Gravidutze si mamici de Cluj - 125

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

IOANA (MAMI DE SARA) - Cu tot cu avion, sejurul ne-a costat 1000 euro.De cheltuit am cheltuit mai putin de 300 euro.Mancare n-am avut nevoie ca a fost suficienta, de cumparat am luat numai ceva amintiri, fructe, apa, sucuri + in banii cheltuiti e inclusa si excursia pe mare, vizitarea fortaretei Gramvousa (a fost 120 euro pentru toti 3).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

sal

va multumesc tare mult celora care mi ati raspuns,cu siguranta un tuns +aranjat nu va fii mai mult de 15 ron
si desigur daca se cere doar tunsul bretonului o sa fie un pret mult mai mic
mersi mult fetelor

IOANA nu cred ca i cazul sa te ingrijorezi Tiadris de ex nu l spune pe "r"
GABRIELA sanatate multa puisoruluiimi pare rau ca treci prin asa ceva :((
IOANA sper din tot sufletul sa fie ok cu Elena offfff
salonul este al meu ,nu o sa fac cosmetica ,o sa profeseze meseria asta doua d ne ce au experienta ,pe una am gasit o
tu ce ai vrea sa fie bebe din burtica ?baietel sau fetitza?
sa stii ca si Tiadris mai face faze de genul celora facute de Sara ,de cand a venit mami la mine ,ma cam ignora ,uita sa ma pupe si uite tot asa
siiiiiii felicitari prietenei tale,stiu de cine zici ,oauuuuu al 3 lea bebe bravo ei
KATIA in locul tau nu i as taia carlionti ,poate putin varfurile dar nimic mai mult
LILY 79 mersi mult

iar legat de bolile de la cresa nu stiu ce sa zic ,la noi au trecut 7 saptam si totul a fost perfect si sperrrrr sa fie asa in continuare




SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Alex-super cu salonul,doamne ajuta sa fie bine
fetele fetita mea nu se simte bine de cind s-a trezit ieri dupamasa vomita,cere numai apa apoi o vomita nu are febra acum si daca am simtit-o mai calda i-am pus supozitor,termometrul ala clasic mi l-a spart acu 2 zile ala digital nu ma iau dupa el....
toata noaptea s-a trezit cerea apa apoi vomita si am tinut-o in pat cu noi
acum a adormit nu e calda nu are febra si a baut apa inainte sa adoarma,poate iar vomita
astept sa vad cind se trezeste cum e si cred ca ma duc la spital cu ea sa vad ce are daca tot asa e ca pediatrul ei simbata si duminica nu-i si eu tot asa nimeresc cind are ceva sa nu fie si luni avem programare pt controlul de 2 ani
acum mai slabeste pina luni daca bea numai apa si nu maninca si vomita tot si iar ne face capul mare ca nu se ingrasa destul si abia astept sa schimb pediatrul ca mi antipatic si nu pot numai cind expira termenul de asigurare si cind reinoiesc pe un nou an
mi-am zis offfful......
sper sa-si revina ca nu pot sa o vad asa:((((((((
mai bine sa tipe,sa urle,sa strige,sa plinga-ce vrea ea dar sa o vad vesela decit asa:(((((
Ioana(sara)-felictari prietenei tale!mare curaj si bravo lor
cu timpurile care sint un copil e cam peste tot maxim 2
cind eram noi mici erau de la 3-4 in sus pe familie,f rara auzeai de un copil la parinti
ne mai auzim
eu as face capitol nou dar nu stiu datele,daca le stiti voi il schimb
Kitzy-felicitari pt primii pasi a Dianei



de Giulia -20 iunie'07
Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Dariandra-cu tot cu avion e bun pretul si e si f frumos acolo
Alex-nu-mi vine sa-i tai cirliontii ca asa mult imi plac cum se rasucesc,poate de acum incolo o sa creasca mai repede daca ii mai tai din virfuri
cind mergea la gradi Giulia a luat o data conjunctivita dar am si tratat-o in ziua aceea cu picaturi si in rest tuse multa toata iarna,cum trecea iar venea
in rest alte boli nu a avut,acum sa vad daca din septembrie o dau iar
aic e din septembrie noul an de gradi ca la scoala se incepe anul si luna in august e inchisa cresa,eu acum nu lucrez dar cind lucrezi te bati mereu pe problema ca n-ai unde-i duce,cresa si gradinita e inchisa fac centre estive dar te ard de scumpi ca profita ca sint doar in luna august si iau numai de la o anumita virsta ca ii tin la mare mult si tot asa....si aici ne batem capul cu una alta





de Giulia -20 iunie'07
Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sara2007

IN sfarsit reusesc si eu sa va scriu,sunt singura azi pt ca fac curat si am avut timp sa va citesc din urma,n-am mai intrat de cand ma venit din spital...continuma tratamentul acasa o luna si apoi mergem la un control,plus ceva analize..

ADRIANA imi pare rau ca v-ati pricopsit cu enterocolita,urat....cred.avea careva copilas din camera voastra,nu?noi am scapat doar cu o usoara raceala de care nu-mi mai fac griji,ca v-a trece ea repede..multa sanatate piticutei si tie multa putere in continuare si bafta multa

GABI inca nu trec greturile?si mie mia mi-e greata cateodata,cand pap prea mult sau mi-e foame.super ideea cu apartamentul.

MIANY75 cate kg te-ai ingrasat?sarcina usoara in continuare

IOANA13 super faine pozele,se vede ca v-ati simtit minunat,mie m-i se pare ca P iti seamana tie mai mult.

DARIANDRA super concediu si al vostru si felicitari micutei DARIA pt vorbit si socializarea cu copii.1000 de e v-a costat numai cazarea deci?sau era inclus is avionul?plus bani de cheltuiala........ati ajuns la mai mult de 1000 nu?poate chiar 1500.noi mergem doar la mare la noi peste 2 sapt...e bine si acolo nuami sa mergem undeva,abia astept.

SARA e norocoasa ca v-a avea 2 ture de mare,una cu noi si una cu taica-meo..

ALEX felicitarii ,super vestea cu salonul,sunt curioasa cat te costa investitia....si faci tu cosmetica?sau tu te ocupi numai de administrattie?eu stiu unde se inchiriaza cam cu 30-40 ron

KITZY multa sanatate DIANEI si felicitari pt primii pasi..

MAGDUTA super iti sta asa....areti f bine si plina de viata...la VICTORAS..

ANAMICA bine ai revenit...

ANCAB bine ai revenit



ioana...mami de sara



Ioana ,ms de urari si tie sarcina usoara ..cat e triplu test ca eu nu l-am mai facut (am facut dublu )? parca e in jur de 200 ron,nu? nu mie se pare chiar asa mult avand in vedere ca unele fete (mai ales in bucuresti) au dat chiar 3-400 ron..asta stiu de la odiseea de nov-dec..acolo activez mai mult..
Cat depre kg am pus cam multe ..aproape 10 ,dar toata lumea imi zice ca nu se vede ( eram mai slaba inainte)..

miany
20+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Katia, multa sanatate Giuliei.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDeCluj spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput