Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(12)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui amy2007

Si acum o intrebare pt cele care au luat Branca Ursului, tinctura: cum naiba se ia dracia asta? Ca luna trecuta am luat pastile si erau atat de mari ca era sa mor de la una care mi-a ramas in gat, asa ca m-am reprofilat: tinctura, dar nush cum sa ia.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt1f.lilypie.com/8bzLm7.png


I-am adus si eu "cadou" sotului nu o sticluta, ci doua de BU. A citit prospectu' si a si luat, atunci, in prima seara.
In mod normal, se pune o lingurita intr-un pahar cu apa, de 3 ori pe zi. Dar pt ca nu sunt sigura ca la pranz si-ar prepara "potiunea", ii pregatesc dimineata o lingura intr-un pahar de apa si seara, o lingurita in juma de pahar de apa. M-am gandit sa iau si eu, o data pe zi, o lingurita, in juma de pahar de apa.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

buna dimineata si o zi buna, chiar daca vremea e cam urata!

galli, sa-ti traiasca alexia si sa fie sanatoasa si norocoasa!

http://tt.lilypie.com/IiZQp2.png
http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Galliciana, sa-ti traiasca nepotica, sa creasca mare, frumoasa si desteapta! Insanatosire grabnica tatalui tau!

Mayan, bafta la scoala. Nu te mai stresa cu ex-a, tu esti acum in centrul universului M! Cu tine isi traieste acum viata! Daca nu tine mult cursul de dans, du-te, chiar daca doar vei savura un ceai/ cafea de pe margine. Tinteste-o cu privirea, poate se impiedica, cade si se face de ras mneaei.

Mona, te-ai incurcat in jucarii? Le-ati incercat pe toate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micomic spune:

de data asta merg in vacanta personala, la Barcelona am facut intinerariu, m-am uitat pe o multime de site-uri cu sfaturi, noaptea nu mai asta visez . plec saptamana viitoare

galli sa-ti traiasca nepotica, stai linistita o sa fie bine si o sa fie sanatoasa si voiasa. am si eu un finut s-a nascut la 7 lunii si acum are vreo 5 si e bine, sanatos si vesel si a recuperat si in greutate si in inaltime si la simturi, toate. o sa fie perfecta
iar tatal tau o sa se faca bine si el.

menics draga cine stie, nu stii cum sare iepurasul dar sa stii ca poti sa ramai daca se intampla cam cu maxim 5 zile inainte de ovulatie.

mayan lasa ca esti tu mai tare decat aia, treci tu si peste martia asta

libra sa ne povestesti ce ai facut la inseminare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Bravo Schimbului 3- Ancamac, Amy, Sorinake! Am vazut eu lumina aprinsa dar ieri am smotruit, gatit, shoppingarit pt casa si cazut lata de oboseala. Dar im reviiiiin!

Ancutica, asteptam vestile bune! Zboara timpul ca nebunul, nici nu stii cum te trezesti ca trebuie sa mergi la control. DD ajuta!

Amy, ai inceput tratamentul cu BU? Are miros mai intepator dar gustul nu e asa neplacut. Eventual, langa paharul cu "tinctura", pregateste si unul cu suc natural.

Sorinake, iti dorim Happy Luxemburg's day! Si acolo se lasa cu mici, gratare, bere?

Menics, daca te combini cu dr, stie sigur cand e timpul de . Nu mai ai stresul acesta. Interesant mod de a "sarbatori" despartirea. Banuiesc ca te-ai aplecat dupa ceva si tocmai atunci trecea D. pe langa tine ... Lasa, tu sa fii sanatoasa!

Libra, iti tinem pumnii, DD ajuta sa fie cu noroc. Si asculta sfaturile fetelor, nu pleca imediat la drum. Stai linistita si relaxeaza-te macar o zi. Imi pare rau ca nu sunt in Bucuresti. Va luam la mine acasa, sa ma asigur ca esti tintuita la pat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Buna ziua la toate fetele,

Micomic - vacanta placuta, eu am fost anul trecut in saptamana de miere la Lisabona, de fapt in Estoril, dar sunt aproape una de alta. E superba zona si o recomand oricui. GPS sa ai si ghid cu obiective turistice si multa voie buna.

Galli - uite cum se intampla toate deodata, si nepotica si tatal....dar ai sa vezi ca toate se termina cu bine

Referitor la Branca Ursului, eu nu am putut lua, doar sotul a luat, destul de putin timp, pt ca a trecut pe Spermotrend, un produs naturist - pe cat posibil sper - cu vitamine si minerale. Lui i s-a potrivit perfect.
Eu am incercat sa iau Extract de Muguri de Zmeur (parca), dar nu sunt genul care sa se tina de un tratament, de aia am si facut FIV, ca ma plictiseam sa tot astept sa isi faca efectul in nu-stiu-cate-luni tratamentele naturiste. La mine proiectele trebuie sa inceapa si sa se termine cand vreau eu....totul planificat!! .....numai ca incep sa imi dau seama ca sarcina nu prea o pot dirija eu cum vreau....de aia ma rog zilnic sa fie bine la mic.
Eu am fost la doctorul de familie azi, m-a masurat, cantarit, luat tensiunea, dat un purcoi de analize de facut.....of, alt kil de sange.... sa fie sanatos.

Ma intorc la munca. Ca ....asta e viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Salutare fetuci,
Galli, pupici la tanara Alexia si mamicii ei...si bineinteles celei mai importante MATUSI...
Sper ca tatal se va face bine curand..
Mama cu operatia ei inca e in spital...dar macar mananca si e voioasa..
Mayan,Cu jucariile...inca nu ne-am delectat.
Am deschis sezonul la piscinutza din curte...si pe seara...e numai bine de facut trasnai...
Si eu am tensiune in sani deci astept sa vina nesimtitul..pe sapt viitoare
Va pupic



Mona
:)
4 IUI nereusite, actualmente IUI 5 in derulare dupa trat cu menogon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

gata;sunt matusa de alexia maria, cred, 47 cm; 5,650 kg!!!!!!!!! de la ora 9-10.
vb mai tarziu, sau, spre seara!!!pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Sorinake, iti dorim Happy Luxemburg's day! Si acolo se lasa cu mici, gratare, bere?



multumesc!! acum sunt acasa in romania, dar sarbatorim prin stat degeaba in pat!

http://tt.lilypie.com/IiZQp2.png
http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Blue flower, ma bucur ca ai revenit printre noi...
Am citit discutiile de pe un alt topic..
Eu cred ca to ai perfecta dreptate...graviditatea nu este o boala...
Iti doresc sa fii sanatoasa si tu si BEBE strunf si sa aveti o viata de cuplu sanatoasa si armonioasa , pe masura iubirii voastre.

Galli, sa dam de baut

Mona
:)
4 IUI nereusite, actualmente IUI 5 in derulare dupa trat cu menogon

Mergi la inceput