Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (312)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Mara, iar aveti probleme ? Of, sper sa nu fie nimic grav... Sanatate multa !
Crishtina, tin pumnii sa nu ajungeti la antibiotic si sa scapati de febra
Si pentru Gheo un pupic de la Me, sa se faca bine repede
ancasilv, Vladutz e mai bine ? Sper ca da...
Si pentru veveritzul nostru preferat avem un pupic


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

luy eu am plans cand am citit ce-ai scris despre Me si gradi . Eu sunt convinsa ca-n primele zile am sa stau pe geam, pe la colturi sa o urmaresc si cu siguranta ca la primzl plans cedez.

Cum a fost azi?


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Marunzika, lui Andrei ii aparea asa de la caldura. Poate nu-i alergie ca prea multe medicamente a luat pitica. Resortul ala e minunat, cred ca-si merita banii concediul acolo.

Rox, cum a fost la medic , e ok artista ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Eu nu m-am mai simtit in stare sa scriu pe forum, sunt "intoarsa" din cauza gradinitei.
Deja Maria a inteles ce este acolo si ca trebuie sa stea fara mine. Azi, deja de pe drum a inceput sa strige : "Ca! Ca!" adica "acasa!" in momentul in care si-a dat seama unde mergem ( mai aveam un pic pana la gradinita si a recunoscut drumul, pt ca am auzit-o spunand "gradi", a facut o figura lunga si dupa aceea au inceput protestele ).
Cand am intrat in gradinita ( era in brate la tati, special nu am luat-o eu ) si a venit ingrijitoarea s-o ia s-a pus pe plans si pe strigat "mami! mami!"
Nu am mai reusit s-o impac, degeaba i-am zis de ursul panda care o asteapta si am trimis-o dupa el ( n-a vrut sa plece de langa mine ), degeaba i-am zis de ursuletii de la etaj... Intr-un final a luat-o ingrijitoarea s-o duca in clasa, iar ea plangea, plangea....
Uitasem sa-i aduc palariuta de soare, asa ca am revenit la gradinita cand erau ei la masa - dupa ce am intrat am auzit cum ainceput sa planga un copil, cred ca Maria era Am fugit repede, simtindu-ma cumva vinovata, chiar daca stiu ca aceste momente sunt inevitabile.
Offfffffff
Am vazut ca dupa masa i-a scos in curte, unde Maria s-a luat cu joaca si a uitat momentan de necazul ei.
Cand am venit s-o luam am gasit-o iar cu ochii rosii, se vedea clar ca a plans mult. Cand i-a zis educatoarea :"Maria, vino sa vezi cine a venit! " a inceput sa strige "mami!mami!" si a aparut cu buza tremurand
Educatoarea mi-a zis ca de dimineata nu a vrut sa manance, la pranz totusi a mancat portia de mamaliguta cu branza, felul 2 nu a mai vrut. Insa pt ca plangea f tare, de-i blocase pe ceilalti copii , au luat-o de la masa si i-a dat ingrijitoarea sa manace in vestiar.

Papanash, sa stii ca nu am plans ( deci momentan ramai shefa ) dar tare-s amarata

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Marunzika, lui Andrei ii aparea asa de la caldura. Poate nu-i alergie ca prea multe medicamente a luat pitica. Resortul ala e minunat, cred ca-si merita banii concediul acolo.


Pai si eu zic la fel ca-s de la caldura, asa zicea si vecina ieri, dar cand a vazut-o azi ca-i plina si-n palmute a zis mai bine sa mergem la urgente cu ea ca prea-s multe si marunte.

Cat despre hotel, pare ok, e deschis anul trecut si e bine dotat pt copii, dar cam 3500€ pt 2 saptamani.....Iar papi are 3 sapt libere, deci in a3a tot as mai merge pe undeva...vedem. Pupici si gradinarului meserias!


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Mara, dupa ce o duc la gradi ma intorc acasa si ma uit pe site-ul gradinitei, exact ca papanash stau cu ochii zgaiti la ecran ( eu sunt si mai truli , ca i-am facut si poze )

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

of luy iar bocesc aici !


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Mara, in a treia saptamana de ce nu veniti si voi la Lindau, cu noi si Sim ?

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

M-am hotarat sa o inscriu pe Energia de la 1 august la scoala de muzica sa vedem daca-i place; o inscriu doar pt 1/2an. Sper sa mai prind un loc, caci trebuia inscrisa cu 4 luni inainte.


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Inca un lucru : probabil ca-mi simte lipsa atat de mult, incat acum a devenit sudata de mine, nu mai vrea sa faca nimic cu tati, numai cu mami. Asa ca acum culcatul dupa amiaza a cazut in sarcina, pardon, cocoasa mea, ca vrea numai leganata in brate si pe o anumita melodie repetata la nesfarsit

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput