MONTIGNAC (122 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

bafta la serbare .... mult succesc broastei

da, da asa e ymca , speram sa slabesc din ianuarie 10kg pana in iunie nu doar 3 kg

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 21 kg, mai am 9 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Si eu am serbare azi, adik fi mea...abia astept sa mi vad mogaldeata acolo, e prima serbare din viata ei de gradinitista. Sunt curioasa dc va canta cu copii in cor, ca la repetitii sta si se uita, nu le canta decat dc o pune pe ea separat.

Eu nu ma coxsez ca s prea grasa la plaja...mi am luat costum cu totul si sunt happy nation, nu se mai vede nimik, celulita n am, si oricum ma duc la turci si aia s morti dupa balene...le curg balele, asa ca o sa ma simt ca o diva plimbandu mi suncile pe acolo.

Ieri am mancat asa
Md piersici
P peste fript cu salata
C mancare de mazare galbena, e prima oara cand fac, chiar mi a placut

Am inceput sa am cosmaruri ca mananc nu stie ce nepermise si ma trezesc speriata si ma bucur ca doar am visat. Mi am mobilizat si subconstientul
anul asta sigur ajung la targhet.

pup

www.TickerFactory.com/weight-loss/wkZ54eB/" target="_blank">kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

latrishia si cum e costumul intreg ??? are cupe ???
trebuie sa merg si io sa vad ceva costume intregi ... da cu pieptul cum faci ???? al meu e cam mare si e cam lasat in costumul intreg zic si io, io stiu??? tin ceva cupele alea ??? intreb si io ???? ... n-am incercat intreg pe principiul asta , da ar trebui sa incerc nu ?

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 21 kg, mai am 9 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

pai al meu are cupe da s cam naspa cred ca le scot. Sanii o sa ti i tina costumul ca i elastic si se muleaza, probeaza, vezi tu cum iti vine

www.TickerFactory.com/weight-loss/wkZ54eB/" target="_blank">kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

da mai bine, am inteles, branza topita nu e buna, de almete m-am saturat
Va citesc si ma minunez cat de constiincioase sunteti cu mancatul asta sanatos, la mine in familie se manaca aiurea rau de tot, al meu copil are zile cand mananca numai dulciuri si bea suc, noi nu bem suc, da copilul da, nu stiu cum sa il dezvat, daca ii dau apa si pe aia o vrea cu miere , daca nu ii cumpar ce vrea el avem scandal mare, urla si tipaaaaaaaa de ne stie tot cartierul, si asa ne stie, intr-un final tot noi cedam, am un plod exagerat de alintat si noi suntem 2 parinti care nu stim sa crestem un copil, nici unul nu are pic de autoritate in fata copilului, daca am incercat eu sa fiu putin mai dura cand veneam acasa de la munca il apuca plansul si urla cat il tineau plamanii" sa plece mami inapoi la servici, nu vrei cu mami" asta in conditiile in care nu il bat, nu il bruschez, doar mai ridic tonul la el. Na ca m-am plans aici la voi da tot ce am citit pe forum despre copii nu imi iese cand trebuie sa aplic in practica, tot timpul am zic sa e mic si nu intelege, mare greseala am facut, acum mi se pare dificil de indreptat, daca nu imposibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

intrasem sa zic altceva, m-am luat cu altele, eu am costum intreg, fara cupe si zau ca nu pot sa il port ca imi atarna sanii, unu cu cupe mi-ar palcea si mie.

Andanii nu intra in depresie, la mare e plin de femei peste 100 kg care nu au stres, nu merita sa te superi pentru atat.

Latrishia la anu ma orientez si eu spre o tara din asta unde sunt preferata femeile cu forme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

am fost sa ma plimbaresc putintel si am intrat intr-un magazin sa vad de costum de baie ... la triumf ... foarte draguta tipa imi arata modele care sunt marimea mea , da ii zic io ca as vrea intreg sa ma avantajeze sa-mi ascund grasimile ... la care ea-mi zice ... dar de ce vreti intreg .... dumneavoastra nu sunteti grasaaaa...... apoi ma intraba daca vreau cu push up .. io-i zic poate cu minimaizer .... doamne zice pai asa e fain cu sani mari doamna , altele dau bani sa-si puna ..... ce sa mai zic m-a contrat la toate .... am si rosit ... ii zic cum sa nu , am burta si sunci ho hoooo ..... am vazut multe modele , da sincer cam scumpe la firma asta , doamneeeee acuma cu recesiunea am cam strans cureaua

am trevcut si prin piata , am achizitionat cirese, piersici, rosii, afine .... doamne cat imi place sa ma plimbaresc prin piata

stiu ca sunt si mai grase , si eu am fost si mai grasa si am mers la mare , da stateam ca o balena numai pe patura nu ma ridicam doamne fereste .... complexe ce mai ..... si stiti care e problema , ca si-acuma ma vad ca si cum as avea 100 .... cred ca e deja la cap ceva la mine , poate nu mi-ai strica un psiholog nu ???

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 21 kg, mai am 9 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

si eu am costum intreg...dar il prefer pe ala din 2 piese.

senzatie de costum intreg: mi-l pun pe mine, material cool din ala care strange, culori extraordinare, turcoaz cu bleumarin, in sinea mea ma felicitam ce alegere buna am putut sa fac. ma uit in oglinda! no way! prima oara m-am gandit la o maseuza rusoaica. nu stiu de ce! imi ieseau bratele groase, burta se vedea bombata desi eu avusesem senzatia ca materialul o aplatizeaza, fundul in schimb se turtea...tot de la material...lycra sau microfibra nu stiu ce e....ca sa nu mai zic ca ma enervam la fiecare mers la baie...la cel din 2 piese parca imi iese o talie mai fina..

da. confirm. si eu m-am intors din Turcia cu moralul ridicat! merita sa mai merg acolo si sa ma simt zana zanelor. dar vad ca va fi concurenta acerba....cu programare asadar...deci prima latrishia...eu prin august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna_s spune:

alinam Fii un pic mai optimista, e greu dar nu imposibil.Tu si sotul tau stiti cel mai bine cand si ce trebuie sa schimbati.
Am invadat si eu piata: rosii, conopida, dovlecei, castraveti.
Pranzul a insemnat omleta cu sunca si salata de rosii si castraveti.
Azi am baut doar apa plata cu lamaie.
Am o durere de cap infernala. Ma zapaceste caldura si cred ca e un front depresiv deasupra romaniei.
Eu am reusit de la 1 mai sa slabesc 5 kg. Ma dispera modul asta de a da jos kg cu taraita. 1 kg la 2 saptamani.Ma uit la cantar: 56 kg (fata de 61). Ma uit la mine: parca incep sa am coaste, oase nu doar puf (sunt eu mai delicata cu mine, nu sunt grasa sunt pufoasa). Ma uit pe haine, par mai largute. Bunnnn, proba adevarului: luat la masurat, cu metrul de croitorie, particele din corp. 1 cm
Adica dupa ce am slabit 5 kg se vede doar 1cm!!!! .Imi vine sa ma duc intr-un colt sa meditez... la orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ariadna vrem si noi sa te vedem sa ne dam cu parerea

vezi ca pe prima pagina e o chestie unde poti pune poze si ne poti vedea .... www.4shared.com , iti trimit si pm cu parola daca vrei

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 21 kg, mai am 9 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput