Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinus25
Hai, va rog, spuneti si voi cum stati cu greutatea?


m-am gasit eu sa raspund
n-am avut greturi, varsturi etc, dar pana acum n-am pus nici un kilogram... ceea ce ma bucura.
sa vedem de-acuma...
oricum eu mi-am format un stil de alimentatie mai "ciudat" si fac si multa miscare.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Neata fetelor!
Ma ingroziti cu povestile voastre despre doctori si spitale... Suntem neputinciosi in fata lor si asta imi creeaza o stare de nervi urata.
Ne ramane sa ..ne rugam sa fim bine noi si ai nostri! Of.

Camy, si eu voi face cezariana, de ce la 38 de saptamani? Caci si mie ieri mi-a zis dr ca daca e cezariana va fi cu 2 sapt mai devreme, dar nu a explicat! Si sincer..nu am dat un google ca nu am avut timp :)

Eu am pus 1,5 kg, foarte mult pt greutatea mea, speram sa iau din luna a 5-a incolo, dar...Adevarul e ca mananc ca sparta si la orice ora...

Laurairina, bine ai revenit, Doamna!

Va pup pe toate, sa aveti o zi frumoasa!



16+ astept pe VEDETUTA pe 30 noiembrie! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

neata fetelor....mai apar si eu din cand in cand.....

laurairina, felicitariiiii, vezi ce bine a iesit tot? distractie placuta in vacanta...

alinus, zici ca dr nostru n-are 3D-4D??? na pacat...dar la el in cabinet am vazut ca se face undeva pe str. castanilor??? sau ma insel? ii in concediu pana in 26, atunci sunt eu programata, abia astept, nu mai am rabdare....

sapt viitoare voi avea 17 sapt, oare tot eco vaginala imi face?

pupici la toate fetele

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

15+

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

aaaaaaa....referitor la burtica....a mea se vede bine...mami tot zice, doamne ce burta mare ai deja....
eram in piata imi cautam ceva fustita.....si zice vanzatoarea ,,asta ii mai potrivita pt cand o sa fie burtica mai mare sa incaoa bine'' .......am ramas masca, zic catre cubis, da chiar asa se vede ca-s gravida? ca eu cum ma vad toata ziua, tot ziceam ca da, inca nu se vede burta.......dar se vede bine.....
si ce mandra sunt euuuuu........

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

15+

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Neata fetelor

Am reusit si eu - care nu plec urechea la public - sa ma enervez aseara, ca mi-a zis nevasta dentistului - si ea dentista la randul ei, mama a 2 copii - ca am burta mica pentru 5 luni.
Bai ce ma'nerveaza pe mine astia care vorbesc sa nu taca... imi vine sa-mi iau dupa mine

monis 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Ramonika bravo tie, pt stilul de viata pe care l-ai adoptat! Ce n-as da sa pot si eu... dar din pacate eu sunt o gurmanda...

Deci pana acum eu stau "cel mai bine" la greutate.... deci mor. NU pot sa ma abtin de la mancare...

Bravo voua care nu v-ati ingrasat...

Adriana, eu asa stiu ca nu are 3D/4D. Pe Castanilor nu mai face consultatii, mi-a spus chiar el. Tu ai fost in Ungaria? Eu tot intreb, pt ca toate prietenele mele au fost in Ungaria, (numai eu nu) deja cred ca la noi e un trend .... Dar acuma musai sa merg si eu, sa vad ce si cum...

Alina 18+ si Riana-Antonia 25.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Ramonika sa vezi tu ce hamalita ai sa fii ca sa imi spui cum naiba sa fac sa slabesc...DUPA ce nasc...ca acum nu ma risc...vreau un bebe sanatos!


Scoruri in spitale!!!

DIFERA FETELOR DE LA ORAS LA ORAS

Acum vb de stat, da??
Bun eu am 2 exemple...Brasov si Tg Mures
La Brasov unde medicii sunt tapiti cu acte in regula, preturile stau cam asa:
Nastere naturala
medic ginecolog - 300 - 400 euro
medic neonatolog - 100 euro
anestezist - 100 euro
moasa - 300 RON
asistente - 10 ron..dar la fiecare si la fiecare schimb

Cezariana
medic ginecolog - 500 euro
medic neonatolog - 100 euro
anestezist - 150 - 200 euro
asistente - idem ca la nastere naturala


La Tg Mures unde sunt mai buni medicii, lucrurile acum cateva luni stateau cam asa:

Nastere naturala
medic ginecolog - 100 euro
medic neonatolog - 100 ron
anestezist nu exista
moasa - 250 ron (pt ca face cam toata treaba, medicul apare la sfarsit..
asistente - 5 ron la fiecare si la fiecare schimb

Cezariana
medic ginecolog - 200 - 250 euro
medic neonatolog - 100 ron
anestezist - 100 euro
asistente - idem ca la cea naturala


Deci o diferenta foarte mare de preturi intre orase..

La Bucuresti iar stiu ca este cam ca la brasov...diferenta ar fi unii medici care sunt mai buni..

Eu voi naste la Tg Mures...si fac asta pt mine, pentru copilasul meu...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

19+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byabeatrice spune:

Neatza!!!
Laurairina sa va fie toata viata o nunta! Dak pleci in drumetie prin tara... si ajungi la Curtea de Arges... poti vedea si barajul Vidraru... de pe Arges..si dak sunteti cu masina..si soferul bun, pacat ar fi sa nu ajungeti si la Balea lac, adik sa mergeti pe transfagarasan. Eu stiu ca se deschide pe 1 iulie, dar cu nu mai e mult... ar putea fi deschis deja... si mai stiu... ca drumul de dupa barajul Vidraru spre Balea... nu e chiar bun... se circula dar cu atentie...(o portiune de 20-30 km)Iti zic astea.. ca am fost anul trecut... si cum in Romania nu se intampla minuni...nu cred ca e reparat drumul.
Dak ajungeti pe valea Oltului, sa admiri peisajul de pe vale... puteti trece pe la Cozia, si in statiunile de pe valea OLtului... in afara de apa... sulfuroasa..pucioasa.. si manastiri nu-mi aduc aminte sa fie altceva... Sibiul(dak ajungeti pe acolo) .. e un oras super ..se intrepatrunde vechiul cu modernul..sub o forma placuta..si ttot ce e vechi .. e intretinut.
Acum depinde mult de voi..ce anume vreti voi sa vedeti.
Un pt fiecare!

bya 13+
BEBE STRUMF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui byabeatrice

Neatza!!!
Laurairina sa va fie toata viata o nunta! Dak pleci in drumetie prin tara... si ajungi la Curtea de Arges... poti vedea si barajul Vidraru... de pe Arges..si dak sunteti cu masina..si soferul bun, pacat ar fi sa nu ajungeti si la Balea lac, adik sa mergeti pe transfagarasan. Eu stiu ca se deschide pe 1 iulie, dar cu nu mai e mult... ar putea fi deschis deja... si mai stiu... ca drumul de dupa barajul Vidraru spre Balea... nu e chiar bun... se circula dar cu atentie...(o portiune de 20-30 km)Iti zic astea.. ca am fost anul trecut... si cum in Romania nu se intampla minuni...nu cred ca e reparat drumul.
Dak ajungeti pe valea Oltului, sa admiri peisajul de pe vale... puteti trece pe la Cozia, si in statiunile de pe valea OLtului... in afara de apa... sulfuroasa..pucioasa.. si manastiri nu-mi aduc aminte sa fie altceva... Sibiul(dak ajungeti pe acolo) .. e un oras super ..se intrepatrunde vechiul cu modernul..sub o forma placuta..si ttot ce e vechi .. e intretinut.
Acum depinde mult de voi..ce anume vreti voi sa vedeti.
Un pt fiecare!

bya 13+
BEBE STRUMF


Laurairina...eu nu mai am ce sa mai spun..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

19+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Dienutze daca esti la prima nastere, chiar daca faci cezariana poti linistita sa ajungi la 40 de saptamani si sa si depasesti cu cateva zile chiar..
Eu pe darius l-am nascut la 40 de saptamani fara 2 zile...iar prietena mea a nascut prin cezariana la 40 de sapt si 3 zile...


La sfarsitul sarcinii se indesesc controalele, vom merge aproape zilnic..si zilnic se va face control.."PE CAPRA" ca sa verifice colul.. si ei isi pot da seama daca urmeaza nasterea imediat sau inca nu..

La a doua nastere..adica cazul meu, din cauza ca am uterul taiat (din pacate si d e2 ori..ca am avut complicatii) nu poate risca medicul meu sa trec de 38 de saptamani..pt ca ar putea sa se rupa uterul si atunci as putea sa mor si eu si bebe...

...dar acum...am auzit fel si fel de interpretari de la medici....ca nu mai stii ce si cum...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

19+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput