FIV 230

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Dana_bebe: imi pare tare rau....curaj si inainte,ti se va indeplini visul cu siguranta daca nu renunti!

Fetelor,multumesc inca o data pentru urari,aveti poze cu Ingrid aici.



Mami fericita de Ingrid Cristiana - 09.06.2009





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona2 spune:

Multumesc mult pentru urari, fetelor! Nu va doresc decat sa simtiti ce simt si eu, cat mai curand!

mami_vreau, eu n-am incercat sa ma programez la comisie. Am auzit de bine de dr. Albu si m-am dus direct la el. Cred ca in max 1 sapt. m-au programat. Aveam deja dosarul 95% complet. Nici mie nu mi s-a parut scump la Medlife...e chiar mult mai ieftin decat la alte clinici...mai degraba comparabil cu Giulestiul din acest pct de vedere.

Sincer, eu cred ca FIV-ul meu a reusit si datorita atitudinii doctorului fata de mine, in toate momentele. Pana la el am avut parte numai de experiente horror.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

Danaaaaa....

Nu am cuvinte sa-ti spun cat de rau imi pare....

Daca este vreo consolare iti pot spune ca dr meu mi-a spus ca sansele de reusita cu embrioni congelati sunt mai mari decat in plin proces fiv deoarece organismul se pregateste mai 'natural' pt primirea bebelului. De cele mai ulte ori, nereusita fivului tine de incapacitatea de a tampona estrogenii folositi in stimulare cu progesteronul administrat pt sustinerea sarcinii.
Asa ca iti doresc din toata inima putere sa mergi mai departe si data viitoare va fi bine, vei vedea!!!!

Puuuuuuuuuuuuup!!!!!


cu bulinutza de 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Nusy - ce fetita frumoasa ai ! Multumesc sigur mai avem sanse!
Alsima - asa simt si eu ca eram ffff terminata fizic dupa stimulare. E bine ca si doctorul tau crede asa. Sper sa fac FET pe ciclu natural!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arucs spune:

Asa cum v-am spus si sambata cand ne-am intalnit,eu nu prea am ce sa scriu dar va citesc zilnic.
Nu mai tin minte cine vroia sa faca o histeroscopie,dar pot sa sa va spun ca eu am facut si histero si laparo cu dr.Tutunaru la Elias.Stiu ca acum face la el la clinica si ca pretul este in jur de 1000 lei.
Referitor la ce a spus Goggy despre Giulesti,pot sa afirm si eu.
Asa cum am vb si cu Catalina,cel mai sigur am sa fac si eu in toamna Fiv la Biogenesys,insa doar daca se vor ocupa de mine cei din Grecia.
Nu mai vreau ca cineva din romanica sa mai faca experiente pe mine.
sa speram ca o sa fie bine.Eu vreau sa ma apuc prin octombrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Simona, felicitari, iti urez o sarcina fara problema!

Dana, imi pare tare rau. Ce vreau sa-ti spun insa: in ciuda esecului temporar, nu cred ca e o buna idee sa te apuci sa iti transbordezi embrionasii criogenati. As fi inteles daca schimbai clinica pentru un nou fiv. Dar pentru ET - ai fost nemultumita de cum s-a petrecut transferul, a fost ceva flagrant negativ? Ar fi singura explicatie plauzibila (PSJ isi muta embrionasii pentru ca nu are incotro, fosta ei clinica nu mai face fiv). ET-ul e o etapa esentiala, insa destul de standard si de "usoara", mari diferente nu se pot face, daca medicul are cat de cat experienta. Pe cand transportul e totusi complicat, poate chiar riscant. Eu as zice sa te mai gandesti. Si sunt convinsa ca data viitoare va fi bine!

Pentru listuta, eu sunt Z4 postET, prima zi in care pana acum nu am dureri.



---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Salutare fetelor!
Am trecut sa va salut...nu stau mult, in weekend plecam la mare la bulgari, e tare bine sa tot plecam pe undeva, mai trece timpul...

Dana bebe tare rau imi pare ca nu ai reusit acum...poate data viitoare...te , fii optimista si nu te lasa!

Simona2 FELICITARI si sarcina cat mai usoara!

Husky , Iana ati fost la eco? gravidute fericite!

Luca tin pumnii!

pen

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Simona, felicitari! sarcina usoara si bebe sanatos!

Dana, nu iti muta embrionii, sunt total de acord cu luca, procedura este usoara, este rutina pt cine a mai facut FIV.

Eu am descoperit ca am MTHFR mutatia C677T genotip heterozigot...Luca zice ca singura nu duce la pierderea sarcinii, eu voi vorbi cu gine si hematolog sa vedem ce-mi spun :) Luca :)
Banuiesc ca imi vor da complex de B-uri inainte si clexan in timpul sarcinii, daca voi reusi sa mai raman...si voi reusi!

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cocolyso

Eu sunt ziua 5 de la ET si nu am nici un fel de simptome, nu ma doare nimic, nici crampe, nici sani.
Cu toate ca stiu ca nu e obligatoriu sa am aceste semne, sunt necajita.
Mai sper intr-o minune, poate incep sa apara semnele.





Nu ai fi avut cum sa ai dureri, crampe etc. legate de implantare la Z5, e prea devreme.

Eu am (avut) dureri in primele zile post transfer si crede-ma ca nu ai fi vrut sa fii in locul meu (nu fizic, ca au fost suportabile, ci psihic).

Eu la FIV1 nu am simtit NIMIC nici la Z0, nici la Z5, nici la Z10 si erau gemeni. Si uite ca doua fiv-uri nu seamana intre ele nici macar la aceeasi persoana, daramite sa te compari cu simptomele altora.


Singua regula e ca nu exista reguli.

Succes!

---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Nusy ,sa-ti traiasca PRINTESA INGRID. Nici nu-ti inchipui ce bucurie mare mi-ai facut, ca ai postat pozele cu micuta. Imi plac foarte mult copilasii si de fiecare ma bucur cand o familie este binecuvantata de Dumnezeu cu un prunc.
Sa fie sanatoasa si sa-i dea DD o viata linistita si fericita.
Ma rog la DD sa ma ajute si pe mine sa am un BB al meu.
LucaLuca asteptam peste o saptamana sa ne dai vesti bune de beta mare.
Alsimapentru tine si bulinutza.

tuturor aspirantelor , gravidutzelor si mamicilor (si celor care doar cititi si nu scrieti pe forum)

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput