Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 35

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Nici noi nu avem gemeni in familie... nici unul...

Nici tratament n-am facut... a fost o sarcina venita fara sa lucram intens la asta... adica nu ne protejam si daca era sa apara, era bine venita...

Despre ac si sarcina ... eu stiam ca apare ovulatia la mabele ovare odata imediat dupa ac, apoi se regleaza...
Eu am luat inainte de sarcina cu mandra vreo 5 ani, apoi am ramas gravida dupa 6 luni, si a fost una singura... iar intre cele doua sarcini n-am mai luat pastile...

Din cauza asta a fost un soc pt. noi... chiar nu ne asteptam



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Edit: poze ceva mai noi incepand de aici



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

buna.

elyanna felictari pt carnet.
ti-am vazut trupa...sa-ti traiasca sunt superbi...

petrean La Multi Ani! pt sot.

nici eu nu am gemeni in familie,nici sotul,nu am luat inainte de a ramane gravida NICIODATA anticonceptionale,deci....nu stiu care a fost misterul si tinand cont ca fumam si beam cafea ff mult...nu luam nici un fel de vitamine,nimic.

kinetaaaa sa-ti traiasca ingerasii sunt dulci rau de tot...ii pupacim dulci si va uram multa bafta si rabdare...

noi suntem bine,doar ca ieri am lovit-o pe teo la picior si la cap din greseala... imi vine sa urluu nici acum nu pot uita faza..am iesit cu ea afara si cand se vad pe casa scarii incep sa se agite si mi-a venit pantofu' masi naspa si am cazut...si in incercarile mele sa nu o lovesc rau pe ea,m-am "tabacit pe mine" dar tot am lovit-o si pe ea..fff putin a facut cunostinta cu scaraca am pus repede rucsacul si paturicile...ea nu mai are nimic,a fost doar putin rosie la picior si la cap vad ca nu are chiar nimic in schimb eu mi-s praf...aseara doar imaginea asta imi venea in minte,am adormit tare greu.


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradelyn spune:

Elyanne felicitari pentru permis sa-l stapanesti cu placere si fara evenimente!!! Noi astazi am fost la vaccin si suntem cam maraiti cred ca ne asteapta un adevarat show in seara aceasta dar trecem noi si peste asta!!! pupici la burtici, mamici si bebisi cuminti




Laura de Adelin(30.11.2001) si David & Isak(25.03.2009)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradelyn spune:

incerc sa pun niste pozici cu bebisii nostri, sa vedem daca ne merge


http://ro.fotoalbum.eu/lauradelyn/a296347/00000003



LauraAdelin(30.11.2001)David & Isak(25.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eliana..vazut copiii superbifac un trio veritabil
Laura...si tu esti viitoare soacra cu 3 nurori?adorabili baietii tai

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

lauradelyn vazut baietii at de frumoasa e poza asta: http://ro.fotoalbum.eu/lauradelyn/a296347/00000011
Sfat... acum faci cum vrei, sper sa nu te supere ca-ti zic... cred ca am mai zis si altora... sunt o gramada de descreierati pe net si ar fi bine sa nu mai pui poze sexi cu ei... Si eu cand puneam poze nu m-am gandit la partea asta... stiu ca la o poza cu mandra mi-au atras atentia cei de la webshots ca vor sterge poza cu pricina din album, din cauza asta...

alexa_teo nu te mai invinovati... a fost un accident... bine ca n-a fost mai rau... Sanatate multa... sa-ti treca repede toate busiturile... Ei se vindeca oricum mai repede decat noi... O sa mai cada sigurele intr-o jumatate de secunda in care nu te-ai uitat la ele... e greu cand ii vezi asa dar asa se fac mari...



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Buna dimineta dragi mamici si burtici!

Elyanne, felicitari pt carnet!

Cata, felicitari! Sa cresteti mari si sanatosi!

Noi am fost ieri la cantarit. Tamas are 10 kg si 78 cm, Abi 8,8 kg si 76 cm (ea mananca f rau in ultimul timp).

Vreau sa va cer ajutorul in legatura cu apa. Spuneti-mi voi cum procedati ca strumfii sa bea apa? Ai mei nu vor apa. Ei mai mananca lapte de la mine dar numai seara. Numai dupa pranz beau cateva inghitituri de apa in rest nimic in timpul zilei. Am incercat cu biberon, cu cana cu cioc, cu pahar normal si nu vor nicicum.

Iarasi nu pot sa termin mesajul. Trebuie sa fug. Ma intorc mai tarziu cu intrebarile mele.

Va doresc un we excelent!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionut7bianca spune:

buan fetele
si eu urmez sa am gemeni
in septebrie trebuie sa nasc cica sunt 2 baieti
eu nu am ami intrat de mult pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Bun gasit mary..sarcina usoara si bebei sanatosi

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput