Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

Monica
casia are acum 16 saptamani. am inceput diversificarea la 14. eu am folosit morcovi si mere din piata. am avut si morcovi din gradina bunicii, dar nu i-a papat. erau putin mai amarui. mar i-am dat doar de 3 ori singurel. nu a avut nici o reactie negativa. mai mult ii place totusi morcovelul. azi a servit morcov cu putina persicutza coapta bine.
am incercat si cu mar de la nestlle, dar nu-i place f mult ca e mult mai dulce si se pare ca gongutza mea seamana cu mine (nu e fan dulciuri)


Ina

am sa pun un filmulet cu ea "hapaind". se unge pana pe frunte

Maria, mami fericita de Maria-Casia (26.02.2009)

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Aris voi parca aveati cadita ca a noastra de la Miniblue...mai incapeti in ea? Noi nu. Diseara merg sa-i cumpar alta mai maaare. Ceva idei de unde as putea sa achizitionez una faina?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Intra pe biomania.ro si ai sa vezi ca Hipp e intre produsele Bio.
Mie imi plac merele, dar nu gasesc mere. Mere, nu chestiile alea de plastic, ude si fara gust. Cum sa ma astept sa-i placa fie-mi?
Morcovii sunt parca din plastic, daca ii dau pe razatoare nu se rad ci se firuie. Ce e natural din ce luam noi din market?


Cu merele ne-am rezolvat, ca socrii mei sunt "producatori", dar de morcovi... nu mi-a trecut prin cap sa le sugerez sa planteze printr-un colt de gradina... asa mai multicei.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Oli, din acelasi motiv am schimbat si noi cadita. Noi am luat OK Baby - Onda. Mai este si Onda Evollution, dar e mai scumpa si diferenta nu se justifica neaparat. Pe net cred ca se gaseste numai evolution, noi am luat-o de la baby expo cu 750 de mii parca. Are si suport sa o fixezi pe cada - se achizitioneaza separat si are si sezlongut in ea, sa stea bebe comod. Noi suntem multumiti de ea



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Oli, din acelasi motiv am schimbat si noi cadita. Noi am luat OK Baby - Onda. Mai este si Onda Evollution, dar e mai scumpa si diferenta nu se justifica neaparat. Pe net cred ca se gaseste numai evolution, noi am luat-o de la baby expo cu 750 de mii parca. Are si suport sa o fixezi pe cada - se achizitioneaza separat si are si sezlongut in ea, sa stea bebe comod. Noi suntem multumiti de ea



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)




Multumesc Pisigri M-am uitat si pare faina. Doar ca e 2 mil si ceva si parca n-as mai da atatia bani, mai ales ca am dat si pe prima vreo 260 RON. Mai caut ceva mai ieftin.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Antonia & Iulia


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Salutare!

hey ce de falcute pe forum, mai ales ca ne preg de diversificare, ce sa mai avem bebeluci mariiiiiiiii!

si eu astept sa vedem ce zice emdika de fam sapt viatoare la vaccin de 4 luni, pediatra a zis sa astept 5 luni implinite si apoi...vom vedea, desi bebelina mea icna n-are nevoie de diversificare ii merge bine bine asa, cute cute, sa pupaceasca tati si mami non stop la ele.

care imi da si mie PM cu link-ul atasat la numele bebelinei , am setat sa apara semnatura, insa nu apare...ciudat, of iar sunt in dilema.

noi dormim bine bine, dim de la 7 pana al 11, apoi 1 ora jumate ceai povesti cantam alea alea.

Ayla super jucariile bebelinei
Felicitari de trompe de elefantei, mai ales ca poarta noroc , Ariana are unul mare galben, fRannie i-am pus numele si-l cearta mereu pe limba ei, adika cum el e asa mare si Minnie, care e mika si danseaza e asa mika.


[Ariana]http://family.webshots.com/album/573109349bdSTlA[Ariana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Aris voi parca aveati cadita ca a noastra de la Miniblue...mai incapeti in ea? Noi nu. Diseara merg sa-i cumpar alta mai maaare. Ceva idei de unde as putea sa achizitionez una faina?


Noi avem caditza Onda Evolution, e destul de mare, nici vorba sa ne ramana mik.... ce-i drept si Adelina e mititik. Are o parte unde sta pe spate si la capatul celalalt pt stat in funduletz (cand o fi cazul). Da un sarci pe gugu daca vrei sa o vezi cum arata.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Scuze, am incurcat pisicile Faza tare e ca in timp ce scriam ma gandeam sa nu va incurc

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multumesc Denisamada

Noi am fugit la stomatolog. De fapt eu am nevoie, dar il iau si pe David. Il plimba matusa.

Va pup

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput