Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 35

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauradelyn spune:

Bogdana din pacate sau din fericire sunt si eu una dintre soacrele cu 3 nurori s-a vedea la acel moment cum va fi!!!Elyanne mercic de sfat sincer nu mi-am dat seama le scot pe alea "sexy"!!!Dupa vizita la doctor am aflat ca Isak nu i.a in greutate asa cum au iei planul pe aici David a luat intr-o luna 660g si are 5670g iar Isak a luat 560g si are 5500g, la voi se intampla la fel? Mie mi se pare ca au luat cam putin in greutate in comparatie cu Adelin care lua cate un kg pe luna in primele luni!!! Noapte linistita la mamici si bebisi cuminti!!!


http://ro.fotoalbum.eu/lauradelyn/a296347


Laura de Adelin(30.11.2001) David & Isak(25.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

La multi ani celor care isi serbeaza azi ziua onomastica.

Elyanne felicitari la dublu. Sa stapanesti sanatoasa permisul si fara incidente.

Am admirat pozele cu pitici. Sunt superbi piticii.

Noi ne mentinem inca in formula 3in1 si sper sa mai rezistam inca doua saptamani. Azi trebuie sa imi sun dr sa vad cand merg la control. Sper sa fixam si data cand imi face cezariana.
Maine facem 35 de sapt. Suntem mari.

Pupici dulci tuturor

elena +34 Ana Maria & Matei Stefan AMR 4 sapt
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuulti ani: Anita si Miriam!!!


La muuuuuulti ani celor care isi serbeaza ziua de nume.

Este ziua de nume a baietilor lui Nally ... care n-a mai dat de muuult pe aici... astazi poate reusesti sa ne zici doua vorbe despre baieti


ionut7bianca bine ai venit. Sarcina usoara.

lauradelyn media este de 1 kg pe luna, in primele 3 luni, apoi din ce in ce mai putin... dar e o medie si atat... fii'mea a luat 300 g de la 2 la 3 luni si tot nu a zis dr ca n-ar fi ok. Ai mei baieti aveau 6 kg la 6 luni. Eu zic ca e foarte bine asa cum sunt. Daca mananca si sunt sanatosi, iau in greutate si 100g (deci nu dau inapoi sau stau pe loc) este f. bine. Ai mei au avut o luna cand au dat inapoi, din cauza virozelor... si tot nu ne-a bagat in sperieti pediatrul cum ca n-ar fi bine

3in1 noi avem 10 kg la 2 ani Deci inca nu ne-ati luat. Stai linistita, ca asa' fetele mai mofturoase... isi mentin silueta

elenada tinem pumnii sa rezistati in formatie completa pana la cezariana... sa nu le vina vreo idee inainte



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Anita si Miriam
La multi ani celor ce-si serbeaza onomastica azi

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

La multi ani Anita&Miriam!

Citat:
3in1 noi avem 10 kg la 2 ani Deci inca nu ne-ati luat. Stai linistita, ca asa' fetele mai mofturoase... isi mentin silueta

Elyanne, de kg nu-mi fac griji ca se incadreaza in grafic cat de cat. Numai ca fata mea nu vrea mancare gatita de vreo 2 luni. 1-2 zile mananca binisor, in rest nici nu vrea sa guste mancarea facuta de mine. Am mai cerut sfatul mamicilor si la un alt subiect. Oare ar fi cazul sa nu le mai gatesc separat si sa dau din mancarea noastra?!

Va bat la cap cu intrebarile mele ca nu am la cine sa apelez.

Iar trebuie sa fug ca ai mei se bat.

O saptamana buna va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Am fost ieri la eco si a fost suuuper, bb-ii sunt foarte miscaciosi amandoi si sunt in grafic. Doctoritza s-a exprimat ceva de genul: "toate sunt ok cat se pot vedea la varsta asta". Deci avem asa:

bb1 - lungime 6.82cm, greutate 67.7 g, inimioara 160bpm, vartsa cf eco 13s5z (dupa um aveam 13s1z)
bb2 - lungime 6.90cm, greutate 70.14g, inimioara 166bpm, varsta cf eco 14s0z.

La amandoi pliul nucal de 0.1cm ceea ce este ok, placenta posterior inalta, col inchis 3.76cm. Despre sex nici nu s-a pus problema.

Am pus poze de la eco la semnatura.


13+

odiseea noastra
nepoteii mei




Buna dimineata!!!Felicitari pt vestile buneAm studiat si pozicile!Domane ajuta sa stea cumintei cat mai mult la mami in burtica!Nici eu nu am aflat sexul decat la 21 saptamani.

KIKI 26+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

La multi ani! Anita si Miriam.

La muti ani tuturor celor ce-si serbeaza azi ziua onomastica.
bun venit ionut7bianca si sarcina usoara cu bebeii sanatosi.

elenada sa auzim de bine si sa mai reziste la caldurica bebeii.

3in1 eu cred a sunt mari de acum si ai putea incepe sa le dai de la voi,nu are rost sa le mai dai separat.parerea mea.mult succes.

ale mele la 6 luni tot cam asa au avut 5700 g 5500 g in primele 2 luni au luat cate 1 kg fiecare.

va dorim un inceput de saptamana placut si fara griji.



In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani Anita si Miriam!!! Sa va dea Domnul multa sanatate, noroc, iubire si sa aveti familia si prieteni muuulti aproape de voi mereu Dalina, sa-ti traisca minunile, sa iti aduca multe bucurii.

3in1 Rares al meu refuza mancarea gatita in perioada cand ii ieseu dinti/masele. Vroia doar lapte, cereale, fructe, iaurt. Poate e si la voi o situatie similara, ce nu tine de gustul mancarii, ci de starea ei la momentul asta. Rabdare multa!

Bun venit si sarcini usoare gravidutzelor noi din gasca. Felicitari si bun venit pe lume puilor ce s-au nascut in perioada de cand nu mi-am mai bagat nasul pe aici.


Noi suntem bine. Am fost in we la parintii mei. Shtrumphii au ramas acolo cu buniciii si matusica, sa isi petreaca vacantza de vara 'in dulcele stil clasic', la tzara, la iarba verde si alergat descultz prin curte, la hranit/ingrijit pui, catel, vitzel, pisici, 'lucrat' in gradina de legume si facut vizite la vecini.

Fug ca am o groaza de treburi de rezolvat (nu mai stiu daca v-am spus, dar sunt intre 2 job-uri). pupi multi!!!

La multi ani celor ce isi serbeaza azi ziua numelui!!!




Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Zic si eu La multi ani!!!Celor care isi serbeaza azi ziua de nastere si cea omomastica!!!

Mie fetelor imi e tot mai greu...tot mai greu ma aplec si ma misc...iar de dormit ...iar e un chin mai ales ca unul din baiatei misca de ma termina.Oricum am inmceput sa am mare grija de mine...muncesc prin casa dar asa cate putin si cu pauze intre

Va

KIKI 26+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

LA MULTI ANI FERICITI ANITA SI MIRIAM!

am pus poze de la mare si de la munte : http://community.webshots.com/user/pussi3



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput