Gravidute prin FIV (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Moniland, multumim pentru noul capitol! Foarte frumos caruciorul!
Abia astept sa incep si eu sa-mi caut carucior, pauturi si tot ce trebuie pentru bebei! Cand ai timp, poti sa-mi pui si mie 2 carucioare albastre. Va cu mare drag!


cu drag toate burticile si bebelusii si va dorim un weekend linistit!

14+


comorile mele

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pen, trebuie sa scri intre []gravi
dear_bambie, felicitari pt 2 carucioare albastre.
Pai bine mai fetelor, dar ma lasati singura cu 2 fetite cu codite
Evy

33+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Klu azi ma simt chiar bine multumesc lui Dumnezeu. M-am linistit eu psihic si atunci si organismul reactioneaza altfel. Dupa ce mi-a spus dr ca pot naste oricand ma cuprins o panica de nu reuseam sa imi revin. Imediat au inceput durerile contractiile. Cum m-am linistit cum au disparut. Psihicul are un rol foarte important.

Moniland se pare ca esti tu mai deosebita cu doua fetite.

Pupici tuturor.



elena +32 Ana Maria & Matei Stefan AMR 6 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marriam spune:

buna fetelor.M-au sunat cei din Viena si mi-au spus sa intrerup tratmentul cu duphaston si proginova si sa ramana doar utrogestanul 2/zi.Am luat legatura si cu dr PIrvu si a spus sa continuam vaginal uogestanul dar totusi sa nu il reducem asa drastic din prima si sa iau 4/zi ,2dimineata ,2 seara doar vaginal.si peste vreo sapt sau doua o sa le reducem la 3 si apoi 2.sunt foarte multumita de decizia asta.Sper ca totul sa fie bine.
Va doresc tot binele din lume voua si puiutilor vostrii!

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Eu intru doar noaptea sa va urez somn usor si vise placute la gravidute, la mamici si la bebici.

Doris 16+ Matteo ......

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Ce liniste e aici.

Noi suntem tot in formula 3in 1. Ma simt bine. Parca vezi ca incetu cu incetu ajung la 36 de saptamani.

Pupici tuturor



elena +32 Ana Maria & Matei Stefan AMR 6 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Elena ma bucur tare mult ca sunteti inca in formula 3 in 1. O sa vezi ca vei ajunge sigur la 36 sapt sau chiar mai multisor...cine stie.Tb sa fii optimista si sa nu te mai stresezi....am obs si eu ca atunci cand ma gandeam la ce e mai rau...ma durea burta, simteam presiune, aveam impresia ca mi s-a deschis colul etc...dar tb sa fim relaxate si bebeii vor sta in burtica cat va fi nevoie
Pup toate gravidutele si mamicile

Ayda 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

elenada, ce ma bucur ca sunteti bine...cu siguranta o sa ajungi la 36 saptamani...cu optimism si incredere in Dumnezeu !!!

dear_bambie, felicitari pentru cele doua !!!

Klu 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Marriam nu numai utrogestanul se reduce treptat ci toate medicamentele ptr. sustinerea sarcinii se reduc treptat.

Elenada Doamne ajuta spre 36 sapt.


WE placut dragi burtici.



18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

buna fetelor

Elenada ma bucur ca bebeii stau acolo...o sa vezi ca vor sta in continuare.....pana cand vrei tu......domne ajuta sa nasti cand trebuie...

fetele cu sarcina mai micutza.....de simtit simti cand ai 20 de saptamni si atunci ca o zvacnitura mica,mica.....abia de la 27 in sus o sa vedeti ce inseamna...Bebe mic misca oricum dar putere nu are acum..sa simtim noi...acum sunt doar mici zvacnituri.......
Mie imi toaca ficatul.....si fierea.....si vezica..face tumbe..dar cam peste doua saptamani nu va mai avea loc..va creste.....o sa vedeti.....eu ma vad pe mine cand aveam sarcina de 18 sapatamani.....sunteti toate asa de dulci...


Madalina s30Eva-Maria

Mergi la inceput