Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (312)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

neata!
Rox, pai daca nu i-a prescris....
Uite, Sofia a facut 2 pneumonii interstitiale(ceea ce acu nu e cazu) la 3 ani.
Si la a doua Culcer nu a dat antibiotic. Ci doar tratament de stopare a secretiilor.
Stie ea ce-o sti.
Dupa primul antibiotic fata avea limba alba, cearcane, sist digestiv varza....
Ma gandesc eu ca a considerat dr ca e destul de puternic Gh ca sa rezolve prin ceaiuri, sirop, vit C...plus nu se auzea nimic la plamani, coborasera mucisorii nitel pe piept.
Recunosc, eu ii dau si ketof in plus, ca asa a zis Culcer mai demult, apucasem sa incep inainte sa merg la Palicari. Si baiatu muceste mai putin:)


Tonu meu mega plangacios e de la faptu ca sotu nu arunca nimic.
De exemplu, vrea sa pastreze paturi pliante vechi de acum, nu glumesc, 30 de ani. Pai dupa ce avem casa frumoasa, renovata, unde le punem?
Eu as fi aruncat 90 % din bulendre si eram cu casa gata.Obiectele intr-adevar de valoare , mostenire de acu 200 de ani (nu exagerez) sunt deja rezolvate. Asa, astia pleaca la munte odata la 2 zile sa depoziteze acolo chestii veschi nepretioase...e absolut aiurea.


PS. mizez pe faptul ca plecam duminica si sper sa lase in urma porcariile, ca deja il simt mega plicitist de adunat:D



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Lol devylla.. mai e putin si gata... la voi cat e concediul postnatal?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, gata cand facem schimbul?????......te las sa rezolvi probleme cu copii, sanatate Alexandrei, si apoi stabilim......dar vezi ca tb sa iei nota mare la examen si sunt toate cartile tehnice...asa ca iti mai dau un ragaz de gandire.....

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sabina, sanatate lui Gheo, sper sa scapti fara antibiotic....cat despre aruncat, cunosc....ai putina rabdare ca o sa se plictisasca de depozitat si apoi o sa mai arunce din ele ....

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Cecilia, . deja a inceput sa coopereze:df




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Dupa cum vedeti azi nu am chef de invatat, de dimineata am facut curat si ma invart pe langa o ceasca cu cafea, numai gandul ca merg la pui ma omoara....abia astept....asa ca duminica seara sau luni o sa ne mai auzim.


Luy, ce a mai facut Me la gradinita?

Sabina Y...mai ai putin pana la marea intalnire, cred ca abia astepti....sarcina usoara in continuare si frumoasei cu ochi migdalati.
Ramonaiani nu pot sa-ti spun decat nastere usoara si un bb sanatos, daca Sabina Y mai are de asteptat, voi o sa va vedeti curand tie si micutei Eliza, care in curand o sa fie sora mai mare si o sa aiba responsabilitati...

Adi...deja o vad pe Lisa cum o sa aiba grija de bb, o sa ai un super ajutor.....sunt curioasa cum o sa faca ea cand o sa vrea sa-i dea papa la bb... imi povestea mama ca atunci cand era fratele meu bb, am vazut cum il alapta si eu ma jucam cu papusile si incercam sa dau ''tatzi'' la papusi.....


..........hai ca mai tb sa fac si treaba.......

O zi buna si un sfarsit de saptamana placut....

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

lol bai v-m bagat in ceata,acuma vazusi...nu 8 luni ci 7 luni,adicalea 28 sapt.dupa numerotarea japoneza as avea 8 luni...rmasesem fixata pe ideeea asta de cu dimineata.
asa ca mai avm nitelus.
Bb e cu capul in sus dar cica ar avea timp sa se intoarca...daca nu...nush ce fac...de nastere naturala imi e frica cu picioarele inainte...mare curaj pe cele care nasc natural.

Carpatina aici post in lege este 2 ani,putine sunt cele care primesc insa,de obicei cele care lucreaza in institutii publice.
apoi difera de la firma la firma...de ex cuumnata-mea a avut 4 luni,eu voi avea 2 cu libertatea de-a pleca de cate ori este nevoie...



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

hello, merci de cafea, io acum m-am adunat de pe drumuri, dimineata la gradi erau afise peste tot cu "la multi ani miss Mariana", asa ca m-am dus apoi la o florarie , am facut un frumos aranjament floral si l-am trimis prin curier, sper sa-i placa.
Mamici de pitici la gradi, voi aveti sedinte cu parintii ? ca la noi vad ca nu s-a anuntat nimic.

Luy, ce faceti ?



............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Roxali, plecam pe 19 iulie, ne intoarcem pe 21. Daca n-ai fost acolo poate ne vedem in Venetia , ce zici ? nici noi n-am mai fost.


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Sabina, daca ai chef sa arunci chestii mai bine hai la mine , nici eu nu ma indur !!!

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput