Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (141)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Mesaj pentru Alexia: Dlaga mea, tu nu tlebuie sa iti pui toculi sau moatze, ca sa ma atragi, aici e volba de love, tu esti aleasa mia, ma uitam dupa acele domnisoale pentlu ca tropaiau, daaa, ca niste calutzi, eu pe tine te ubesc si la tine ma gandesc, mami zice ca o sa veniti pe la noi, CAND?

pentru Sefanutz sa fie bine fara antibiotic

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

Mesaj pentru Alexia: Dlaga mea, tu nu tlebuie sa iti pui toculi sau moatze, ca sa ma atragi, aici e volba de love, tu esti aleasa mia, ma uitam dupa acele domnisoale pentlu ca tropaiau, daaa, ca niste calutzi, eu pe tine te ubesc si la tine ma gandesc, mami zice ca o sa veniti pe la noi, CAND?


Mami de Mikul Robert Constantin



Ufff m-am linistit,ca elam tale supalata... si spel sa nu te doala tale unde te-ai lovit

Laura, Andy (07.04.2002) &Alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

a folosit cineva ZANZA NO impotriva tantarilor? exista sub forma de lotiune/gel, spray si roll-on si se aplica pe pielea bebeului pe zonele care se doresc a fi protejate. eu le-am cumparat roll-on si il folosesc de 2 zile. pare f ok, exceptand mirosul de... detergent. dar nu i-au mai piscat tantarii! este de la 0+

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Sanziana,Claudinna La multi multi ani sanatosi de-acum inainte si sa va bucurati de bebei si de familie!

Nusha,La multi ani cu intarziere pentru ieri si sper sa fi sarbatorit frumos ca prima aniversare cu Davidutu!






Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

a folosit cineva ZANZA NO impotriva tantarilor? exista sub forma de lotiune/gel, spray si roll-on si se aplica pe pielea bebeului pe zonele care se doresc a fi protejate. eu le-am cumparat roll-on si il folosesc de 2 zile. pare f ok, exceptand mirosul de... detergent. dar nu i-au mai piscat tantarii! este de la 0+

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)


Luminita eu am folosit cu succes la Serban spray si roll on, apoi aparat de bagat in priza ( de la 2 ani). La Mara nu inca, n-a fost cazul, dar voi folosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Nushulica La multi ani cu intarziere! Ai o minune de baiat care-ti seamna foarte tare!

Claudinna, Sanziana La multi ani! Sa fiti iubite si fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Ada tu esti o fata supera ( citez din Serban ) si ai 2 baieti minunati. Nu tebuie sa suferi pentru ce a fost, putine ar fi luat o altfel de decizie la varsta aceea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Luminita eu am acum in functiune aparatul cu ultrasune de la Zanza No. Pentru afara voi folosi si eu spray-ul de la ei sau roll on-ul daca va fi nevoie. Desi eu inca sper sa fie ca mine si tantarii sa il ocoleasca Bine ca ne-ai zis de Lidia, ca poate intarziam cu telefonul.... Ma bucur ca am sunat-o In momente grele chiar simti nevoia sa mai vorbesti cu cineva . te pup
David nu a vrut deloc sa pape la pranz. Nici macar nu a deschis gurita la legume. Il mai las putin si incerc iar. Nu a papat de la 9.30

Edit : nu stiu cat de bun este aparatul asta cu ultrasunete...pot doar sa spun ca inca nu l-a ciupit nimik. Dar nici nu am vazut tantari prin camera. Sper sa fie bun si datorita lui sa nu fie niciunul in dormitor. In restul casei am mai vazut cate un ratacit...

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Urez si eu LMA sarbatoritelor, cu scuzele de rigoare pentru intarziere

Nushulica Leah Claudinna Sanziana

Am fost plecati ieri la Cluj, Carla a ramas cu mama mea si a fost extraordinar de cuminte. Am plecat cu inima indoita, ma asteptam din moment in moment sa ma sune si sa ma intorc dar ... surprinzator - a fost tare cumintica, a papat, s-au jucat, a dormit. Puiul meu drag . Prima data cand plecam undeva fara ea. As fi luat-o, insa am avut mult de umblat plus caldurile groaznice de afara.

tuturor.

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

bunaaaaaaa.... fuseram si noi la dr. si nu am crescut decat un cm.juma si 100 de gr. adica avem 7.700 si 69.5 de cm, cica putin, dar eu zic ca este bine avand in vedere ca am fost si bolnaviori si am facut apa (kk)aproape 2 sapt, eu credeam ca o sa imi zica ca a scazut in greuttate, deci zic ca este bine....sper cam mititica dar bine......noi ar trebui sa mai stam pe regim, dar ce sa vezi ca nici orezul si nici branzica nu ne place sub nici o forma

Vrem si noi sa uram tuturor multa fericire si dragoste in familie......si noi am implinit azi 8 luni nu imi vine sa cred

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput