ca a trecut biata Sabinuta prin asa ceva. Sper ca i-a trecut burtica si se simte bine. Si eu care ma gandeam ca ar fi mai bine sa cumpar fructe si sa-i fac eu mancarea in loc de borcanase. Chiar ma gandeam serios sa ma apuc de facut mancarea pt bebe, credeam ca borcanasele nu prea sunt safe...

Lisa,

bebelusi, cred ca voi nu prea mai cumparati conserve, nu? ..in unele cazuri e mai bine sa nu stim cum e facuta/preparata mancarea ca ne-am ingrozi, nici nu vrea sa ma gandesc cum se fac salamurile de exemplu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Alina,e un fel de varza!
camisi antoniei de 2X

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Acum plecam da am zis ca e musai sa va scriu ca avem prima noapte dormita 21.30-5.30

Sa fiti cuminti pana luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

eu cumpar borcanase de fructe - 4 lei din auchan, de la nestle. cel mai tare ii plac cele de mere.

si felul doi sau humana (6 lei in plus) care-s bio si nestle, tot din auchan.

aici sunt cu 1 leu mai ieftine ca acasa, la carol ii plac tare, cele de felul 2 ne tin 2 zile, ca mananca numai jumatate (in general sunt cam groase si ii pun si un pic de lapte praf).

dar unele meniuri au zahar sau gluten - trebuie studiata bine eticheta.

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://b1.lilypie.com/hQRfp2.png

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/


http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=256 daca doriti sa ne votati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna dimineata,

Lisa, intr-adevar interesante informatiile.
Fetelor, nu sunt produse biologice de cumparat in tara? Sau poate sunt foarte scumpe?

Eu i-am cumparat mereu Francescai biologice, cand am ajuns cu ea in Ro avea un an deja si e drept ca acolo nu am cumparat biologice dar nici nu am avut probleme. Aici sunt atenta si pentru ea cumparam ce e mai sanatos, la fel voi proceda si cu Nathalie, logic. Eu voi face mancarea fetei, nu sunt adepta borcanaselor, Francesca nu a mancat nici o data macar din borcanas. Poate la Nathalie, daca chiar o sa fim pe drum si nu o sa avem incotro, vom incerca.

Edinutza, 5 kilograme jos? Super! Bravo tie, esti ambitioasa!

Daiopri, ce mai faci, ce fac flacaii?

Aalina, felicitari pentru prima noapte dormita!

Alina, imi pare rau pentru Sabinutza, sper sa fie bine acum, pupam fetita!









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Bebelusi, de ai sti cate compoturi de piersici OLympia am baut eu in sarcina si dupa...crezand ca sunt bune...si acum aud ca sunt tratate cu var????

Noi am vb cu dr si ne-a sfatuit sa gasim niste tarani autentici in piata sau la tara daca avem posibilitatea si pana la vasta de 1 an)sa ne aduca fructe si legume de gradina (crescute natural). Am rezolvat partial problema, dar pana am produsele nu voi sti sigur.

Despre borcanele, nu prea stiu ce sa zic. Auzisem ca e bine sa le folosesti doar cand esti in deplasare, nu ca mese de fiecare zi. Parerea mea este ca fiecare isi stie mai bine copilul si daca aceasta accepta papa din borcanel, e ok.

Alina, sper ca Sabinutza e ok si nu mai are nimic la burtica.

Eu sunt fiarta, astept rezultatul uroculturii si in functie de el vor face luni vacinul, cu sau fara Prevenar.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput