Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 101

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Fetele, multumesc pentru incurajari. As vrea sa scriu cate ceva la fiecare, fiind inca sub impactul intalnirii de ieri, insa nu prea imi permite timpul, care e cam limitat. Insa pe scurt :
Aditu, nu te mai stresa cu polipul ala, ti-am zis ca am patit-o si eu anul trecut, in aprilie la inseminare, ori a fost si s-a eliminat la primul cm, ori nu a fost. Nu stiu, cert este ca in octombrie la histero, era totul ok cu uterul meu. Asa ca, relax, nu te mai gandi, chiar daca nu se elimina, faci histero si se rezolva. Dar poate te convingi luna asta ca nu a fost niciun polip si ne anunti fericita II. Bafta azi !
Feli, de-abia astept sa ne incuscrim .
Georgi, imi pare rau ca noi nici nu am apucat sa vb prea mult.
Tamy, astept pozele pe mail si sa vii cu cele mai bune vesti luna asta .
Arisica si matusa Rala, impreuna cu bebe Alexandros, ma bucur mult ca ne-am cunoscut, asa cum v-am zis, am avut impresia ca va stiu de o viata. Iar despre bebe, v-am zis ca imi venea sa ii mananc talpitele .
Machusica, ma bucur mult ca ne-am cunoscut si ca l-am vazut si pe Bogdanel care e un scump. Iar tu esti o femeie asa de calda, incat mi-ai intrat in suflet . Apreciez f mult gestul tau, de a veni cu bebe de la 300 km ca sa ne vezi.
Dye, ma bucur ca ne-am intalnit, ca ai avut ideea asta sa ne vedem. Iti tin pumnii sa iasa totul asa cum iti doresti .
MamiLali, gravidutza noastra, cum ti-am zis, sa nu te stresezi cu simptomele, care apar si dispar . Totul o sa fie f bine !
Elly, e bine ca ai dat o fuga sa ne vezi.
Fetele care nu ati putut veni, imi pare rau, poate data viitoare ne vedem mai multe.
Ana, bafta azi la eco.
Liana, imi pare rau pentru rezultatul beta. Trebuie sa mergem inainte .
Tinuta, macar tu vino cu vesti bune .

si fug la invatat .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

salutare
am intrat sa va pup pe toate si sa va spun si eu cat de mult ne-a priit intalneala. mai ales ca piticul a fost atat de cuminte iar eu nu prea am ocazii de ieshit in lume. toate suntei nishte fete super,exact cum ma ashteptam. data viitoare sper sa fim mult mai multe...si bineinteles f multe burtici de diverse dimensiuni. doar vedetzi ce copii frumoshi fac tutunaresele

machus - un special pt tine si Bogdan stiu ca nu a fost ushor sa veniti in bucuresti,asa ca

magdita - iti trimit mail-ul meu pe pm sa imi trimiti si mie pozele. poate le primesc si pe cele care nu trec de cenzura

toate fetele pe care le-am cunoscut/revazut ieri dar si pe cele absente...nici nu stiti ce ati pirdut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

fete dragi,
Vad ca unele ne fac in ciuda ca n-am venit la intalnire,.... invart cutitul in rana.

Nici eu n-am vesti prea bune. Am semne ca se apropie CM. N-am facut nici un test inca , dar cred ca nici nu apuc sa fac si ma navalesc rusii...Acum ma gandesc deja ca trebuie sa iau legatura cu Tutu sa-mi dea tratament de stimulare, doar ca daca o sa incep zilele urmatoare 17-18 iunie o sa fiu in perioada ovulatiei la sfarsitul lunii cand am inteles de la voi, ca T nu este sa-mi faca inseminarea. Eu ce ma fac in situatia asta? Ca mi-a dat 3 luni ragaz sa raman ,apoi trec la diphe.
Chiar daca sunt sperante mari cu tratamentul, mie imi e totusi teama de perioada asta. Im ultima vreme m-am ingrasat f mult, iar sambata la nunta m-a tot intrebat lumea ca sunt gravi? Mai ca m-au si felicitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Ana-Alexia, Aris 26, multumesc mult pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

fetelor, ma bucur tare mult ca v-am cunoscut! M-am simtit excelent!

Magdita, am incercat sa-ti trimit poze, dar nu mi le-a luat pe toate, asa ca sper sa ne nimerim pe mess si sa ti le trimit atunci, caci n-am alta solutie.


2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Si eu m-am bucurat tare sa va vad/revad. Trebuie sa aiba o karma pozitiva subiectul asta al nostru ca altfel nu-mi explic cum te poti vedea pentru prima oara cu niste oameni, sa petreci 2, 3 ore impreuna si sa te simti ca si cum i-ai cunoaste dintodeauna (ai dreptate Magda, asa am simtit si eu). Acum imi este evident de ce pacientele lui T actuale aspirante, actuale burtici, foste burtici sau chiar foarte foste burtici scriu inca aici.


"Babies are such a nice way to start people."
-- Don Herold

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Adriana , la ce ora ai ajuns tu ? Eu am sosit pe la 12:30 , si am fost prima la control...dupa monitorizari . Erai acolo ?
Pustiul meu e ok , are aproape 800 gr , si ecografic e mai mare cu vreo 2 sapt ! Iar n-am poze sa pun , n-am reusit sa-i vad fatza nici de data asta , ptr ca statea intr-o pozitie ciudata... strans ghemotoc , cu manutzele la cap si tot pe-acolo erau si piciorusele...

24 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_bubulina spune:

Buna!! ce rau imi pare ca nu am ajuns si eu la intaneala....., mi-a fost rau de tot.
am fost si eu la Tutu la monitorizari dar pe la 5. Adriana, mai erai pe acolo?

va pup!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ana eu am ajuns mai tarziu draga mea, pe la 14.40 . Am avut noroc pt ca la 15.30 deja eram rezolvata Cred ca pustiul tau se lasa greu vazut la fata.... dar ma bucur ca este sanatos si sta cuminte la mama in burtica
Alina eu la 15.30 am plecat, asa ca nu cred ca ne-am vazut. Dar ne vedem cu burtica in doua trei saptamini, ok?

Fetelor surpriza azi la monitorizare. Foliculul meu care simbata era de 14, azi la eco era deja spart..... cum este posibil asa ceva? Nu era cam micut sa se sparga?? si daca s-a spart asa de mic, ce sanse sunt sa fie bebe luna asta?? Si cind ma gindesc ca simbata nici nu prea eram in forma de iubit, noroc cu sotul ca a fost mai insistent,nici nu am stat cu picioarele in sus dupa Dr T a zis sa prestam si azi , si de maine seara sa pun utrogestan 2 ovule 14 zile... sa vedem ce o iesi. Imi pare rau ca nu am reusit sa fac totusi analizele recomandate de endocrinolog, cind era foliculul de 20 trebuia sa fac estradiol, si dupa 7 zile progesteronul....offff asta e , poate nu va mai fi nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

hello zanici...ce zici tamy cum suna acum cand ai auzit si live expresia ?
dragutele , in primul rand vreau sa felicit mamicile , ca au doi flacai frumosi si sanatosi ..unul dormea si unul tragea sa doarma , nu prea am avut noi sanse sa-i jughinim , dar la urmatoarea intalnire nu scapa
apoi ,imi pare rau ca nu am apucat sa o vad si pe lalitusca , cea proaspat burticoasa.. lasa ca pana naste ea sigur ne mai vedem macar o data
adi, partea cu sa se prinda bb , sper sa fie cat de repede adevarat , caci prima parte , sar'na dar nu sunt nici pe departe

a fost fain , ma bucur ca v-am revazut/vazut , mi-a lipsit
maduta , tare mi-ar fi placut sa vina , sa fie dramul acela de incredere si optimism , pe care pana acum , le-am vazut atat de des la ea ... te-am pomenit micuta cand vorbeam cu elly si ii aminteam cum ai incurajat-o tu sa mearga la homeopat si cata drepatate aveai , cand io ziceam ca pe mine nu m-a impresionat cu nimik

va pupacesc pe toate si sper sa ne inmultim la burticute ca ciupercutele dupa ploaie , noi sa fim gravidute dupa eco, IA , histero , laparo , diphe .. dupa orice numai gravi sa fim

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput