Gravidutze si mamici de Cluj - 125

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALEX29

IOANA draga multa sanatate si voua,offffffff tare rau imi pare
ADRIANA mititica ta cum mai e?
ANDREEA tare scumpic e mititeluchiar am citit intr o revista ca ciresele au mult fier

prichindeii mei dorm si mie mi somn dar nu mi place sa dorm

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178




Alex...ici de la ciresar... citeam si eu ca-s bune ciresele...doar ca lui Eric fierul i-a iesit peste limite!!! ceea ce n-as fi crezut niciodata, fiindca toata lumea(medici, zic) au spus ca e anemic, palidut...ca are lipsa de fier...iar el are mai mult decat limita superiaora!!!!

o zi frumoasa tuturor!

noi suntem iar la bunici...deci...asta inseamna toata ziulica afara! deja imi zburda prin curte cu catelu...


revin!


sanatate multa Sarei si Alexiei....sa veniti cu vesti bune!

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Neatza,

Scriu numai sa ii raspund lui Nico pt ca am musafiri si imi fac capul calendar ca-s de azi noapte la noi.
Nico si eu cand am avut problemele cu otita furunculara tot Pop Teofil m-a tratat cum zicea si Meli e la Interservisan ,e seful de acolo,dar chiar mi-a placut ca si-a dat tot interesul.Parerea mea e sa mergi neaparat ca zilele astea am citit tot pe Dc povestea unei familii care din cauza unei otite au ajuns la chestii mai grave,nu vreau sa te speriu ,dar la Interservisan Pop Teofil te pune sa ii faci mai multe analize pana depisteaza buba.Multa sanatete si sa ne tii la curent!

Raluca bine ati revenit!!!

Andreea ce dulce baietel ai.!!

Andreea , de Eric (31 Mai 2008)

Evolutia lui Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Neata

Nico, Adriana, Ioana sanatate multa la pitici!!!!

Fetelor am inscris si noi pitica la Tandarica, pentru septembrie, era a 19-a deja pe lista. Inca imi sta mintea la Milenium si cred ca o sa ma intreb la infinit daca am facut o alegere buna...dar ma consolez cu ideea ca oricand pot sa o retrag si sa ne reorientam daca e cazul. Am discutat cu o mamica ce are deja o fetita de grupa mijlocie la Tandarica si urmeaza sa o inscrie si pe a doua, de 2 ani si referintele au fost in mare parte pozitive...de ce imi era frica, adica o comunicare putin deficitara intre parinti si profele de la grupa....se pare ca nu vom scapa, dar sper sa fie ok pana la urma...In schimb a zis ca nu au fost mari problema cu virozele, doar de 2 raceli foarte usoare au avut parte tot anul. Asa ca sper sa fie in regula.

Cam astea sunt noutatile nostre de tip organizatoric-administrativ...

Diana Voi ce faceti cu Irinuca? O sa mai mearga la gradi?

Andreea, mami de Eric mare, am vazut vampiritul scump si smecher!

Va pupam fetelor, o zi frumoasa!



Co +Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Nico, multa sanatate.

Noi tot aici, maine plecam. Dimineata a fost horror, cu noi analize, cu sticluta pt pipi si cearta cu asistentele (eu si cu sotul Ioanei). Nu ne-a lasat sa stam cu copiii cand le ia sange si am facut un scandal monstru.Sunt satula de sistemul asta infect. E un secret de stat tot. Consulta copilul si nu iti spune nimic dpa aceea. Iar cand intrebi, se simt ofensati.Mi-am pierdut rabdarea.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

NEATA
ADRIANA f bine ati facut ca ati luat atitudine ,cum saracia sa ti consulte copilul si sa nu ti spuna nimic,bine ca plecati astazi
Sara cum e ?
ANDREEA rabdare cu musafirii
ANDREEA-E pe la 2 ani si eu vreau sa i fac analizele sincer imi este putin teama sa nu aiba lipsa de fe ,la calciu nu mi fac griji ,de aceea tot caut alimente sa contina fe, asa ca m am bucurat cand am citit articolul in care scria ca ciresele contin fe pt ca sunt printre fructele ei preferate
CO felicitari pt inscriere ,sigur o sa fie bine si la fel ma intrebam si eu la inceput daca am facut sau nu alegerea buna iar acum sunt convinsa ca DA am facut o alegere buna ,desi conditiile nu sunt tocmai asa cum le am visat dar acum nu mai vad decat fericirea piticutei mele si altceva nu mai conteaza
au si grupa de franceza ?sau ai inscris o la engleza

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

buna fetelor clujence
nrl am citit pe cluj-rulz ca vrei la un orlist bun....daca vrei la orl la privat si cu dotari de ultima generatie spitalul pelican...dar e in oradea. baiatul meu a avut otita seroasa in ambele urechi, am fost aici la mihut(care l-a operat de polipi), la pop teofil si nu au vazut ca are otita copilul...si deja nu mai auzea bine(daca vorbeam in soapta nu auzea DELOC)...si am ajuns la oradea la dr mateias la spitalul asta privat. au super dotari, otoscop sau cum ii zice la ala electronic cu zoom si alte magarii. consultatia e 60 ron si se poate si cu bilet de trimitere si se plateste mai putin...noroc ca am ajuns acolo(eram in vizita la ai mei la oradea) si am descoperit la timp otita si doctorul e super ok...si ii multumesc ca ne-a scapt deoperatie. daca nu ii trecea cu tratamentul medicamentos trebuia operat sa-i aspire lichidul din urechi si sa-i puna niste tubusoare in timpan....
din pacate aici in cluj nu au dotari calumea medicii....nu zic ca nu sunt buni(si mihut a facut teaba buna cu operatia de scoatere a polipilor) dar n-au dorari calumea sa vada ce se intampla acolo in urechiuse.au otoscoape din alea de acum zeci de ani...ce sa faci daca nu sunt bani in sanatare...si am ramas surprinsa ca la interservisan nu au dotari calumea la orl.Sanatate puiului si sa gasesti un doctor bun.

fetelor daca stiti pe cineva care cauta casa...mai avem una de vanzare...e frumoasa, mare, f bine compartimentata si pretul f ok.
http://forum.desprecopii.com/forum/classDetail.asp?id=19407

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Arleena, multumesc frumos e informatie, si eu sunt tot din Oradea
Azi am fost la dr. Panea, la Interservisan, a zis ca e un pic inflamata urechea dreapta, ne-a dat Nurofen si Betabioptal si vineri mergem la control, daca nu il declara sanatos mergem la Oradea saptamana viitoare.
Apropo de nurofen, ca se plageau fetele ca insista doctorii sa il dea si daca nu au copii e febra, e si antiniflamator si mai nu stiu ce... deci poate avea rostul lui
Adriana, e groaznic sistemul la stat, eu pentru asta am refuzat internarea cand a facut Andrei prima otita, ca nu au vrut sa ma lase cu el cand sa-i puna branula, asa ca am plecat.
Sanatate multa la toti puiutii si distractie placuta fetelor care sunt in concediu.
Noi pana la urma mergem in Corfu din 8 iulie


Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)l
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://formular.stirileprotv.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Nico, o fi avand si Nurofenul rolul lui, dar prea mult strica fiindca se obisnuieste corpul cu el.

Iar cu sistemul....dimineata trageam de Alexia si eu si asistenta. Ea se rastea la mine ca nu ii face nimic daca nu plec, eu ma rasteam la ea ca nu o las pe Alexia ca mai rau ii fac. La final i-am spus, na , a fost mai bine fara mine? Doar m-a strigat in continuu. Iar secretomania e totala, poti sa mori nestiutor, am ajuns la concluzia ca tu ca mama vii ca la hotel la spital, nu te lasa sa faci nimic, nu-ti spune nimeni nimic...Traim in Romania...



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marietarat spune:

Buna!!

Alex29: asa este numa un pic...desi pana in august mai e ceva..parca tot numa un pic e......Si astept...dar mi si groaza...de sistemul asta al nostru de la stat.....Dar ma rog sa fie bine...Si apoi mai vreau ceva modificari prin casa si cum eu nu sunt in stare sa le fac...bat pe altii la cap.... si ziceai tu ca e cea mai grea perioada? de ce? la ce sa ma astept...mai exact?

Alina: FETITA!!!...Felicitari!!! Ce tare ca ai vazut labiile si e sigur...La noi a zis ca "pare" fetita...dar cum nu suntem siguri nici la nume nu ne putem decide ..nici cum...
Tot nu ai scris la ce doctor esti? si ce eco ai facut de a-ti vaz asa bine (2D, 3D, 4D??). Multa sanatate...

Nico: Nasol iar il doare urechiusa? sa treaca!!!...Poate totusi cu tratamentul asta a fi bine...Doamne ajuta sa scapati odat pt totdeauna de dureri astea...

Multa sanatete si la printesinele internate pe Horea!!
Si la toti copilasiii!!

Marieta +31



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui marietarat

Buna!!
Alina: FETITA!!!...Felicitari!!! Ce tare ca ai vazut labiile si e sigur...La noi a zis ca "pare" fetita...dar cum nu suntem siguri nici la nume nu ne putem decide ..nici cum...
Tot nu ai scris la ce doctor esti? si ce eco ai facut de a-ti vaz asa bine (2D, 3D, 4D??). Multa sanatate...

Merg la Rusu Diana, la Gynia. Eco a fost 3D. Pana acum era si la noi cam incerta treaba, ca statea picior peste picior. de fapt dupa asta trebuia sa ne dam seama ca e "dama" chiar prima data cand am fost la gynia la control imi facuse eco transvaginal si a zis ca se pare ca e baiat.
Va pup. Multa sanatate la toti
Tocmai m-am trezit cu tricoul ud la

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina Alexandra

DPN 20 septembrie 2009

Mergi la inceput