Licurici de ianuarie-februarie 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

multumim fetelor de urari,am sa i le transmit tatalui meu.
la multi ani tutoror licuricilor.
am trimis poze pe mailul comun cu pitica mea.
selene,daria e o scumpa...sa te bucuri de ea

fetelor,eu am cumparat deja canita cu cioc,cica se poate introduce dupa 6 luni. am luat-o de la un magazin ecologist,deci este germs free up to 6 hr. si e termic izolant...a costat ceva...off.
hai va pup

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Fetelor, sper ca nu m-ati uitat. N-am intrat de multisor, din lipsa de timp, fff multa treaba la serviciu in ultima vreme, acum parca s-a mai relaxat putin si mai pot respira si eu.

Am citit putin doar ultimele pagini, vazut pozele cu Ana, Lachlan, Daria, Aidan. F frumusei toti si au crescut asa de mult, nici nu-mi vine sa cred cum trece timpul!

Azi mai am putin timp si am sa citesc putin din urma si sa vad pozele cu ceilalti bebelusi.

Despre noi ce sa zic, bebe a fost la controlul de 4 luni (asta acu vreo 2-3 sapt in urma), facut vaccin, atunci avea 7.5kg si 66cm, in rest totul bine. A luat un virus acu vreo cateva zile, cu febra si maraiala vreo 2 zile, dar am trecut si peste asta. Alex termina acum scoala si va sta si el acasa, bunica nu pare prea incantata , cu 2 baieti acasa e mai greu.

Sper sa reusesc sa va citesc mai des de acum incolo ca mi-a fost dor de voi si de abia asteptam sa citesc sa vad ce mai fac bebei si cum au mai evoluat. Sper sa totul e bine cu toata lumea, ma apuc sa citesc din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Anca bine ai revenit, cum sa te uitam...

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

anca,bine imi pare ca mai ne dai vesti despre voi. sa ma mai suni cand ai timp. va pupam

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Seara buna,

La noi e asa si asa....si sa va spun de ce.
Stiu ca era o mica polemica acum ceva timp legat de fructe proaspete versus borcanase. Ei bine, noi am primit de la finul noastru o lada de mere frumoase, o lada de piersici si una de caise, toate luate de la en-gros-ul de fructe din Buc (nu stiu care..)
Ieri i-am dat Sabinutei un mar ras, si aseara eu si mama am mancat o salata de fructe in care am pus mar, etc...
Mama mea nu a dormit toata noaptea de durere de burta si diaree si Sabinutza azi s-a stricat la stomac .
Proasta am fost eu ca i-am dat asa ceva!! De acum incolo NUMAI din borcanele fructe sau proaspete NUMAI daca le culeg eu cu mana mea din pom si de la persoane cunoscute.
Aveti MARE GRIJA la ce fructe dati bebelusilor!!

Bee, mama-mama ce aventura...stiu ca e greu sa colectezi...si noi la Ana ne-am chinuit si tot nu am reusit. Pana la urma ne-am dus la Gr.Alexandrescu si ne-a recoltat Dr. Basca.
Ce frumos ca aveti atatea petreceri!! Si noi avem vreo 2 nunti dar prin august si sept. Mai bine, ca am timp sa mai slabesc pana atunci
Ma bucur ca Alexia a papat bine cerealele! Pupici multi si sa o tina tot asa!

Crisspy, Micola, asa cum a zis si Roxana...branzica faceti-o cu lapte de vaca. E foarte OK asa.

Alinuk, scuze iubita... dar sunt fara bona si mi-a fost extrem de greu sa mai intru pe calc...d'apoi de vazut nici vorba.
Sapt viitoare e OK? Sau daca aveti chef in week-end...??
Misto faza cu Andu si Teo....nush de ce dar imi pare FOOOOOOARTE cunoscuta!!


VOTATI SABINUTZA:
www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=277" target="_blank">http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=277


SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Anca , pupicii sunt si pentru tine si pentru bebe Andrew! Ma bucur ca esti bine si cand mai si timp mai baga cate o noutate.

VOTATI SABINUTZA:
www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=277" target="_blank">http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=277


SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Alina,asa am patit si eu cu Anuta

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Lisa, iti dai seama ca imi vine sa-i omor pe idiotii aia care baga hormoni in fructe! Tocmai citeam un raport al UE care spune ca peste 50% din fructele comercializate au in ele PESTICIDE!!! Cum sa dai asa ceva bebelusilor si copiilor. Pai unde sunt fructele alea sanatoase pe care le mancam noi cand eram mici? Si puii aia mici si cu carne neagra dar care erau 100% naturali. OFFFF, saracii copiii nostri...

VOTATI SABINUTZA:
www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=277" target="_blank">http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=277


SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

eu am gasit un articol pe net unde zicea care sunt cele mai rele legume si fructe si catre trebuie cumparate organice pt copii. cartoful este cel mai rau,cel mai plin de pesticid,strugurii pt ca au coaja subtire,merele...aproape toate. cele mai putin afectate este banana si avocado. este recomdant ca pana la varsta de 1 an sa se dea bbilor produse organice. caut articolul si pun linkul


29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

ce tanta sunt:http://www.wholesomebabyfood.com/organicsforhomemadebabyfood.htm
normal ca pe linkul asta ama gasit

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput