Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Chatonel, distractie placuta si pupa Dragoana ginguricioasa, jucausa si...biziita (de musca)

Da, cred ca se poate sa fi varsat asa mult din cauza ca a inghitit ca haplea, ca e prea mare fluxul la tetina. Noi nu folosim tetina, asa ca la capitolul asta nu stiu sa-mi dau cu parerea,

Si la noi au revenit colicile, ieri ma bucurasem ca a fost vesela la prima ora, dar ne-a tras niste urlete seara de ne-a linistit. Si avem peste 3 luni, deci ajung la vorba alor mei (si a pediatrului) ca o sa se termine colicile la 6 luni cind incepem diversificarea.

Azi vreau sa mergem sa cumparam si noi jucarie de-aia ca a Dragoanei ca se intinde saraca spre carusel si nu-l poate atinge, si ma gindesc ca tare frustrant trebuie sa fie...

Si nu in ultimul rind, la multi ani Antonia si Iulia (IliesClara, unde esti?)! (Atit am vazut in listuta...?)

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza fetelor..azi dau eu o cafa...
Antonia&Iulia
Noi suntem bine..
Am admirat poze frumoase cu Alexandros, Dragoana..si Luana.Va pupacim pe toti

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

LA MULTI ANI Antonia!

LA MULTI ANI Iulia!

Pisigri, vad ca suntem surate de rang pisicesc si de copii colicosi. A mea iar e agitata toata, cum o scapa pe suzi cum urla, sta cuminte numai cand doarme, adoarme in reprize f f scurte, are reprize luungi de urlat, nu se joaca cu nimic, in centru de joaca maraie, in balansoar maraie, in scaunelul ei maraie, in pat nici nu am mai indraznit sa o pun. Inutil sa zic ca maraie pt cateva secunde, ca apoi sa se puna pe urlat
Cand citesc la voi ca alti copii se joaca, ganguresc, sunt cuminti, dorm cateva ore ziua, se ridica si alte nazbatii, ma gandesc daca copilul meu o fi sanatos sau dezvoltat. Stiu ca fiecare are ritmul lui, si ea rade de ne arata gingiile stirbe, si ea se mai joaca, capul si-l tine aproape perfect, dar in 80% din timp e maraita si scartiita.... Imi pare rau ca ma plang, dar ma mai ajunge si pe mine

Fug ca plange, o scot afara ca poate e mai bine

Pupici

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

LA MULTI ANI Antonia!

LA MULTI ANI Iulia!

Pisigri, vad ca suntem surate de rang pisicesc si de copii colicosi. A mea iar e agitata toata, cum o scapa pe suzi cum urla, sta cuminte numai cand doarme, adoarme in reprize f f scurte, are reprize luungi de urlat, nu se joaca cu nimic, in centru de joaca maraie, in balansoar maraie, in scaunelul ei maraie, in pat nici nu am mai indraznit sa o pun. Inutil sa zic ca maraie pt cateva secunde, ca apoi sa se puna pe urlat
Cand citesc la voi ca alti copii se joaca, ganguresc, sunt cuminti, dorm cateva ore ziua, se ridica si alte nazbatii, ma gandesc daca copilul meu o fi sanatos sau dezvoltat. Stiu ca fiecare are ritmul lui, si ea rade de ne arata gingiile stirbe, si ea se mai joaca, capul si-l tine aproape perfect, dar in 80% din timp e maraita si scartiita.... Imi pare rau ca ma plang, dar ma mai ajunge si pe mine

Fug ca plange, o scot afara ca poate e mai bine

Pupici

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)



aceasta e probabil personalitatea si felul ei de a fi...ai rabdare

La multi ani sarbatoritilor zilei.
Monica nu am avut intentia sa te supar...

O zi frumoasa tuturor


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena

goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

pisigri si un trapez e tare interesant pt ei. Keutu de cateva saptamani se joaca zilnic de cateva ori cu el. Ca-i si zormaie jucariile alea.
La asa ceva ma refer: http://www.idealo.at/preisvergleich/PopProduct/671823.html

11 saptamani si 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Dodo, eu sper totusi sa nu fie o plangareata si o agitata mereu. Adevaru e ca si eu sunt cam nervoasa si agitata de fel, plus pesimista, asa ca ar avea pe cine mosteni

Doctorita care ne-a urmarit problemele cu refluxul si la care am facut toate investigatiile zicea sa o diversific la 4 luni, ca ii va ajuta la reflux si colici. Initial nu am fost de acord, dar incep sa ma gandesc tot mai serios

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI Antonia si Iulia!!!

Noi am dormit pana la 10 si un pic cu treziri. Am observat ca David nu se trezeste cand ii este foame, ci se trezeste si se screme vreo 15 min. Si la 3 si la 8 s-a trtezit. Cand face caca inainte de culcare doarme mult mai bine. Offf si sunt cam stresante sunetele pe care le scoate...in nici un caz nu poti sa dormi pe un asa fundal...

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Kea coacaze... este preferata mea
Ciudata soacra ai...cand ai nevoie de ceva zi-i ca nu-ti trebuie Asa macar iti trimite ceva care chiar iti este necesar.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Manuela77

Aris, Novus nici eu nu mai am sanii beton de vreo cateva saptamani. Doar dimineata devreme ii mai simt asa de plini. Nu imi fac probleme, el e multumit si ia in greutate.
Chiar, a folosit cineva GALAFOR? E bun? Chiar acum mi-a adus o prietena de acasa si ma gandesc ca poate va fi nevoie cand incep serviciul si o sa ma apuc de pompat ca sa las puiutzului papa.
Aris-ai dreptate...sunt anormali cateodata..am vazut copii de 1-2 ani in pantaloni scurti iarna si cu genunchii goi in carucior. Pai ma mai mir ca vin colegi de-ai mei la lucru in sandale iarna?
Oli- Ce scumpic e! Si tu ce frumoasaAre tati cu ce se mandri!

Mamica de Radu (01.04.2009)


Multumim Sper ca nu ai crezut ca eu sunt tipa blonda Este matusica lui David.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Poate imi raspundeti si mie cu tetina, daca stiti

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)




eu de la 3 luni i-am introdus tetina 3 de la avent. nu am sesizat nici o problema. eu nu cred ca de la flux a regurgitat. gaurelele sunt f mici si chiar tre sa traga sa-i vina lapte. nu mi s-a parut ca ar curge tare.

Maria, mami fericita de Maria-Casia (26.02.2009)

Pozele noastre

Mergi la inceput