Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

petrean - nu ortopedica am vrut sa spun ...ca nu are legatura cu picoarelema scuzati


25 martie 2009


sa stii ca la linkurile trimise era si normala..neortodontica...si sigur in bucuresti gasesti..eu le-am laut tot pe ultimele de la noi..oricum dr pediatra m-a laudat ca am ales suzete din cauciuc ca nu se pot rani deloc..nici dc adorm cu ele..si dorm pe ele..cum fac de obicei
Aris eu maine mai merg la magazinul de unde le-am cumparat...dc gasesc forma anatomica iti iau?e undeva la 13 ron..parca
Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Sunt asa fericita. Un prieten de suflet (pe care nici nu il cunosc) mi-a prelucrat poza Almei si arata supeeeerb acum.
Si Alex mi-a daruit o rama placata cu argint, dar mai mare decat ce aveam eu. Si o sa pun pozica ei in ea. Si daca acest prieten imi va retusa si celelalte poze cu Alma, am sa pot pune alta poza decat aveam pana acum. Sunt asa fericita, chiar daca poate nu are sens bucuria mea.



_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!


Foarte frumos

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Hola. Azi e randul meu la crizat. Nu ma slabeste criza de bila, hemoroizii imi sangereaza din nou si pana diseara ar trebui sa termin teza de final de master. Si dupa ce termin cu prostia asta am de vizitat medici de vreo 3 specialitati ca m-am saturat si de epiziotomia care inca mai face fitze...

Leeloo, in sfarsit pe la noi! Nu te supara pt laptic, si noi suntem in aceeasi situatie, individul papa f putin de la san, dar uite ca deocamdata crestem mari si sanatosi. Joaca si dragostea voastra ii priesc mai tare decat orice laptic.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3


O si un din partea noastra!!!

Si eu am o seara ma nasoala. Dupa 2 ore la dentist ma doare capul ingrozitor

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

AYLA superba pozica cu ingerasul nostru mic. ma bucur ca in sfarsit ne-ai aratat-o si pe ea; vazusem ceva cand ai pus poza cu papusica de langa fotografia ei, dar asa e mult mai bine; sa nu-ti fie teama sa ne mai arati poze, pentru ca noi toate suntem cu sufletul langa ea si langa voi toti. si ma bucur tare mult ca ai reusit sa ai sentimente de fericire cand te-ai gandit la ea; cred ca in sfarsit fetita ta e fericita acolo sus in ceruri sa te vada si pe tine asa.


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

fetelor eu cred ca ajung la operati; ma nenorocesc hemoroizii astia interni de nu va imaginati. am deja 2 luni de cand sangerez ca naiba la fiecare ; si cand credeam ca am rezolvat-o dupa vreo 10 zile de tratament.... am luat-o de la capat. ooooooooooffffffff imi e o sila sa ma duc la doctor de nu va imaginati; numai in "dos" nu ma mai controlasera doctorii; mai incerc sa schimb incet incet alimentatia ca vad ca asta micu ma lasa sa mai mananc cateva fructe si legume, si poate o rezolv asa, cu toate ca.... ma urc pe pereti cand vad atata sange. ce sa fac daca baitul meu simtea si juma' de mar cand mancam si urla ca din gura de sarpe; era si normal sa nu ma vindec niciodata oricata activia as fi baut; ma bate gandul sa iau COLONIX, tratametul ala de dezintoxicare, dar tare-mi e frica sa nu pierd laptele, ca te cam deshidrateaza, trebuie regim alimentar si e si socul mare pentru organism
daca stiti ceva sa functioneze

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna seara,
Mai e cineva pe fir? Cu cine vorbesc si eu...ca tare nevorbita mai sunt si mi-e dor de voi, de Bucuresti, de sotul meu


Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Olga, Dyana
Dyana, sunt multe poze la pagina Almei Daca dai click pe adresele URL cu Page:....(click) fiecare URL are o aripioara mica (deasupra primei poze) poti intra la paginile ei.
Lucia, ce faceti voi?
Dyana, eu nu stiu de Colonix, decat ce am citit, dar eu cand aveam probleme cu tranzitul, bagam o clisma si gata.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Va pup! apar dupa o perioada in care nu am intrat din cauza ca nu am avut internet..ceva de la retea.
Si am fost si ocupata...dupa botez, a urmat vizita la medic, bineinteles ca am fost bosumflata cateva zile si am si plans.
Pe 16, adica marti a facut 3 luni,...am fost la control 4900g, deci a luat cam 500g asa a luat mereu,cam putin deci.
Mi-a zis ca inca tine pumnii stransi ca un nou nascut, cu degetul mare in palma asta inseamna ca este usor intarzaiat dpdv. neuro psiho motor (eu i-am zis ca baiatul deschide palmuta, sta cu palmutele deschise, dar la consult era trezit din somn, oricum mai sta cu degetul in palma intradevar(a zis ca ma trimite la neurolog daca pana la 4 luni nu desface detot pumnul)a si ca nu-si tine capul bine cand il ridici de manute....pe burta il tine bine capsorul.
Acum ma gandesc ca totusi deabea ce a facut 3 luni, ai vostri tin gatul asa bine? si cum stau cu manutele? Nu stiu ca asa m-am necajit.
Mi-a zi sa ii dau laptele ce ramane in san dupa ce suge..cu biberonul...dar nu-l vrea si i-a bagat pe gat cu serinag..bineinteles in 3 minute a vomat...asa ca il las sa suga cat vrea si cum vrea, mie imi pare ca este vioi si merge ok....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna seara mamici!!!!

Mai este cineva pe aici????

18+ cu

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Florinela eu am fost alaltaieri la med de fam care este pediatra( sa-mi iau CM) si era in cab o mamica cu-n baietel sa-i faca vaccinul de 4 luni....l-a intepat in piciorus n-a zis nici car nici mar, si dupa,a inceput sa-l studieze doctora... la care mamica ai spune doctorei ca i-a zis cineva ca ar avea probleme copilul ca-i cade capsorul in fata , nu-l tine dret , iar ea binenteles ca s-a panicat , iar doctora i-a zis sa se calmeze ca abia are 4 luni...are timp sa-si tina capsorul singurel, si-a pus-o sa-l intinda pe pat...si i-a zis" sta drept gatutul cand este lungit in pat..,.sta...deci nu are nimic!!!

Tot atunci am invatat si eu cum se face si se da prima supita unui bebe...si cum se face branzica dintr-un l lapte

18+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea

Mergi la inceput