Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 35

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

va multumesc. Derci in concluzie ar fi bine deodata ca sa mai pot avea timp si de altceva.
A, si mai am o ... curiozitate. Eu am o fetita mai activa si una mai finuta. Vor fi asa si afara sau din contra, cea activa in burtica va fi mai linistita afara si invers? Voi ce ati observat?

34+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Moniland..asa au fost si la mine..si cum au fost extrauterin asa sunt si afara...la mine cel mai activ a iesit primul...adica Vladut

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

cum sunt in burtica exact asa vor fi si afara.

Eni de Raymond si Roland (01.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Buna dimineata si de la Cluj!!!

Wau cate aflu de la voi...alaptat deodata nici nu stiam ca e posibil asa ceva...dar aflu de la voi ca e mai indicat...

Apoi, si la mine baitetii unul e ffff activ si unul misca mai rar si mai finut si aflu ca asa vor fi si afara...

Multumesc frumos ca impartasiti experientele voastre nici nu stiti cat ne ajuta!

Moniland, iti doresc ca fetitele tale sa mai stea putin in burtica sa se nasca cat mai aproape de termen

KIKI 25+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

buna fetelor
si eu ma bucur ca si kiki cri de sfaturile voastre de mamici experimentate de gemeni.
incep sa ma simt asa cam inconstienta. nu stiu ce sa pregatesc pentru bagajul de spital, nu stiu ce hainute pentru gemeni, mi-e groaza de statul in spital in caz ca sunt prematuri...
offff doamne, e tare debusolanta perioada asta...pe de o parte stiu ca inca ma pot bucura de liniste, cu atat mai mult cu cat si eu ca si dalina sunt in vacanta, dar pe de alta parte imi doresc sa treaca odata.
si voi v-ati simtit la fel?



27+cu

anco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ahaaa, e bine de stiut si asta.
Deci fetita agitata se va numi Irina, iar cea mai linistita Laura. Sa compensez cat de cat.
Si credeti ca isi vor respecat programul din burtica? La mine la ora 7 dimineata incep amandoua sa miste, apoi au activitate pe la 9 cand imi beau cafeaua, si apoi le simt din 2 in 2 ore. Noaptea in schimb f. rar ma trezesc din cauza ca le simt cum misca.

Ei, ce sa faci am ajuns la astfel de ganduri

34+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Ce de sarbatoriti avem azi...

La multi ani! stefan gabriel & tudor mihai

La multi ani! rares & andrei & ingrid

La multi ani! tudor & roxana sanziana

12+

odiseea noastra
nepoteii mei

Haideti sa il ajutam pe Mihaitza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello

Tot in formatie de 3in1 suntem ceea ce e bine. Mai avem putin si facem 34 de sapt. Sper sa ajung la 36 de sapt incetu cu incetu.
Vineri am fost la dr si baiatul avea 2212 gr si fetita 1950 gr.
Dr a fost foarte multumit de evolutia piticilor. Au luat bine in greutate. Inca doua saptamani sa mai rezistam si o sa fie foarte bine. Maine iar mergem la control.

Si ziceti ca asa cum sunt piticii in burtica asa vor fi si afara. Ai mei sunt niste agitati si ziua si noaptea. Se dau razboaie grele la mine in burta. Noaptea se zvarcolesc de misca patul.
Am incurcat-o daca vor fi la fel si afara.
Important acum e sa fie sanatosi ca vedem noi cum ii calmam.

Pupici tuturor.

elena +33 Ana Maria & Matei Stefan AMR 5 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Citat:
citat din mesajul lui b_izuka

Buna tuturor mamicilor si viitoarelor mamici. Sunt si eu mamica de gemenei Hanna si Hunor (nascuti pe 09.02.2009.). Vreau sa va multumesc pentru ca existati in primul rand....va citesc demult..inca de pe timpul sarcinii insa nu stiu din ce motiv...abia acum m-am hotarat sa particip si eu la discutiile voastre. Am avut parte de la voi de multe sfaturi interesante care ne-au prins bine si sper ca daca ma primiti sa pot sa impartasesc si eu experienta noastra macar viitoarelor mamici.

Moniland si eu sunt (la fel ca Ennni) de parere ca alaptatul...hranitul este mult mai usor in acelasi timp daca ai ajutor. La fel am facut si eu...si si acum papam...dormim (pe cat posibil)deodata.

http://bizabella.shutterfly.com/


Bine ai venit!!!! Sper sa ne impartasesti din experienta ta.
Sa-ti traiasca copilasii sunt tare, tare frumusei!!! Mai ales ca sunt blonduti

34+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

bine ai venit b_izuka. Scrie repede 10 mesaje..sa scapi de moderare...sa ti le putem vedea la timp.
Sa-ti traiasca frumusetile

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput