Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (142)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

ange eu l-am luat dintr-un magazin de aici de la noi din Tg.Mures dar il gasesti si pe site-ul babysland . ro...doar ca pe site nu sunt numai 2 culori....la magazin mai erau si pe portocaliu cum avem noi si pe rosu...si am dat un pic mai mult pe el decat pe site dar nu cu mult
LE: acum vad ca nu e chiar acelasi model cu cel de pe site, e altfel si modelul si inchiderea dar e super usor manevrabil

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Elsa a intrat in clubul iepurasilor. Avem primul dintisor la 9 luni si 3 zile!!!! Nu stiu cind a iesit, ca nu a dat semne deloc, dimpotriva... azi noapte a dormit de la 9 seara pina pe la 8 cind s-a trezit pt laptic, dupa care a readormit si s-a mai trezit acum o ora.



Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Bravoooo Elsa!!!! felicitari pt dintzisor!!!!

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu
piersicuta....sper sa fie bine acolo.
poti sa-mi spui si mie ce cresa...etc
multumesc

carla,mami de putoiu sasha



Da, bineinteles.
Deci sa incep cu inceputul: Ce m-a facut pe mine sa ajung s-o dau pe Anna la cresa asa devreme e faptul ca aici concediu postnatal e de doar 3luni jumate. Eu cu chiu cu vai cu concediu fara plata, am prelungit s-o tin acasa pana la 7luni si jumatate.
Apoi trebuia sa incep munca caci ma tot chemau si oricum sunt fericita ca am un loc de munca cu criza asta.
Am cautat mult cresa inca din timpul sarcinii si abia am gasit un loc.
E o cresa privata dar au si cateva locuri sociale, adica mai ieftine pentru cei nevoiasi. De fapt e cresa si gradinita intr-una, deoarece sunt copii de la 3 luni la 6 ani. E foarte scumpa si daca nu as castiga bine, nu s-ar merita.
Programul e de la 7 la 18:30 dar poti da copilul si doar jumatate sau 3 sferturi de zi. Eu am ales pentru inceput 3 zile pe saptamana de la 8-9 la ora 14 ca sa nu fie prea mult fara mine.

In timpul acesta se joaca mult si canta, la ora 9 mananca ceva mic, la 12 pranzul, apoi merg la spalat pe dinti si culcarea. Au o curte mare unde se joaca, au si o groapa cu nisip. La ora 16 iar mananca ceva fructe sau salata de fructe. Scutece le dau ei, Pampers pt toti.
Sunt maxim 10-11 copii pe zi, in unele zile mai putin.
In mare sunt multumita, ce nu-mi place e ca nu invata mai multe dar o sa ma ocup eu de asta in cele 4 zile ce raman din saptamana.
Ma bucur ca se vede deja la Anna cum socializeaza de cand e acolo. Inainte ignora copii cand ii vedea, acum se intinde spre ei.
Inca un lucru bun, acolo doarme bine caci o oboseste joaca si acasa la fel doarme foarte bine dupamasa.

Mi s-a spus ca perioada asta e numai buna de a da copilul la cresa caci nu sufera atat de mult la despartire ca si atunci cand e mai mare. Pana acum tind sa spun ca asa este.

Pupici la toate


fericita mami de Anna (17.10.2008)

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Elsa felicitari pentru dintisor, bravo ca nu ai trezit-o pe mami din cauza lui.

fericita mami de Anna (17.10.2008)

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Elsa felicitari de dintzocul number one !!!!!! MAi piolica, dar mult s-a mai lasat asteptat iepurasul Pup mamica si fetita si ma bag si eu sa vad pozele

Piersicuta ma bucur ca sunteti bine imi pare tare bine ca ii place la cresa Mai pune poze sa va mai vedem

ratonel multi pupicei puiului papacios !!!!!!!!!!!!! Am papat si noi acum masa de pranz...nu tot, dar a papat bine

Am avut surpriza in parc sa ne viziteze Mara cu mamica ei Nadina Descarc pozele si le pun sa vedeti puii. Joy cu printesa Sofia au plecat inainte de sedinta foto Data viitoare facem si cu ea

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Hello fetelor!!!

Sunt iar pe fuga, pitica doarme, am mancarea pe foc si trebuie sa merg dupa cirese sa fac compot pt Maya. Nu reusesc sa ma organizez sa pot sta linistita si cu voi parca in fiecare zi am tot mai multe de facut..

Noi suntem bine, Maya e o guraliva si vrea pe jos sa mearga, nu mai e asa interesant in carucior

Cuscra multumim inca o data pentru ajutorul dat cu votul, o sa-ti tot multumesc pana te saturi de noi am vazut filumlet cu David, e total cum cade si se ridica iar si iar, fara nici o problema Mi-e tare drag! Am vazut si pozici, felicitari pentru absolvirea clasei Tina!!! Ce fata mare ai si cuminte cuminte! Imi place noua ta culoare la par, iti sta ff bine!

N-am citit din urma, decat pe sarite, am cateva capitole de citit dar diseara cand vine tati planuiesc sa ma relaxez si eu putin nu prea are nici el cand sa ma ajute, decat seara cand ajunge, e greu, daca nu ar fi asa frumos sigur n-am rezista

AAaa si multumim tuturor celor care ne-au urat pt cele 9 lunitze!

Pozici
Mamica deMaya

VOT PT MAYA!

"Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

INTREBARE: pot sa ii dau pepene rosu????

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Citat:
citat din mesajul lui kllemi

INTREBARE: pot sa ii dau pepene rosu????

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)



Eu am dat deja.

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput