Burtici fericite de septembrie-octombrie (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna fetele!
Revin si io cu vesti!Azi noapte la 12 fugit la urgente la spital ca nu puteam dormi.M-au internat, m-au "gaurit" si cica am colul lung si inchis, m-au injectat cu nospa si scobutil si diazepam m-au trimis la somn si m-au pus sa astept medicul dimineata.In the morning, doctorul m-a apasat pe burta si m-a "certat" ca umplu patu prin spital ca nu-s de nascut.Asa ca mi-am bagat picioarele in mama lui de spital m-am externat la cerere si fuguta la doctorita mea la Buc. care mi-o facut gramezi de ecografii pana am descoperit cauza durerilor mele:rinichii prezinta o dilatatie care e normala in sarcina.Asa ca tratament cu nospa scobutil si utrogestan 5 zile de acum.Deci m-am linistit in sfarsit.Aviz amatoarelor:nu dormiti pe burta, toata greutatea uterului si a bebelului apasa pe rinichi!
Buburuza mea are 1 kilogram, deci suntem fata mare si voinica, ce mai!
Acum ma bag la somnic ca sunt franta...Ne auzim maine.
Va pupacesc doua fete cucuiete!

28+ cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui katteryna

Buna fetele!
Revin si io cu vesti!Azi noapte la 12 fugit la urgente la spital ca nu puteam dormi.M-au internat, m-au "gaurit" si cica am colul lung si inchis, m-au injectat cu nospa si scobutil si diazepam m-au trimis la somn si m-au pus sa astept medicul dimineata.In the morning, doctorul m-a apasat pe burta si m-a "certat" ca umplu patu prin spital ca nu-s de nascut.Asa ca mi-am bagat picioarele in mama lui de spital m-am externat la cerere si fuguta la doctorita mea la Buc. care mi-o facut gramezi de ecografii pana am descoperit cauza durerilor mele:rinichii prezinta o dilatatie care e normala in sarcina.Asa ca tratament cu nospa scobutil si utrogestan 5 zile de acum.Deci m-am linistit in sfarsit.Aviz amatoarelor:nu dormiti pe burta, toata greutatea uterului si a bebelului apasa pe rinichi!
Buburuza mea are 1 kilogram, deci suntem fata mare si voinica, ce mai!
Acum ma bag la somnic ca sunt franta...Ne auzim maine.
Va pupacesc doua fete cucuiete!

28+ cu floricica RAISA MARIA


Ufff..ce bine ca totul e bine..si tu si bebelina.

Dar am o intrebare mai poate cineva sa doarma pe burtå??..

Iulika, cea mai fericitå 28+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Hello
Katteryna,ma bucur ca sunteti amandoua ok
Si mie mi-au aparut cosuri pe frumteeu,care n-am avut parte de ele nici macar la pubertate...de parca acum as fi tare batrana

Poze cu noi

Noi

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 28+, cu -Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_n


Am fost in weekend in Washington in vizita la un cuplu de prieteni. Sambata seara ne-au dus la teatru, ne-au avertizat ca va fi o piesa "crazy". Din partea noastra ok, dar era un teatru mic, cu 4 randuri de scaune si actorii vorbeau tare cat pentru o sala mare. Au fost 2 momente cand baby a fost decis sa iasa din sala, nu mai vorbesc de burta
Vrem sa mergem curand la o piesa cu Susan Sarandon, sper sa n-o apuce si pe ea strigatul.


...cultura cere sacrificii

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

buna dimineata burticute.............sper ca toate sunteti ok.....
cine pofteste o canita de lapte sau poate niste ciresele?
dupa un week-end prelungit revin si eu................bineinteles ca am de recuperat ceva cap ca iar s-a scris nu gluma..........

Raluca_u,mihaela amalia,adimercedes,
deutzica si ,nu in ultimul rand,coras cu scuzele de rigoare pt intarziere.(sper ca nu am uitat pe nimeni)

si acum sa ma plang si eu..........azi am fost la eco de trim 2....cred ca e acea morfofetala(daca nu ma insel)....si i-au masurat toate alea lui bebe si bineinteles ca altfel nu se putea....ca parca prea bine a fost totul pana acum .....capusorul lui bebe e mai mic cu 8 zile ......mi-au zis ca nu e problema ca in rest totul e ok si ca daca ar fi fost mai mic cu mai mult de 2 saptamani ar fi fost o problema.......dar stiu si eu ca sa zic?
mi-au mai spus sa am grija ce mananc......sa mananc cat mai sanatos.....si mi-au lasat impresia ca eu as fi fost de vina ca bebe ar capul mai mic decat normal .............sunt asa de suparata ca ma bufneste plansul dar incerc sa nu fac asta ca sa nu-l afecteze si pe el.............
in plus m-am rugat de dr sa-mi spuna si mie ce e....baiat sau fata, dar cretini cum sunt ei cu legile lor tampe ......n-au vrut nici in ruptul capului sa-mi spuna.....deci in continuare am ramas cu... .......nu-i bai....sper doar sa se rezolve problema cu capusorul....sa ajunga la dimensiunile normale...
am cautat pe net ceva legat de aceasta problema dar n-am gasit nimik.....voi stiti ceva.....ma puteti ajuta cu un sfat ceva?
m-am lungit cat o placinta.................fug sa citesc din urma si mai revin daca e cazul....

23+ cu bebe .......sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Fetelor BUNA DIMINEATA !!!!!!!
Sunt bucuroasa ca ziua de ieri a fost plina de amuzament si voie buna si desigur vesti minunate de la Iulika si Kateryna .
Iulika iti masoara burtica de undeva de sub buric, de unde incepe uterul pana jos la osul pubian ???? ca asa m-a masurat si pe mine de doua ori fara sa-mi spuna daca apare si mufa de mine in grafic ori ba.
Ma gandesc ca daca era ceva de rau imi spuneau
Kateryna tu dormi pe burta ? Mie mi-e frica si sa ma rasucesc de pe o parte pe alta...si sa apas pe burtica
Diana ti-am simtit lipsa. Se pare ca acum ai mai mult timp, piese de teatru, Paris...sotul.... Iti doresc sa savurezi fiecare clipa si sa te bucuri de aceste momente.

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

sweet angel bine ai mai venit pe la noi.
Nu cred sa aiba legatura mancarea cu dimensiunile capusorului dar chiar nu stiu nimic de acest subiect. Eu zic sa ai grija de tine, sa papi bine, sa dormi si sa lasi sarcina sa evolueze. Care au fost recomandarile lor ?

In ceea ce priveste sexul ...nu pot decat sa ma bucur ca nu sunt singura pe lume
dar nu asta e important, incet incet te obisnuiesti cu gandul ca poate fi orice , cel putin mie asa mi s-a intamplat si in plus sunt numai doua variante....nu mai multe

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Manga ma simt nevoita sa inchei distractia copioasa de ieri cu scuzele de rigoare ca am disparut ca magaru' in ceata dar a sosit sotul de la lucru si din pragul usii mi-a spus: "tai-o ca ti-a expirat timpul " iar eu ma distram de minune cu voi.
So, Marasestiul ne leaga cat despre poze.....stiu cum e zambetul acela constipat...mai am si eu niste poze de prin clasa I sau a II-a cu pampoane dinacelea crete pe cap....si cu breton ...si cu zambetul acela.
O zi minunata si incearca sa mai faci cate ceva la lucru ca sa nu te zvarle afara tocmai acum.
Ti-ai dus actele pentru SMP la munca ? Ca stiu ca si astea sunt cu nu stiu cate saptamani inainte de due date.
Eu am o agenda mica si de cate ori citesc cate ceva incep sa numar de la coada (din 11 septembrie) saptamanile....cred ca am facut asta de cateva sute de ori.

Apropos de due date, am trecut ieri pe langa doi betivi simpatici si "neviolenti" cu cate o bere in mana. M-au intrebat ca tot acest popor, de la alimentara, la magazin, in autobuz..peste tot: "when is your baby due ?" Am raspuns ca in septembrie la care ei si-au ciocnit cutiile de bere si au spus ca beau pentru el....asa ca sa mai bem un paharel....pentru Bebitza.
M-au amuzat si m-au facut sa ma simt bine

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ralu0308 eu ma tot gandesc la faptul ca ai simtit nevoia sa ne povestesti despre viata ta
ma uitam la pozele tale si daca imi dai voie sa comentez ca o cumatra sa stii ca te potrivesti foarte bine cu sotul tau, sunteti ca doi frati (ceea ce cica e de bine ca si eu am auzit-o de nu stiu cate ori).
Cat despre schimbarea de opinii, mi se mai intampla si mie ....si ma inmoi, uitand ce dura am fost. Acum oricat de mult mi-as dori in adancul sufletului sa incep o cariera va trebui sa astept pana pe la anul, spre toamna, cel putin asa mi-am propus, vara - toamna. Si chiar daca nu prea am ocupatie, am in minte cateva planuri de a incepe de la zero o cariera intr-o tara straina, oricat de greu ar fi (sotul deja se lupta cu pieptul gol zi de zi cu "ei" si macar stiu la ce sa ma astept).
Mai mult decat atat vreau sa incep sa profesez, cu toate ca stiu ca e cam tarziu in ceea ce am studiat atatia ani...inginerie pentru ca am o specializare cautata aici si de succes. Sper sa ma ajute Dumnezeu si pe mine si mai mult decat atat, ceea ce iti doresc si tie, sa reusim sa impletim cu MAIESTRIE cariera si familia fara a renunta la niciuna dintre ele.

De asemenea as vrea sa o intreb pe Diana care stiu ca e tot inginera daca i-a fost greu in SUA, cuma inceput si mai ales daca profeseaza. Poate am ceva de invatat.

Scuze pentru off topic dar uite ca Bebitza s-a trezit si el si da din picioruse....
Inca ma mai preocupa subiectul ca sta transversal si ma gandesc ca e mai inghesuit decat daca ar sta si el cu capul in jos sau in sus. Cand da din extremitati, din manute sau din picioare, va rog sa ma credeti ca este undeva mult intr-o parte sau in cealalta. Cred ca are loc totusi, nu ? ca daca nu ar avea s-ar intoarce si el.....ce ziceti ?

"Va pup de nu va vedeti" - Nicu Alifantis (citat ce imi place la nebunie)

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Mi-am scris portia asa ca e 5.30 si mai bag si eu un somnic de 2 ore pana plec la lucru.
Astept sa recitesc cand vin numai lucruri frumoaseeee asa ca voi

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput