Gravidutze si mamici de Cluj - 125

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

Buna fetelor! eu am probleme cu internetul, iar acum sunt intr-un internet cafee, nu pot sta mult caci ma grabesc sa ajung acasa, sper sa reusesc sa-i fac la Ionut analizele saptamana viitoare si sa-i iasa bine pentru a putea fi programat pentru operatie.
Daca are cineva posibilitatea sa ne ajute, cu toate ca mi-e cam greu sa apelez la ajutorul vostru, deorece stiu cat de greu e pentru fiecare, ca banii nu sau pe garduri, va pun la dispozitie contul in care ne puteti ajuta:

ING Bank N.V. Amsterdam - Sucursala Bucuresti
BIC(SWIFT): INGBROBU
IBAN : RO81INGB0000999900090051
PLOSCARIU GABRIELA-CRISTINA
si sper sa-mi ajunga 4000 ron.
Va multumesc din suflet!



POZE 2009 ,
poze cu Ioana si Ionut

www.weddingcountdown.com/ticker/b9szi95.png" target="_blank">Gabriela - mami de Ionut 14.01.2008si Ioana 13.12.2004

SMS 858 - doneaza 2 EURO pentru ASOCIATIA INIMA COPIILOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Andreea, m-am lamurit si eu... ca ma gindeam de ce o duci atit de departe. Bine ca i-a placut! Si ca a mai avut ceva schimbare in prigram. Trec mucisorii, si P a facut dpa ce l-am dus la gradi la bunici.

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

IN sfarsit reusesc si eu sa va scriu,sunt singura azi pt ca fac curat si am avut timp sa va citesc din urma,n-am mai intrat de cand ma venit din spital...continuma tratamentul acasa o luna si apoi mergem la un control,plus ceva analize..

ADRIANA imi pare rau ca v-ati pricopsit cu enterocolita,urat....cred.avea careva copilas din camera voastra,nu?noi am scapat doar cu o usoara raceala de care nu-mi mai fac griji,ca v-a trece ea repede..multa sanatate piticutei si tie multa putere in continuare si bafta multa

GABI inca nu trec greturile?si mie mia mi-e greata cateodata,cand pap prea mult sau mi-e foame.super ideea cu apartamentul.

MIANY75 cate kg te-ai ingrasat?sarcina usoara in continuare

IOANA13 super faine pozele,se vede ca v-ati simtit minunat,mie m-i se pare ca P iti seamana tie mai mult.

DARIANDRA super concediu si al vostru si felicitari micutei DARIA pt vorbit si socializarea cu copii.1000 de e v-a costat numai cazarea deci?sau era inclus is avionul?plus bani de cheltuiala........ati ajuns la mai mult de 1000 nu?poate chiar 1500.noi mergem doar la mare la noi peste 2 sapt...e bine si acolo nuami sa mergem undeva,abia astept.

SARA e norocoasa ca v-a avea 2 ture de mare,una cu noi si una cu taica-meo..

ALEX felicitarii ,super vestea cu salonul,sunt curioasa cat te costa investitia....si faci tu cosmetica?sau tu te ocupi numai de administrattie?eu stiu unde se inchiriaza cam cu 30-40 ron

KITZY multa sanatate DIANEI si felicitari pt primii pasi..

MAGDUTA super iti sta asa....areti f bine si plina de viata...la VICTORAS..

ANAMICA bine ai revenit...

ANCAB bine ai revenit



ioana...mami de sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

PLOSCARIU multa putere va doresc...groaznica-i tara asta.in strainatate nu aveti pe cineva?sau si acolo s-ar plati?

NU IN ULTIMUL RAND LA MULTI ANI SI TOT CE-TI DORESTI GIULIA...SA CRESTI MARE,SANATOASA SI FRUMOASA

AM vorbit si eu ieri cu ELENUTA si va saluta din spital..a avut ieri dim niste dureri groaznice si au internat-o cu eminenta de avort.acuma e bine,n-a mai avut asa ceva si maine daca e tot asa o lasa acasa dar trebuie sa aiba grija sa se odihneasca..

SI eu am fost marti la eco si mi-a spus ca e bine bebele,atata ca mi-e placenta putin lipita si mi-e cam jos si trebuie supravegheata...cred ca n-am voie sa ridic,nu mi-a spus asta,dar ma gandesc eu.voi naste intre 23 si 25 dec,mi-a si spus ca mi-am calculat-o bine data.....nu stiu care dc ma v-a asista atunci,dar sincer nu-mi fac griji si pt asta,voi naste cumva...primadata mi-a spus ca e fetita,apoi dupa 2 min mi-a spus ca are ciucurel..apoi mi-a spus sa o i-au ca si cum nu mi-a spus nimica.oricum m-a cam pus pe ganduri.

SARA e bine,creste si ea tot mai mult,vorbeste toata ziua,de ceva vreme e mai mult cu taica-so decat cu minepoate ca-l vede mai rar...sau cu taica-meo,cu partyea masculina.azi dim cand a dus-o taica-meo la bunica-mea mi-a spus ca eu sa nu merg...si nu e prima datapoate are si ea perioade...totusi cand vine acasa ma imbratiseaza tare tare,ma pupa,ma intreaba ce fac si ma i-a la joaca.aseara ii citeam si cand a venit taica-so mi-a spus....,,du-te mami,vine tati,,mai sa nu ma deie jos din pat

va pup si ne mai auzim...o dupa masa frumoasa la topata lumea..

NICO cum de ati ajuns chiar la tg mures?e frumoasa zici gradina zoo?

ioana...mami de sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

AM uitat sa scriu ca il simt ca misca de vreo sapt..dar mi-a fost cam greu sa-mi dau seama ca e el..e o senzatie tare frumoasa care-mi aduce numai amintiri frumoase..

m-am programat peste 2 sapt si la triplu test,cica e bine sa-l fac,cu toate ca m-i se pare cam scump...asta este,ce sa facem?daca trebe..

si cu placenta lipita...oare sa fie de la prima nastere?atunci nu mi-a iesit placenta?mi-a ramas lipita si mi-au scos-o prin masaj dupa vreo ora buna...am uitat asta sa specific medicului si acuma ma tot gandesc...sper sa n-am probleme de nici-un fel si sa duc sarcina pana la sfarsit cu bine...

ioana...mami de sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

ploscariu multa sanatate lui Ionut.
Uite ce mail a primit o mamica la alt subiect aici pe forum

"IN ATENTIA PARINTILOR CARE AU COPII CU PROBLEME CARDIACE

In acest moment exista in ISRAEL o clinica medicala ce are o fundatie independenta ce strange fonduri internationale pentru a PLATI OPERATII DE CORD PENTRU COPII , IN ACEST MOMENT SUNT STRANSE FONDURI ENORME PENTRU CAZURILE DIN ROMANIA..DACA STITI PARINTI DISPERATI AI CAROR
COPII NECESITA INTERVENTII CHIRURGICALE PE CORD TRIMITETI -LE ACEST EMAIL .EL POATE SALVA VIATA UNUI COPIL !!!!!!!!!
Site-ul fundatiei este www.saveachildsheart.org , sau se poate suna la redactia Radio Romania Cultural unde se pot cere detalii . Se asigura costurile pentru operatia in sine, tratament complet pre si post
operator, cazare pentru un parinte. Parintele si copilul platesc doar biletul de a vio n dus-intors !!!
Aceasta stire am auzit-o astazi 28 .05.2009 ora 13.20 la emisiunea - Stiinta in cuvinte potrivite - rubrica medicala - care se difuzeaza in fiecare zi dupa Stirile de la ora 13.00 STIREA ESTE FOARTE SERIOASA SI
VERIFICATA !!! ( redactori si prezentatori sunt Corina Negrea si Dan Manolache )"

Alex nu stiu cat costa un tuns pt pici.Eu nu mi-am tuns printesa niciodata Bafta cu salonul.

elenuta multa sanatate si sa-l mai tii pe bebe in burtica.

Vroiam sa mai scriu, dar nu mai pot pt ca imi maraie fata sa ma joc cu ea (stiti voi cum e )


Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

salut fetelor
nu prea am apucat sa va citesc,m-m simtit tot rau de vreo 2 zile
si ametita
Ploscariu-nici daca mergi la urgente nu-l opereaza?
cit de complicata e operatia?offf ce poate fi in sufletul tau....
Sara-ma bucur ca toate sint bune la voi
cite sapt ai ca nu ai pus la semnatura?
Ellenuta-ai mare mare grija de tine si bebita
tre sa citesc ce ati scris ca nu mai tin minte
am vazut ca intrebati de sfaturi pt piscine si inpot dar unde nu ma pricep nu ma bag sau clinici
scuzati dar sint pe dinafara cu astea
voi v-ati tuns copilasii? mie nu-mi vine sa-i tai ciriontii deloc ca mi-s atre dragi dar vad ca creste tare incet parul,oare daca o tund un pic ii creste mai repede?
daca vreti trimiteti-mi pm si fac capitol nou
nu stiu id si passw



de Giulia -20 iunie'07
Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Ziua fetitei am sarbatorit-o frumos acasa doar noi si prieteni si gata
a fost frumos,a fost incintata de cadou
deja avem 2 anisori



de Giulia -20 iunie'07
Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

KATIAPAM am 15 sapt...

cand am fost la eco i-am vazut f clar degetelele de la maini,i-am vazut coloana vertebrala si cum facea dumbe,picioarele...parca era bebe mare deja asa se vedea,cred ca era 3d eco ala de se vedea asa de bine..

ELENA nici eu nu stiu ce nume,mai am timp sa ma gandesc,numa mi-e ciuda ca la sara stiam de la inceput ca o v-a chema sara daca e fetita...acuma nu imi vine in minte nici-un nume frumos,nici de baiat ,nici de fata...e drept ca inca nu m-am gandit,cand voi sti exact ce e,atunci ma gandesc serios.parca zioceai daria,nu?e f frumos numele.

ioana...mami de sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

acuma tot dau cate un pic cu aspiratorul si tot imi vin in minte lucruri si trebe sa va scriu...trebe sa recuperez defapt ce-am pierdut in aproape o sapt..

eu m-am ingrasat deja 3 kg juma..destul deja si ma tot gandesc cam cat am pus cu sara,dar cred ca am pus mai multe decat acuma...

am vrut sa va spun ceva,pt noi care asteptam bb2 si nu ca nu asteptam cu fericire,dar poate pe undeva ne e groaza ca trebe s-o luam de la inceput.am o prietena care are 2 fetite,una trebe sa faca peste o sapt 2 anisori si cealalta peste 2 sapt un anisor...si BOMBA iarasi e gravida in 5 sapt...ma tot minunez de cand am aflat si parca imi da mare curaj,fetele care au fost la ziua sarei o stiu...un indiciu era gravida anul trecut la ziua sarei,nu anul acesta...

ioana...mami de sara

Mergi la inceput