Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (312)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy
Yaia, delfinasul tau a crescut, iti zicem noi, care nu-l vedem zilnic . Ca tu poate de-aia nu-ti mai dai seama prea bine. Deja nu mai are figura de bebe, e un baietel super-simpatic si probabil super-smecher Am remarcat ca are carti cu figuri tridimensionale - nu le rupe ? Ca atunci inseamna ca este si super-cuminte . Si mie mi-ar placea tare mult sa va cunoastem. Drum bun catre casa ! Sa aveti o vacanta exact asa cum vi-o doriti !


Atunci va cred! Daca a rupt doar vreo doua, putem spune ca e cuminte...macar?
Luy, si eu as vrea sa va cunosc si chiar sper sa reusim. Multumim de urari!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ceamica

Yaia am vazut cel mai frumos delfinas ! sunt pe faza daca se organizeaza cevate astept la cotitura


Multumim! Ma poti astepta la cotitura, dar vezi sa ai si un biscotino de ala bun!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Roxali, Danuta multumim ca ne-ati vizionat!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

ieri mi-a dat miss un dosar cu lucrarile lui Adi , in numar de 3, fiindca asa cum v-am zis n prea vrea sa stea in clasa . sunt niste planse cu desene de colorat, el a facut niste desene peste, complet pe langa, bineinteles, la 1 an si 8 luni nu-i poti cere unui copil sa coloreze niste imagini, i-am zis ca-i un nivel avansat pt varsta lui si e normal sa nu poata face asa ceva, cica o sa faca. Si o plansa cu o rochita pe care a lipit diverse ( fluturasi, floricele). Parerea mea e ca nu adapteaza programa varstei copilului, sunt chestii pe care le fac cei de 3 ani. O sa caut pe net ceva mai simplist sa-i dau o idee de alte activitati.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme



Ia sa fi vazut cum ii povesteau lui Andrei la FTK despre clima din Mexic si constelatii! M-am crucit si alta nu.

Dar sa stii ca in timp va avea mai multa rabdare si va colora sau va lipi. Andrei al meu a invatat sa lipeasca si chiar ii place mult. Cu coloratul nu are rabdare, insa incearca.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

fetele mai titrate, dati-va si voi cu parerea aici va rog


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138784



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Din experienta personala, daca muncitorii sunt platiti cu ziua vor trage de timp cat pot de mult.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui devylla
Yaia in sfarsit poze cu Tudor.A crescut atat de frumos,si imi pare ca iti seamana tare mult.


Mai rar poze, dar complimentele cuuurg...si ma gaceti sa rosesc! Multumim!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui devylla
Detalii despre excursie gasiti pe blog,daca aveti timp.Am pus si cateva poze,mai sunt insa multe...cand oi avea timp.


Vazut codata si burtica! Doua frumoase elegante!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Iaca vestile grozave s-au transformat in vesti mai putin bune - am ajuns la gradi pe la 12.45 ( programul este pana la ora 13.30, deocamdata merge la program scurt ), am intrat in hol cu urechile ciulite, sa auzim daca nu cumva plange. Nu am auzit nimic, asa ca eram foarte increzatori. Insa atunci cand a venit educatoarea cu Maria si-am intrebat-o cum a fost, ne-a zis: "a plans destul de mult" . Intr-adevar, se vedea ca avea ochii inrositi
Pe camera nu poti distinge fata copilului, asa ca eu am stat acasa linistita si n-am banuit nimic
De dimineata nu a mancat nimic, educatoarea nici nu a insistat pt ca nu stia daca nu cumva nu i-am dat eu acasa ( eu ii dadusem niste paine prajita, dar nu a vrut sa manance decat 2 inghitituri, probabil era si prea devreme pt ea ). In schimb cica la pranz a mancat si felul 1 si felul 2 "printre hohote de plans".
Offff, mititica, ce-o fi gandind ea acum ?....
Sa vedem maine cum se comporta cand o voi duce din nou, daca va fi la fel de entuziasmata ca azi de dimineata sa mearga sa se joace cu "etzii". Mai ales ca maine dimineata o duc singura, sa vedem daca vrea sa plece de la mine din brate si sa mearga in clasa cu ingrijitoarea ( educatoarea mi-a zis ca ea nu va fi la prima ora ).
Greu e si cu gradinita asta...


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

ieri mi-a dat miss un dosar cu lucrarile lui Adi , in numar de 3, fiindca asa cum v-am zis n prea vrea sa stea in clasa . sunt niste planse cu desene de colorat, el a facut niste desene peste, complet pe langa, bineinteles, la 1 an si 8 luni nu-i poti cere unui copil sa coloreze niste imagini, i-am zis ca-i un nivel avansat pt varsta lui si e normal sa nu poata face asa ceva, cica o sa faca. Si o plansa cu o rochita pe care a lipit diverse ( fluturasi, floricele).Parerea mea e ca nu adapteaza programa varstei copilului, sunt chestii pe care le fac cei de 3 ani. O sa caut pe net ceva mai simplist sa-i dau o idee de alte activitati.



In stilul asta, peste un an-doi isi si lanseaza o colectie vestimentara pentru dulcetzele Cine stie ce Armani zace in el... Pupam designerul

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

Slippers , Sabina sanatate multa puiutilor !

Am citit ca si mamica si fetita s-au adaptat bine gradinitei . Bravo voua!

Erina , daca te ajuta , andy kids au si in mag obor- banuiesc ca de ei vorbesti ca numai la ei am vazut talpa aceea . vezi ca fabrica pt acele talpi este in turcia . si eu m-am pacalit cu pantofiorii la numar -imi dau impresia ca au un nr si ceva decalaj.

Yaia , nu raspund la provocari , vedem la intalnire

Roxana multumesc , chiar nu stiu ce sa fac- de fiecare data se baga murphy - daca -l am nu-l folosesc , daca nu-l am se gasesc momente in care ar fi fost tare bun, daca am unul mic sigur adoarme in el si se chinuie , daca -l am pe cel mare nu doarme si tot asa...
plecam cu masina insa , grecia anul acesta

Gabriela burtica

Mergi la inceput