Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Am pus pozici de la botez.....a fost putin cam racoare..dar a fost ok.
Sper sa apuc sa citesc din urma, ma duc sa fac un dus la lighean, ca mi s-a spart o teava la baie sub cada, asa ca o sa am santier in baie...sunt in fericire .
http://community.webshots.com/album/573023383flXFDe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Am pus numele fetei la semnatura

18+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Am pus numele fetei la semnatura

18+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea

Felicitari, mami de Andreea!

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Florinela, abia dupa 4 luni isi tin bine capsorul.
Pe noi ne-a ajutata mult kineto.
Nu te panica asa, daca mergi la neuro, o sa il testeze si te linistesti. Si noi am fost si mergem regulat (la gradul de risc) si e ok, e doar un control, e mai bine sa il faci si sa stii ca e ok bebe.


_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

Simina, Andreea este foarte frumos

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza

bogdana -

denisa,pisik - de efectul sedativ mi-a fost frica si mie. daaar...daca copilul are crize nasoale din cauza carora nu se poate odihni,nu poate manca,cred ca sedarea e chiar benefica. probabil ca sunt gandite totushi daca se pot da inc de la nashtere.

florinela - stii doar ca fiecare copil e unic si se dezvolta in felul lui. sunt copii care incep sa mearga la 7 luni si altii la un an jumate,iar ei se dezvolta toti in adulti sanatoshi si normali. poti sa cauti pe net diverse metode de al stimula: jocuri,jucarii,activitti. dar sunt convinsa ca doctorii se raporteaza la o medie statistica,dar nu au o regula clara valabila pentru absolut orice copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

simina - felicitari pentru alegerea facuta. Andreea e un nume frumos. sa ai o fetitza sanatoasa,frumoasa si norocoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

am mai intrebat dar poate nu a vazut nimeni
ce fac cu laptele rams dupa decongelare? il arunc?am decongelat o punga de 130ml si el a mancat doar vreo 60.l-am bagat in frigider imediat dupa masa. mai e bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Aris
mai e bun laptele dc il bea la urmatoarea masa..adik tot azi:)
florinela..eu zic sa schimbi dr..am mai auzit la cineva ca s-a luat dr de ea ca la 2 luni copilul nu-si tine capul sus

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

Buna ziua,

Am o nedumerire va rog referitor la Laptele Humana - alimentatie - am intrebat-o pe doctora pediatra care este o doamna in varsta cu experienta, cand pot sa trec pe Humana 2 (sau Nan 2 recomandat de dr. pediatra) - ca avem 3 luni si 1 saptamana, 5500 grame, 67 cm si tot dansa mi-a zis ca de la 4500 grame puteam sa-i dau lapte Humana 2 .
Pe cutie scrie ca HUMANA 2 se da de la 6 luni iar eu nu mai inteleg nimik, dansa spune ca nu e bine ce scrie pe cutie si eu nu stiu ce sa fac, sa trec la HUMANA 2 sau sa-i dau pana la 6 luni Humana 1 ???

Ce puteti sa-mi spuneti despre formulele de lapte, va rog



http://alexandraciobanu76.hi5.com

Mergi la inceput