Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (312)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marunzika

M-am hotarat sa o inscriu pe Energia de la 1 august la scoala de muzica sa vedem daca-i place; o inscriu doar pt 1/2an. Sper sa mai prind un loc, caci trebuia inscrisa cu 4 luni inainte.


Si ce face acolo ? Ca doar n-o invata sa cante la vreun instrument ! ( scuzati-mi ignoranta, eu n-am avut posibilitatea sa urmez asa ceva in copilarie )

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Mara, in a treia saptamana de ce nu veniti si voi la Lindau, cu noi si Sim ?


M-am uitat acum pe map24 si sunt 580km de la mine pana acolo. N-ar fi distanta asa mare, dar tot in De sa stau. Macar pana in Nl sa ajungem. Nu promit nimic. In ce perioada mergeti si unde va cazati?


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Stam de pe 10 pana pe 15 august www.hotel-allgaeu-garni.de/hotel.html" target="_blank">aici

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Citat:
citat din mesajul lui Marunzika

M-am hotarat sa o inscriu pe Energia de la 1 august la scoala de muzica sa vedem daca-i place; o inscriu doar pt 1/2an. Sper sa mai prind un loc, caci trebuia inscrisa cu 4 luni inainte.


Si ce face acolo ? Ca doar n-o invata sa cante la vreun instrument !


La grupa cu pitici merg si parintii (unul) si canta, invata insturmentele. Inca nu stiu exact, dar ea tot imi canta toata ziua si sufle in trompetica am zis sa incercam sa vedem ce-o iesi. O duc mai mult si pt a se obisnui cu gurpul de copii, ca deh, la anu' de prindem loc mergem si noi la gradi .

Eu plang deja ca in 2 luni tre' sa o duc sa doarma in camera ei, asa am negociat cu papi el vroia sa o scoata la 1n, eu la 3 si am ajuns la 2. Nu stiu daca reusim, ca la cat de bolnava a fost ultimele luni, tot cu noi in pat a adormit, iar acum sunt eu cea care doarme iar in 120cm/60cm impreuna cu Energia ca sa prinda iara drag de patutul ei. Dar un pat e la noi si unul la ea.


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Luy, asa face si Adi, ii tremura barbia cand ma vede si eu stiu ca inainte cu 1 minut se juca si nu era deloc suparat, il vedeam inainte sa ma vada el. Dar spre deosebire de Me, el e sudat acum de tati, cu el vrea sa doarma, cu el se joaca, dimineata cand se trezeste merge imediat la tati sa-l vada

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Arata bine pensiunea. Chiar pe 10 intra si papi in concediu, dar eu as vrea ca pe 12 sa zburam spre caldura.

Eu sper sa aveti parte de vreme buna, ca-n De au constatat ca ploua mai des ca-n Anglia.

Pauza mea s-a terminat, Energia e treaza, fugim la wc, apoi mancam si mergem la urgente.

Va pupam si we linistit!


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

313

Mergi la inceput