Burtici fericite de septembrie-octombrie (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Buna dimineata fete dragi!
Am citit cele doua pagini mai mult in diagonala..dar promit sa aprofundez cand revin de la serviciu (cand sigur vor fi mai multe).
Katteryna ma bucur ca te-ai mai linistit..eu nu pot dormi pe burta, in schimb nu reusesc sa ma dezvat de dormitul pe spate, care cred ca afecteaza la fel de mult rinichii..off, off
Lutoniana si eu m-am intrebat de ce ai disparut brusc aseara, cand tocmai ne distram asa bine..m-am gandit ca poate te-a speriat subiectul pe care abia il incepusem..., dar daca tocmai venise barbatu'..se intelege, te iertam

Sa aveti o zi miiiinunata!

Dana 24s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

sfatul lor a fost sa mananc cat mai sanatos...........dar ca si tine nu prea inteleg ce leg are mancarea cu dimensiunea capului .........asta e.....ce stiu eu ca doar n-am terminat medicina ....ma rog doar sa fie totul bine pana la sfarsit si pt toata lumea.
se pare ca doar noi suntem pe-aici deocamdata.......fetele din romania inca dorm sau sunt la servici......so ...cam bate vantul pe la ora asta.
se pare ca nu sunt singura cu program de stat la comp.........si mie imi face sotul la fel..........cand vine acasa nu mai am loc de el.....iar in week-end nici nu se pune problema sa pot sta si eu linistita.......ce sa-i faci?
23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



coras

La multi ani! Sa fii sanatoasa, fericita si implinita alaturi de cei dragi!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna dimineata si de la noi,
sweet angel, nu stiu ce sa zic tehnic despre capsorul de bebel, dar daca te uiti pe forum, fiecare dintre noi a patit cate ceva si toate am ales sa avem incredere ca totul va fi bine...asta este...oricum nu avem ce face, decat sa ii facem si mai rau alegand sa ne stresam....mai bine ne bucuram de ei. puterea mintii este cea mai tare

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (27+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata si de la noi!

M-am distrat copios citind ce ati discutat aseara, si la noi treaba cu sonda e ai rarut asa, dar asta numai din cauza mea, ca el...slava domnului. Despre kg nu mai zic nimic, e mai bine sa ne simtim frumoase!

Aseara la noi a fost distractie mare, tac'su s-a gandit sa imi puna LaFamilia si bbelina mea iubita a inceput sa danseze prin burtica de mi se misca burta in toate directiile - seamana cu ma'sa!

----------------------------------------------
Alexandra 24+ se pare ca fluturasul va fi Alessia ...
Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

buna dimineata si de la noi,
sweet angel, nu stiu ce sa zic tehnic despre capsorul de bebel, dar daca te uiti pe forum, fiecare dintre noi a patit cate ceva si toate am ales sa avem incredere ca totul va fi bine...asta este...oricum nu avem ce face, decat sa ii facem si mai rau alegand sa ne stresam....mai bine ne bucuram de ei. puterea mintii este cea mai tare

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (27+) de 2 putze si


pt raspuns....asa-i se pare ca fiecare a avut la un moment dat cate o problemuta.....dar speram si ne rugam ca totul sa fie bine pana la sf.

23+ cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata

poftiti la !

m-am trezit azi-dimi cu toane .. imi venea sa sparg oglinda cand ma uitam in ea .. nu-mi convenea nimic .. lasa ca ma fac eu din nou

da' stiu ca aveti o limbarnita .. sau mai bine spus tastarnita ceva de groaza!

dana stiu ca nu mai e nicio sansa .. dar mai ma amagesc si eu un picut .. cat despre colega ta .. adevarul e ca si unii dintre prietenii nostrii au izbucnit in ras cand au auzit ca e tot fata .. ca dati seama cat m-a ajutat reactia lor ca si asa eram praf tandari la cap .. bine, inca nu mi-am revenit, fie vorba intre noi ..

selen am dat eu comanda pe lifebaby acum doua saptamani si nici acum nu m-au sunat, sunt neseriosi. i-am sunat de cateva ori si nu au raspuns .. asa ca m-am resemnat si am cumparat din magazin ce vroiam ..

sa stiti ca mie nu mi-a aparut nicio pata in schimb parca mi s-a gogonat nasul ... mi s-o parea mie?

kateryna ce bine ca e totul ok cu bebelusa! ia tratamentul ptr rinichi ca sa nu-ti mai fie rau .. tu mai poti dormi pe burta?? cum? eu as simti ca strivesc cupilu', de fapt asa s-ar si intampla, parerea mea ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Neata fetele si de la noi,

LA MULTI ANI CORAS sanatate si multe impliniri!!!

Ieri si eu am plecat dintre voi cam asa pe nepusa masa dar.... din pacate m-a apucat o stare de greata si de rau ca pana nu a venit sotul sa ma ia de la munca sa ma duca acasa nu am reusit sa ma linistesc. Odata ajunsa acasa mi-am mai revenit pt ca oricum eram mai aproape de toilete.
Mai pe seara am avut casa plina de musafiri care mai de care sa ne felicite pt putza nou crescuta. Am fost nevoita sa ma simt mai bine. Cam atat despre noi.

Manga sa stii ca si mie imi mai apar cosuri din cand in cand. La pete inca nu am ajuns. Sper sa scap.

Andra iulia, multumesc frumos pt urare. Sa dea DD sa fie bine pt toate.

Katteryna multa sanatate tie si fetitei. Iata ca dam peste medici idioti peste tot. Bine ca in cele din urma totul s-a terminat cu bine. Cat despre dormitul pe burta...multumesc pt sfat. Acum cu siguranta ca nu voi mai dormi pe burta.

1sweet_angel imi pare nespus de rau pentru nelinistea ta. Eu cred ca 8 zile nu e foarte mult si ca bebe le va recupera in timp. Ai incredere ca bebe va fi bine si va ajunge la dimensiunile potrivite. Cat despre mancare, chiar nu cred ca asta e problema. Eu una dau la boboci toata ziua si copilul a luat in greutate corespunzator. Fii tu linistita ca bebele isi ia tot ce are nevoie din organismul mamei. Nu trebuie sa te consumi foarte tare pe tema asta pt ca sunt sigura ca nu faci excese alimentare si nu mananci prostii stiind de ce are nevoie un copilas. Nu pot decat sa ma rog pt voi si sa te rog sa ai incredere ca bebe va lupta sa recupereze diferenta de 8 zile la capusor.

Lutoniana, tinem pumnii sa reusesti pe toate planurile. Adica si in cariera pe care ti-ai propus-o. Cat despre pozitia lui bebe, eu zic ca isi face el loc peste tot prin burtica. Sigur burtica e moale si elastica asa ca se va mula pe miscarile si pozitiile lui.

Cam atat pt moment. Va pe toate si va urez o zi excelenta.

Monica 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Buna dimineata, burtici fericite!

coras cu sanatate maxima si 40 de saptamani incheiate cu bebeloi sanatos in brate!

1sweetangel eu zic sa nu te alarmezi pentru ca eu am patit exact ca tine in sarcina cu Rares, asa avea el capul putin mai mic decat alti bebei, dar asta nu inseamna ca nu am baiat destept si bine educat. Hai revino-ti!

Fetele, peste juma' de ora fug la echo morfo fetala. Am un usor tremurici, dar ma gandesc ca DD e sus si ma iubeste si sigur ma ajuta sa fie bine Tudorel. Va dau de veste cand ma intorc cum a fost.

Va puuuup
Ramona

Tudor Gruia 24+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramsan
Fetele, peste juma' de ora fug la echo morfo fetala. Am un usor tremurici, dar ma gandesc ca DD e sus si ma iubeste si sigur ma ajuta sa fie bine Tudorel. Va dau de veste cand ma intorc cum a fost.
Tudor Gruia 24+ [/b]


Multa bafta la eco. Tinem pumnii sa vii cu vesti bune si foarte bune.

Monica 20+ cu

Mergi la inceput