Gravidutze si mamici de Cluj - 125

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ELENA daca vrei poti sa te duci la dr Oancea e o tipa superrr,tare mi draga ,are pana n 36 de ani
si Meli a fost la ea
te rog mult ,mult, daca mai ai site ul acela de unde i ai cump masinuta lui Dragos sa mi l trimiti


fetelor vreau sa i cumpar puiutului casca de protectie ,genunchiere si cotiere ,va rog mult daca ati luat careva sa mi dati niste sfaturi

ADRIANA,IOANA ????ce va fac puisorii ??

nu stiu de ce dar asa am niste greturi ,iau anticonceptionale asa ca no chance sa fiu gravidutza,,,e a doua zi deja ,sper sa treaca pana maine

papusica mea
http://www.youtube.com/watch?v=mp8_0A0Xblw



SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

Am revenit si noi dupa o saptamana excelenta petrecuta alaturi de cele mai dragi fiinte din viata mea.

Daria a fost in elementul ei (valuri surprinzatoare, nisip la discretie , pietricele de diferite culori si dimensiuni, prieteni noi - o fetita din Germania, Ella si un baietel din Rusia, Alecu...).
Prima zi a fost putin mai speriata din cauza marii sau mai bine zis din cauza imensitatii pe care o avea in fata ei si din cauza nisipului fierbinte.Din a doua zi, a fost deja in elementul ei.

Avionul a fost o adevarata delectare pentru ea, iar in aeroport toata lumea se uita la ea cum striga "mergem cu avionul", de ziceai ca numai cu avionul zburase .
Cu mancarea a fost putin mai greu, dar daca tot am fost in concediu am lasat-o sa manance ce-i placea, cand vroia si cum vroia.Seara cand mergeam la masa, o lua voiniceste inainte spre locul de joaca unde o asteptau prietenii.Era tare dulcica cum ii spunea Ellei seara "Gute Nac" ("Guten Nacht").

A rezistat voiniceste, chiar nesperat de bine la cata energie are.In avion tot cerea "mancarica" si pe urma tot spunea "bucuitele de la tanti" (biscuitele de la tanti).
In schimb, dupa cum spunea si Ada, cand am ajuns acasa radia de fericire si mi-au dat lacrimile cand am auzit-o spunand "carucioru, patutu."Era clar ca-i fusese dor de casuta ei, desi mie mi s-a parut o perioada extrem de scurta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

Conditiile au fost foarte bune, mancare excelenta si la discretie, peisaje de neuitat.Am fost si intr-o excursie pe mare, am vizitat fortareata Gramvousa si lagunele Balt.Singurul inconvenient a fost apa marii (erau niste bolovani de toata frumusetea si trebuia sa fii foarte atent sa nu-ti zdrelesti picioarele).

Va doresc o seara minunata si sper sa nu va fi plictisit cu scurta mea epistola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

ELENA bine ati revenit...n/am reusit sa ma uit la poze,suntem tot in spital si suna mousul asta de numa.asteptam asistenta sa vina cu injectia acuma la 12 si mi/e tare frica sa nu/i fi iesit din nou branula ca s/o intepede iarasi...ieri asta am patit si a trebuit sa i/o puna iarasi,am crezut ca mor.si noua ne plac cartile si asteptam frumoasa adormita

ALEX tinem pumnii cu planurile

DARIANDRA bine ca v/ati simtit super si pitica la fel.unde ati fost mai exact in grecia?cat v/a costat?

bun venit noilor gravidute

ALINA cred ca toata ziua te uiti la hainite si lucrusoare.si eu am avut scurgeri de lapte si de/aia am avut lapte pana la un an si 5 luni,poate si mai mult daca/i mai dadeam

maine mergem acasa....iuhuu.abia asteptam sa facem o baie lunga si sa dormim in patutul nostru.urina e sterila si mai trebe sa faca o luna treatament cu medicamente,apoi la control

somn suor ca imediat apare cu injectia,mor de groaza.azi nopate n/a simtit nimica ca dormea f bine.sper sa fie tot asa.mai are apoi una maine la amiaza ,apoi gata.

ioana...mami de sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

neatza tuturor

alex dr Oancea e la gine 1?????
imi dai te rog mai multe detali

andreea bine ati reveit din minunaul concediu , ce bine ca ati prins vreme buna iar Daria s-a simtit minunat

asteptam poze cu voi

ioana,s ce bine ca veniti acasuca, cred ca e tare nasol in spital si mai ales cu injectiile
sanatate multa si sa isi revina cu urina cat mai repede

magda esti suprba, iar in pozele de la banchet parca nu esti tu
superba mamica, areti fff bine

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 27+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

alex asa e culoarea camerei lui D si a suriorei lui , acolo zugraveau un dulap pe care l-am facut in perete

mai avem de cumparat covorasele , un pat in camera verde si sa mai facem ceva modificari in baie , apoi gata cu apartamentu, abia astept sa fie totul curat .

nico noi ne-am mutat la bloc intr-un apartament cu 2 camere si avem o gradina de32mp foarte utila, chiar daca e mititica, mai avem sa o ingradim si gata


noi acuma citim mica sirena iar la D ii trebuie sa intre in apa cu sirenele , se urca cu picioarele pe ea unde ii apa, ii mortal

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 27+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Buna ,Elena iti multumesc de urari si sa-ti ajute DD sa ai o nastere usoara.Pe cand trebuie sa nasti?! ...imi pare rau ca ai probleme cu dr ..la cine mergeai?!..
Aaa...voiam sa-ti zic ca sigur ne cunoastem ...nu stiu daca ma tii tu minte...am fost impreuna la nunta la Mari si Danut (pecia),am stat la aceeasi masa..pe sotul meu il cheama Sorin (cei din sampetru ii zic Sofry),intreaba-l pe Claudiu ca el ne stie bine..

miany
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Salut fetelor. eu din nou cu ciresele-n castron maaaaari si dulci
Azi am vorbit cu o doamna de la magazinul cu produse pentru copii(de fapt e bebelusul ideal) si a zis ca aduce cu comanda si carucioare peg perego. acu eu sa scot de pe net exact carucioru pe care il vreau si saptamana viitoare merg sa dau comanda gri cu roz is nebuna cu culoarea roz. ieri numai hainute roz am luat
Am primit azi comanda de la next cu pijamaluta pentru bebe. este minunata are o rata faina rau pe ea.
Andreea asa-i ca vreti sa va intoarceti iar in concediu? noi de fiecare data cand am venit din concediu eram tare suparati. voiam sa mergem inapoi
Ioana sper ca a fost bine la injectie. desi nu cred ca poate fi bine la o injectie sa scapati cu bine de problema asta de sanatate si sa fiti acasa fericite

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina Alexandra

DPN 20 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Salutare.

Ioana, ma bucur ca va externeaza astazi.
Andreea, ce bine ca i-a placut Dariei in vacanta.
Alina, spor la cumparat hainute in continuare.
Elena, ma bucur ca sunteti bine.

Noi...relativ bine, dupa ce miercuri a tinut-o in scaune diareice toata ziua. Ieri s-au oprit alea dar a vomitat aseara de toata frumusetea. Ziua de azi a debutat destul de bine, sa vedem ce-o sa mai fie. Eu sunt cu nevii la pamant..dar nu va mai spun ..(Alexia bolnava, licenta, practica)



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miany75

Buna ,Elena iti multumesc de urari si sa-ti ajute DD sa ai o nastere usoara.Pe cand trebuie sa nasti?! ...imi pare rau ca ai probleme cu dr ..la cine mergeai?!..
Aaa...voiam sa-ti zic ca sigur ne cunoastem ...nu stiu daca ma tii tu minte...am fost impreuna la nunta la Mari si Danut (pecia),am stat la aceeasi masa..pe sotul meu il cheama Sorin (cei din sampetru ii zic Sofry),intreaba-l pe Claudiu ca el ne stie bine..

miany
19+




acuma siu cine esti, insa nu stiam ca suneti nasi lui Dana si Cali

un bebe dorit mult, cum merge sarcina ???? la ce dr mergi????
sarcina usoara si un mare la cel mic

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 27+




Mergi la inceput