Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 35

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lili_Filip

Luminita nici eu nu sunt pentru medicamente...dar asa a considerat medicul pediatru...ca e nevoie de antibiotic de data aceasta...cred ca au mostenit de la mine sensibilitatea aceasta...shi eu eram f bolnavicioasa cand eram mica...mie imi prindea foarte bine marea...m-au dus de la 3 ani...
e bine ca are cine merge cu tine la mare sa te ajute...pe noi nu are cine sa ne ajute...shi mai e shi drumul de aproate 12 ore...care e prea obositor...daca ar merge fetele in picioare poate m-as incumeta sa merg...altfel...nu...mai vedem...(de soacra(nu le vede pe fete decat o data pe luna...desi sta la 10 minute de noi)....nu zic nimic....consider ca nu am...consider ca sotul meu e orfan...asta e...)

http://lilianaf.shutterfly.com/
http://lilif.shutterfly.com/
Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008


dap, pe voi chiar va omoara drumul. oricate pauze ati face, 12 ore e mult prea mult pentru niste pui atat de mici.

dar noi o sa plecam chiar daca nu are cine sa ne ajute. saptamana viitoare plecam la munte, doar noi 4, o saptamana... sper sa ne descurcam, dar am ceva emotii....mai ales ca plec cu juma' de bucatarie dupa mine... si mai am o lista cat casa de cumparaturi de facut inainte, incat nici nu stiu daca-mi mai raman bani de cazare....

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Laura, la multi ani si din partea noastra! Sa va dea Dumnezeu sanatate si sa va aduca gemenasii numai bucurii!
Anna , la multi ani si sa fiti sanatosi! Sa va bucurati de copilasi in orice clipa!


Scuze, scuze pt urarile intarziate!!!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

seara buna!
Raportam: am fost la ziua unor gemenute (unde de fapt au fost invitate patru perechi de gemeni dintre care doar noi univiteline), ne-am cocotat pe toate topoganele posibile (au tinut aniversarea la un loc special de joaca), le-a pictat "tanti" pe fata.. Miriam-fluturas si Anita - inimioara.. . Anita a facut si boacane - a varsat (din gresala, bineinteles.. ) sampania de capsuni pe ea.. Si avea pantalonasi albi..
Dar partea cea mai frumoasa e ca, la intoarcere, am simtit-o pe Miriam ca e un pic calduta.. doar la gatut, in rest era ok, ca si temperatura: piciorusele, manutele, burtica - reci. I-am luat temperatura (in ureche) si.. 39.2!!
I-am pus un novocalmin si astept pana dimineata, sa vad.. Partea mai proasta e ca, in ultima luna, toata clasa de copiii care erau in sala mea de clasa de dimineata (eu aveam dupa-amiaza) au avut varicela.. Si cum perioada de incubatie e de trei saptamani..
Na, sper sa nu fie..

Va tin la curent..
Pupici tuturor, noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

Dalina superbe fetitele. Sunt copie la indigo. Sa fie sanatoase.



Si voi, multumim!!..

Hai, ca nu mai e mult!!
Ce erau doua saptamani acum 7-8 luni?!?
Sa stai cumintica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Bogdana, nu stiu ce sa-ti zic cu accesarea.. nu s-a mai intamplat...
Poate data viitoare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa_teo
fetelor am si eu o rugaminteee enormaa la voi....avem si noi nevoie de sustinerea voastra aici http://www.ziarulactualitatea.ro/copii.html suntem GEMENELE DUCA.

va rugam din suflet....si va multumim aniticipat...


Votat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

De ce a facut Dumnezeu mame?
(Raspunsuri date de copii din clasa a doua la urmatoarele intrebari):

De ce a facut Dumnezeu mame?
1). Ea e singura care stie unde e banda de lipit.
2). Mai mult ca sa curete casa.
3). Sa ne ajute pe noi cind ne nastem.

Cum le-a facut Dumnezeu pe mame?
1). El a folosit pamant cum ne-a facut si pe noi.
2). Magie plus putere suprema si a amestecat mult.
3). Dumnezeu a facut mame la fel ca mine si tine . Numai ca el a folosit piese mai mari.

Din ce ingrediente au fost facute mamele?
1). Dumnezeu a facut mame din nori si par de inger si cele mai frumoase lucruri din lume si o masura de severitate.
2).Ele trebuie sa aiba startul din oase de om. Dupa aia s-a folosit foarte multa ata, ma gandesc.

De ce Dumnezeu te-a dat pe tine mamei tale si nu altei mame?
1). Pentru ca noi sintem neamuri.
2). Dumnezeu a stiut ca ea ma iubeste mai mult decat mamele altor oameni.

Ce fel de fetita a fost mama ta?
1). Mama mea a fost totdeauna mama mea si nimic altceva.
2). Nu stiu ca nu am fost pe vremea aia dar cred ca a fost mare sefa..
3). Altii imi spun ca ea era buna candva.

Ce a trebuit sa stie mama ta despre tatal tau inainte ca ea sa se casatoreasca cu el?
1). Numele lui de familie.
2). Ea a trebuit sa stie trecutul lui. Daca a fost un escroc? Daca se imbata cu bere?
3). Daca face cel putin $800 la an? Daca el a spus nu la droguri si da la treburile casei?

De ce mama ta s-a casatorit cu tatal tau?
1).Tatal meu face cele mai bune macaroane din lume.Si mama mea mananca mult.
2). Ea a devenit foarte batrana si nu mai putea sa faca nimic cu el..
3). Bunica mea mi-a spus ca mama mea nu a avut sapca gindirii pe cap cand s-a maritat cu el.

Cine-i boss la voi in casa?
1). Mama mea nu vrea sa fie boasa dar ea trebuie sa fie pentru ca tatal meu e bombalau.
2). Mama e. Poti sa-ti dai seama dupa cum face inspectia camerei mele. Ea vede orice sub pat.
3). Eu cred ca mama e numai pentru ca ea are mai mult de aface decat tatal meu.

Care-i diferenta dintre mama si tata?
1). Mama lucreaza la lucru si lucreaza acasa si tata lucreaza numai la lucru.
2). Mama stie cum sa vorbeasca cu profesorii fara ca sa-I sperie pe acestia.
3). Tatii sint inalti si puternici dar mama are puterea reala pentru ca ea este cea pe care o intrebi cind vrei sa perteci o noapte la casa prietenilor.
4). Mama are magie , ea te face sa te simti bine fara medicina.

Ce face mama ta in timpul liber?
1). Mamele nu au timp liber.
2). O auzi pe ea zicand ca plateste facturi toata ziua.

Ce ar trebui sa faca o mama ca sa fie perfecta?
1). In interior ea e déjà perfecta. Pe dinafara cred ca ar trebui o operatie de frumusete.
2). Dieta.

Daca ai schimba ceva la mama ta ce ar fi?
1). Ea are ceva straniu despre mine ca sa imi tin camera curata. As sterge asta din ea.
2). As face-o mai desteapta. Atunci ea ar stii ca sora mea e ceea care a facut prostii si nu eu.
3). Eu as dori ca ea sa se debaraseze de ochii invizibili din spatele capului.


Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

fetelor ne mai bazam si azi si maine si toata saptamana pe voticurile voastre?va rugam....
http://www.ziarulactualitatea.ro/copii.html
suntem gemenele Duca.

multimi celor care ne-au votat.

saptamana asta avem si noi nevoie de susutinerea voastra aici "http://www.ziarulactualitatea.ro/copii.html" va rugam frumos!


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Votat cu mult drag gemenele Duca si o sa o fac zilnic, daca nu uit.

Noi am mai bifat o saptamana, a 34-a. Acum intru in sapt 35, uau ce putin mai am.

34+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

neata..

multumim de sustinere.
noi suntem fresh,ne-am culcat la 22 aseara si ne-am trezit la 6 jumate.am stat pe olite si am infulecat un bibe de laptic si acum stau la tv,pe muzica si se joaca in patut cu jucariile.dimineata pot spune ca am cele mai cuminti fetite.:))doar dimineata.

saptamana asta avem si noi nevoie de susutinerea voastra aici "http://www.ziarulactualitatea.ro/copii.html" va rugam frumos!


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput