Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (323)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cristina nu cred ca a fost mamica la noi in grup.
Oricum, curajos baietel! si ce fain inoata...
Asa tine si marco capul in apa, dar pana sa-l ajunga mai are.

_
Gio34+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Astery sa stii ca imi spune ceva numele asta, cred ca la noi a fost Delia sau la noi-dec ca mai citesc si pe acolo. Angelo mananca mai bine a mai pus si ceva carnita pe el, nu mai este piele si os cum era dupa boala.Sant foarte multumita ca vb din ce in ce mai mult si in ambele limbi Este un rasfatat, il lasam sa faca ce vrea dar bine ca nu este un copil care sa faca prostii.
Giova deci astea sant macesele, le stiam dar am facut confuzie
Cosmi frumoase poze de tine ce sa mai zic,esti frumoasa
La noi este caaald, dupa atatea ploi era cazul sa iasa si soarele

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

la noi a fost Diana12, tot din America, mami de Peter.
cred ca de aici confuzia.

_
Gio34+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare si de la mine

am ramas paf de copilul asta cum inoata...al meu nu stiu daca va avea curaj as intre in mare anul asta
suntem acasa am facut la treaba de m am spetiti,acu cica sa ma apuc sa invatoff daca as lua examenul ce bine ar fi..

BIANCA inveti ???asa se pare
GIOVA mi ai facut pofta cu gemul tau..
ASTTERY cred ca e bine ca l mai duci pe frumos la cresa...si tie rabdare
MARAKI si al meu face numai ec vreanu credeam ca o sa las
...frumoasa nu s dar daca as mai da vreo 3 kg jos m as simti si frumoasa

Bianca mea si ascos o masea si se pare ca tb as i punem aparat dentar ca are strambi dintiice sa zic asta ii tb acu...dar o sa i fac unul din ala cu strasuri si colorat ca sa l poarte macar cu placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Aha, m-am lamurit cu confuzia. oricum, baietelul e nascut odata cu ai nostri, de aceea ziceam. In fine, eu l-am admirat, e ca o mica amfibie, frumuselul inotator.

Maraki, ma bucur ca mananca mai bine Angelos. Si cum fata e un rasfatat, ce va face, povesteste-ne si noua.
Asta micu' specialu' al meu... cica "veau catofi de la mecdonaaaaaaads" hahahahaaa auzi la el, smeckeria mica.... l-am pacalit ieri cu cartofi adevarati, buni, prajiti in tigaia mea , si uite acuma....
Azi n-am iesit afara, a tot picurat, sunt nori de ploaie si acum... la 18.30 avem lectii, poate dupa.
Deci v-a placut trici aia noua? Nu va spun ca toata lumea intoarce capul dupa el , e mortal cum da la pedale. A meritat drumul la Constanta, ca asta a fost unul dintre motivele de plimbare, aranjasem cu o fata care le vinde.
Cosmi, baga viteza si pune-i fetei aparat dentar daca are nevoie. Pacat sa ramana dintii strambi. Papanu?
Mai, am uitat sa ma laud: ieri la examenul de Relatii Internationale am luat 8,50 . Mai am unul + restanta aia si gataaaaa, scap de primul an.

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Hello, spiridusi,
Eu f. prinsa cu serv. stau peste program, parca as lucra la nu stiu ce multinationala nu la stat. Tudor tocmai trece printr-o infectie urinara, tare urat a facut saracul, l-a durut burtica, spatele, sper sa treaca, 10 zile luam Sumetrolin.
V-am vazut in poze chiar daca n-am scris, pe Angelo cu mamica, esti f. frumoasa d-na lasa comentariile rautacioase. Pe Dani cu Sandra, mama cat mai iesiti voi Bianca, sincer va invidiez ca sunteti asa deschisi. Pe Razvan l-am admirat jucand fotbal, prin parcuri, Cristina eu te inteleg perfect. Am fost aproape in aceeasi situatie cutine, adica si eu numai asta am auzit, de ce nu mergeti in cutare loc sau de ce-l feresti atat chestii de genul ca noi suntem niste parinti exagerati sau paranoici ptr. ca nici astmul nu se prea vede.
Giova tu esti o graviduta deosebita, cred ca n-ai pus kg. decat pe burtica, fain v-ati distrat si la baie. Te rog mult zi-mi si mie cu ce vopsea iti faci parul, imi place mult mult.
Cosmi inteleg ca mai aveti putin pana la vacanta, distractie placuta, cred ca stefan va fi f. incantat de mare.
Silvia e in tara? Sau altundeva in concediu? Am citit ca se pregatea de plecare dar n-am inteles daca vine in Ro sau au alta destinatie.
Bumbita f. bine faci ca iti aduci copii cu tine, te-am simtit ca suferi ca nu-i ai aproape, chiar e pacat sa nu fiti impreuna mai ales ca inteleg ca la voi nu era o pb. situatia financiara.
Mai fetelor v-am spus ca fiul meu memoreaza povestile cu textul din carte. E fascinat de povesti, ma innebuneste cu cititul lor, mai nou se joaca si pe calculator, ma uimeste ce repede invata sa butoneze.
Va pup si mai vin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Pai uite, de exemplu s-a invatat sa ceara bani si i-a dat taica-su alaltaieri 50 euroi din hartii, i-a tinut in mana si-i numara tot drumul cu masina, am venit acasa, l-am schimbat de haine si a plecat la bunici tot cu ei dar i-a dat inapoi lui Giorgos in masina Sau are chef sa se joace afara pe palier, suna la usa, nu vrea sa intre in casa si mi-e rusine de vecina ca are si ea un baietel de 1,5 ani Astazi a vb cu Giorgos la telefon si i-a spus ca vine acasa, a stat la usa vreo 15 minute pe palier sa il astepte. Ieri vroia sa imi bage in gura periuta lui de dinti si cand a vazut ca nu vreau, a aruncat cu ea cat colo prin casa Vedea ca nu-i dau atentie, se ducea si o arunca mai departe doar, doar am vreo reactie. Mi-a cerut Duplo si nu am vrut sa-i dau, a deschis usa la frigider si o trantea, a facut asta de vreo 4 ori dar nu cu nervi, asa cu un aer de rasfat Acum vreo 3 zile cand am plecat de la socrii, Angelo avea chef sa se joace in masina la volan, noi stateam ca fraierii pe langa masina pana s.a saturat copilul de joaca, aprinde semnalizarea, luminile in interior, umbla la stergatoare....chestii din astea. Óricum este un copil bun, nu imi intoarce casa pe dos, se pastreaza cat de cat ordinea.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Astery aia nu e trici, este motor Foarte frumos, pedaleaza Razvan de n-are treaba Masinuta este pe baterii? Am vazut ca are frana pe spate, daca nu e pe baterii vezi ca v-a rupe multe incaltari in varf. Topoganul este mic pt Razvan, cred ca daca se intinde ajunge cu picioarele jos.
Mihaaaa ma bucur ca ai reusit sa intri Silvi este in Cluj sau la mare la noi.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Maraki, va si vad pe amandoi stand si asteptand pe langa masina, sa se sature copilul de joaca ... Pai cred ca va fi un mare rasfatat, asa ca... rabdare si tutun. Sa pui mana sa-l filmezi cand mai face de-astea, sa-l vedem si noi .

Mihaela, ce bine ca ne mai dai vesti! sanatate multa lui Tudor, cum s-a pricopsit el cu infectie urinara??? Vai de voi...
Mai, la mine si acum se uita unii/unele prostiti/prostite, prin parcuri... cand stau dupa fundul lui Razvan, urc dupa el, alerg, il strig... el fiind si destul de solid si inalt... De multe ori zambesc, simt privirile lor mirate , "uite-o si pe asta paranoica ". Ce sa fac , eu tot timpul merg dupa el, tot timpul trebuie sa dau din gura, sa-i explic, sa invete... acum, datorita ABA, a inceput sa invete cu muuult mai rapid/bine/eficient despre orice.
Astmul lui Tudor va disparea, la un moment dat. Cica nu se vindeca, dar... uite eu sunt o exceptie. Cred ca ti-am mai spus. Bafta multa si la job... lasa fata, ca-ti fac statuie sefii . Sa vii sa scrii mai des.

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Maraki, trici asta portocalie (sau kart sau Harley sau ce-o fi el ) e o scula noua.
Restul (cele pozate): masinuta (cu pedale), toboganul si cealalta trici sunt de vanzare. Sunt jucarii vechi , sa spunem, care au ramas mici , nah. Niciuna n-are frana.
Cat despre incaltaminte... asta sa fie necazul. Dar pana acum n-a stricat nimic in felul in care spui tu.

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput