Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (142)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Moooaaaama ce ne-a luat-o bebelica inainte la voturi....Are 60 voturi in fata noastra Votati Maya !!!!!!

Andy g o mai da vreun dintisor si nu poate sa doarma ...pupicei si muuuultaaa cafea pentru tine

Edit : nice caruciorul Sa il stapaniti cu placere

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

aly ai un frumusel acolo
babytza multumim
laura imi pare rau de cazatura a dulce fetita sa-i treaca repede

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Roxana si ce facem cu ei?..ca papa apropae zero,nici fructe...
Votat MAya

Andy_g am avut si noi o perioada din asta,atunci am clcat-o cu mine in pat ca sa pot dormi si eu un pic...frumos caruciorul ,sa-l folositi sanatosi

Aly ce frumusete de copilUnde v-ati bronzat asa?

Laura, Andy (07.04.2002) &Alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Laura eu zic sa fi zen...ca cer ei de mancare cand le e foame David dupa o zi mai proasta rupe cat baga in ziua urmatoare... De-aia nici nu ma agit foarte tare....Sper sa pape si printesica ta Azi ar trebui sa fie o zi buna la noi dupa cea de ieri.....Ma amagesc si eu singura Tin pumnii sa reveniti la ganduri bune

Lumi pupici hunilor

Babymom ce faceti ?? pupici

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

neata!
gagici, bagati voturi la Mayuca.

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Hello, hello!

gata, vacanta noastra in Romania s-a terminat. E prima data cind imi pare rau ca nu am stat mai mult, Elsa s-a simtit super bine, mai greu cu somnicul, avea program de discoteca, doar era in vacanta, se culca numai dupa 12 noaptea.
Pupici speciali pt Falkone, Soricel, Alex de Boo, Harry de Cristinescu si Edi de Giulianna, cit si pt mamicile lor si pt Monica, cea mai frumoasa graviduta! Aici sint pozele de la intilneala: http://picasaweb.google.com/Houlier/IntilnealaBoboceiTineretului11062009?authkey=Gv1sRgCPjUucqS8ZrdjgE#
Elsa era singura fetita printre 5 domnisori tare dragalasi.
Aaaaaaaa, si pupici si pt Ania, si Nausica, pe ele le-am vazut separat, in fata blocului.
Imi pare f rau ca nu am putut sa ajung in IOR si in Herastrau, sper ca la anul sa stau mai mult si sa ma organizez in altfel. Tare mult as fi vrut sa-i vad pe huni si pe alti bobocei. CD, Luminita, merci pt mesaje, sinteti niste dragute.
Eu am rezolvat cu actele pt certificatul de nastere al Elsei, asa ca in vreo 3-4 luni o sa aiba si cetatenia romana, nu stiu daca-i va folosi la ceva, e asa simbolic. (m-am certat cu vaca aia de acolo ca cica tb sa am certificatul maghiar cu apostila, ceea ce nu era adevarat, Ungaria fiind pe o lista separata care e scutita de timpenia asta, asa ca a iesit un mare iures la starea civila a sectorului 3, mai ca nu am sarit la ea sa o bat ca ma trimitea in Ungaria dupa apostila, deh, ii stricasem ziua, cum am indraznit sa ma duc intr-o vineri la 10 de dimineata cu astfel de cereri de transcriere de certificat de nastere. Am zapacit-o pe aia, am urlat la ea cit m-au tinut plaminii, nu am iesit din birou pina nu au rezolvat. Cind a vazut ca nu are dreptate era neagra de furie. Am numele ei, asa ca o sa-i fac reclamatie la primar, ca habar nu are sa-si faca treaba, sa nu mai vorbim de cum isi trateaza clientii. In fine, asta e...)
Sper ca toata lumea sa fie bine, nu am citit mai nimic, insa am frunzarit niste pagini si ceva mi-a atras atentia, o semnatura buclucasa. Sper sa fi vazut bine! FELICITARI Nerantula.

va pupacesc. o zi buna va doresc


L.E. Votat MAYA!
Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Hello. N-am net, sunt scurt de pe mobil
la 2.55 a venit teo urland la noi, cica a visat urat! L-a trezit pe radu...asa ca i-am varat pe amandoi in pat cu mine, si pe la 4cred dupa foieli, maraieli si potriveli au adormit pana la 8. brothers sleeping together! Va poop, nu stiu cand mai intru...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Un banc simpatic:


Trei femei, una logodita, una casatorita si o amanta stateau de vorba despre relatiile lor si au hotarat a-si uluiasca barbatii. In acea seara toate trei s-au imbracat sexy, purtand pantofi cu tocuri cui, corset de piele si o masca pe ochi.

Ziua urmatoare s-au intalnit din nou. Fata logodita a spus:

- Aseara, cand logodnicul meu a ajuns acasa, m-a gasit imbracata cu corsetul de piele, pantofii cu tocuri cui de 7 cm si masca. Mi-a spus "Esti femeia vietii mele, te iubesc". dupa aceea am facut dragoste toata noaptea.

Amanta s-a laudat si ea:
- Si la mine a fost incredibil! Ne-am intalnit in biroul lui. Purtam
corsetul de piele, tocuri cui foarte inalte, masca si o pelerina. Cand am descheiat pelerina, n-a scos nici un cuvant. Am facut doar sex ca nebunii toata noaptea!

In cele din urma, femeia casatorita si-a spus si ea povestea:
- Eu am trimis copiii la mama, m-am pregatit, m-am echipat cu corsetul de piele, pantofii cu tocuri cui si masca pe ochi. Sotul meu s-a intors de la lucru, a luat telecomanda si o bere din frigider si a spus:
- Ia zi, Batman, faci si tu ceva de mancare?




Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Buna dimineata!!!

Dupa o lunga pauza revin si eu printre voi , sper sa ma mai primiti .
Sunt la firma si nu pot scrie mult. Dar ajung acasa si recuperez.

Azi mi-am dat copilul la cresa si mi-a ramas si sufletul cu ea acolo . Ea nu a plans deloc si se pare sa-i placa. Intai am facut antrenament 2 saptamani, adica am fost cu ea acolo, ne-am imprietenit cu educatoarea care va sta cu ea, i-a invatat programul, treptat am plecat intai 15minute, a doua zi o ora, a treia zi mai mult, pana s-a obisnuit.
O las acolo doar pana la ora 14 ca sa nu fie prea mult pentru ea dar am aflat de la alte mamici ca asa putin timp mai mult ameteste copilul si un program exact i-ar face mai bine.
Initial am fost foarte sceptica si nu-mi placea nimic acolo, dar cu timpul m-am calmat si m-am bucurat cand am vazut ca Annei chiar ii place. E cea mai micutza dintre copii si se uita fascinata la tot ce fac ceilalti, copiii vin la ea si ii citesc, ii dau jucarii, ii interzic sa le duca la gura , o pazesc in timp ce doarme, sunt tare simpatici. Aproape ca m-as face si eu educatoare asa de mult mi-a placut sa stau cu ei in aceste saptamani. Si evident ca mi-au crescut dorinta sa mai fac repede un bebe.

Of ce dor mi-a fost de voi, abia astept sa mai citesc.
La multi ani si la multe lunite pentru toti sarbatoritii de ieri si de azi, multi pupici, sanatate si bucurii!!!

Ar trebui sa muncesc dar imi sta gandul numai la "ce-o face Anna acum?".

Referitor la poze, am mai intrebat mai demult dar nu am primit nici un raspuns: avem niste poze pe picasa, cum sa le publicam ca sa nu fie chiar deschise pentru toata lumea? Cu un mail comun?


fericita mami de Anna (17.10.2008)

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Neatzu neatzu si de la noi,

Multzumim de urari pt Karinuza noastra.Noi ne-am sarbatorit ieri la dublu, a fost ziua si lu tati si am facut o petrecere surpriza.
Mai zic ...sau nu mai zic ce repede a trecut timpul de cand am nascut.Karina il striga pe ta-su TATA iar lu ma-sa ii da cu flit mereu.Eu nu inteleg cum vine asta...si fac pariu ca asa o sa fie mereu...mai dulce cu el decat cu mine...sunt gelous.

Ieri ne-am plimbat cu vaporasul si a fost super canicula, ei bine rezulatat eu, tati, matusica si inca catzva prieteni ne-am parlit pe unde am avut dezgoliciuni de piele, iar Kara pe care a vazut-o soarele super bine, data cu creme BUCHEN nimic.Sunt super incantata de aceasta crema, va recomand sa o incercati.

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput