MONTIGNAC (122 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Si eu sunt inebunita dupa dulciuri, dar nu mai asa de tare dupa ce mi-am reglat deficitul de crom. Asa ca ymca vezi daca nu suferi si tu de asa ceva.

Eu nu am probleme deloc cu varsta, chiar daca am 3 ani mai mult decat voi, adeca 36. Asa sunt eu acum si nu m-as da pe 10 cum eram la tinerete, chiar daca fizic aratam mai bine.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

cand ne facem anul asta analizele voi cere si treaba cu cromul; deci totusi sa stau asa "necromata" din frageda pruncie?

stiu ca tine de vointa si de-aia am si zis ca am renuntat la atatea lucruri nasoale, la prajeli, la tot ce-am mai zis, si de ce nu pot la asta?

nici macar nu vreau sa renunt 100%...vreau sa reduc cantitativ, reusesc 2-3 luni, dupa care iar ma porcesc.

si stiti ce intervine? clasicul, traditionalul deja: nu beau, nu fumez, nu mananc aia, aia, aia, mai nou fac sport...pai si nu merit si eu o DULCEGARIE??? ca doar o viata avem

iar cu varsta, eu n-am avut treaba cu asta...m-am simtit mereu bine, chiar nu m-a deranjat nimic pana acum...dar trec printr-o perioada de infrumusetare (ma apuca din cand in cand) si parca sunt cazute toate si va mai dura pana le repun la loc.

si asta in saptamana in care am dat jos dupa o perioada de platou!!!!!! va dati seama cum as fi fost daca nici nu slabeam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

SOMLEAC si io-s ca tine de 36 da io ma simt batranaaaa

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 21 kg, mai am 9 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

e o nebunie sa mergi in piata acuma ... abunda de verdetarii , legume si fructe .... doamne ce-mi place

am fost si mi-am luat cirese, capsuni, fasole verde , marar

in fiecare zi fac o plimbare la piata (norocul meu e ca-i la 2 min de biroul unde lucrez )

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 21 kg, mai am 9 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1705 spune:

Seara buna fetelor!!

cam liniste pe aici,unde sunteti?
pentru cina mi-am facut dovlecel umplut,cabanos,o rosie.Se pare ca domnul cantar tine cu mine,am inceput sa il iubesc.Sper sa o tina tot asa.va pupik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Poftiti la fara cofeina

Dupa masa am fost cu copii la plaja si balaceala, am ajuns seara tarziu, asa ca nici vorba de net.

Meniul de ieri:

-D: branza cu castraveti, rosii si feliute de carnat.
-P; salata de fasole verde si mazare cu ochi de ou
-C: din pacate luata f, f tarziu salata de conopida si inghetata de visine ; aici am cam calcat pe bec da na, sper sa nu fiu sanctionata de cantar

Azi am drum de Timisoara .

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

buna dimineata

ieri n-am mai facut nimic

de mancat am mancat asa:
finn crisp cu apa
conopida gratinata cu salata de rosii si ardei
inghetata de zmeura cu fructoza
cirese si capsuni
salata de ardei, rosii si branza dulce

cam atat

haideti fetelor la povesti ..... va rogggg

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 21 kg, mai am 9 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ce-i aia fin cisp?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

la decofeinizata

Somleac, finn crisp sunt niste feliute foarte subtiri de paine prajita care se gasesc in marketuri. Daca gasesti sortimentul cu 24% fibre poate fi mancata cu lipide, iar daca au mai putin doar cu glucide.

Ymca, si eu stiam ca cromul reduce dorinte de dulciuri. Eventual intreaba medicul de familie si poate incerci sa iei. Rau nu cred ca face

Andanii, si mie imi place la nebunie sa merg la piata. Maine dimineata deja am stabilit o excursie la piata din Aiud, de la parintii mei. Am gasit acolo o tanti care cultiva brocoli, conopida si tot felul de bunataturi si numai de la ea ne aprovizionam.

Apropo de legume si fructe de la tarani. Au fost multe subiecte pe forum si am observat ca, mai ales fetele din Bucuresti no ofence, nu au incredere in ele. Ca cica taranii pun nu stiu cate chimicale, ca nu sunt curati, etc. Pai la noi la piata( insemnand piata din Aiud) eu am deplina incredere in legume si fructe fata de cele de la market. Chiar credeti ca baba Victoria, care vine la piata cu doua kile de fasole verde si cateva legaturi de zarzavat pune chimicale? Ori oi fi eu mai naiva?

Fetele cu cola, renuntati brusc, altfel nu se poate. Noi cam de un an nu mai cumparam sucuri acidulate deloc. Asa pur si simplu intr-o zi ne-am hotarat ca ne fac numai rau si gata, nu mai cumparam. Acum la noi in casa gasesti numai apa plata . Pe mine m-a convins Mencinicopski, intr-o emisiune la tv cand zicea ca intr-o sticla de doi litri de suc este nu stiu cat zahar, foarte mult, cateva sute de grame. Si ca nimeni nu ar putea manca aceeasi cantitate de zahar cu lingurita . In plus sunt numai chimicale, ori mie monti mi se pare ca propovaduieste tocmai un regim de viata cat mai sanatos, cu cat mai putine E-uri si alte "bunataturi".

ca nu am intrat ieri dar am avut pana de curent pana seara tarziu . Asa ca ieri, dupa mai mult de un an de zile am dormit de-amiaza cu pitica .

Meniu ieri:
MD: clatite americane cu gem conform
P: cateva felii de sunca, cascaval si rosii
C: mazare cu ochiuri

Azi:
MD: fructe de mare cu usturoi si lamaie
P: supa crema de linte
C: nu stiu inca

O zi frumoasa si conforma



Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Puisorule ai dreptate . Si mie mi se pare ca asta e esenta regimului si ce e mai important ( mi se pare mie) sa mananci cat mai natural. Asta incercam si noi mai ales pentru copii, dar si pentru noi. Ca urmare ne facem paine in casa, nu mai cumpar carne de pui de la market decat de cel mult 2-3 ori pe an si alte masuri de limitare a e-urilor si toxicelor ingurgitate, bineanteles fara sa devenim extremisti.

Zi-mi si mie cum se fac clatitele americane. Vreau si eu

Abia astept sa vina luni sa ma cantaresc. Oglinda zice ca am mai slabit, dar s-ar putea sa fie doar fata morgana. Haine stramte n-am ca sa-mi dau seama.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput