Gasca de Constanta *107*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

Buna dimineata. ce fac fetele?
eu sunt la cafeluta. va stept si pe voi.
stiti vreun club de dans deschis pe timpul verii? vrea mandra la dans si m-am gandit ca e o idee buna sa faca si miscare si sa aiba si o alta activitate.
o zi buna sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Sanziana, am avut impresia ca vad un chip cunoscut in parcarea de la City, ieri pe la ora 16....credeam ca imaginatia mea....

Betty, chiar nu stiu unde ar putea dansa fiica ta, n-am auzit! Poate ne ajuta mamele de dansatoare!


O zi buna!

Cri mami de Ale ( 2003) & +29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Sanzi, pai atunci, concediu placut!

Crix, am fost si eu la Euromaterna azi dimineata. Am stat un picut si am vorbit cu d-ra de la receptie. Oricum, mi-a spus cam ce stiam si de la tine . Intre timp am mai scos una - alta din bagaj, asa ca am o geanta rezonabila, nu mai zici ca plec in concediu cu geanta de voiaj . Am aflat ca in caz de urgenta pot apela si la Ambulanta. Asta asa, pentur linistea mea, sper sa nu ajung la asta. Ca ma intrebasei mai de mult. Inc anu stiu daca va sta cineva cu mine. Poate Doru in prima noapte. Sper sa ma descurc oricum, ca se presupune ca am experienta .

Bettyk, nu am idee despre dansuri in timpul vacantei. Chiar ma intrebam ce activitati pot face copiii in vacanta. Bne, mie o sa imi fie imposibil sa ii duc, poate doar daca gasesc ceva in Eforie. Deja mi-au scos peri albi si e abia a doua zi de vacanta.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Si eu, doar in Raz imi pun sperante, in rest nu are cine sa stea cu mine. Daaa, avem experienta, doar conteaza asta!
Cred ca nu ar trebui sa ne gandim la insotitori, se pare ca se ocupa cadrele de acolo de mamici, dar ca sa fim precaute....

Cri mami de Ale ( 2003) & +29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA
Jone draga, mai zi si tu ceva! Ai plecat la Braila, unii esti ?? Sa nu ne spui ca inca mai muncesti....


Nu sunt inca la braila.sunt inca pe baricade la munca.trece vremea mai usor.

Cornelia ptr copii vara in eforie:PLAJA PLAJA SI IAR PLAJA.DIMINEATA SEARA.
Camelia - merg la dna dr. Elvira Rusu (Solopenko)

Adriana - am poze...la plaja.

Astept sa se incalzeasca apa marii.Are ceva daca seara facem cate o baie?...balena viseaza apa.

Nu am mai intrat ca am avut mereu ceva de facut si uite asha se face ora 4 si trebuie sa o tai spre Eforie.

Pupici.

jo , si alexandra
noutati.,
***************
PREGATIRI PASCALE.
***************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

....si balena de mine viseaza la scaldat! Cu greu ma abtin sa nu scufund burta!

Cri mami de Ale ( 2003) & +29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

jo, abia astept sa le vad

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

salutare si de la noi!
Multumesc mult pentru urari si sustinere... madamsadamy,bettik,crig,crixia,camelia,cornelia si bineinteles lui Mav care ne-a fost alaturi si ne-a ajutat( inca o data pt. carja...si pentru aprecierile la adresa...mea...hihi n-am mai primit laude demult

La spital a fost in mare ok..am nimerit pe mana unei d-re doctor ff amabila si cred csi sper ca si profesional la fel...anduta a cazut cu piciorul sub ea si a avut o chestie mai complicata: fractura de tibie si ruptura de cartilaj intre laba piciorului si imbinarea tibiei si peroneului...nici eu nu stiu exact...ideea este ca nu-i fractura pe os...are gips pana deasupra genunchiului si trebuie sa-l tina cam 5 saptamani. peste 2 saptamani mergem la control si atunci se va vedea evolutia. Imi este greu in schimb cu Anduta cu mersul la wc...piciorul tb sa stea numai in pozitie orizontala si m-a cocosat de spate...au revenit iar durerile ...am facut un compromis si face de azi la ...lighean pisu' ca sa ma mai protejez eu...Cand am ajuns acasa ma astepta alta: bianca avea temperatura, rosu in gat si tuseste de mama focului...alta noapte nedormita...azi am ramas acasa...de maine ...doar vecina...o femeie de nota 10 ma va ajuta cu Andreea( pe Bibi ma risc sa o duc la gradi...n-am ce face)
Hai ca m-am intins cat o placinta si va stic si buna dispozoitie cu vaitatul....
Va pup

Tania cu Andreea(14 sept'96) si Bianca(14 febr'04)
poze!

Blogul lui Mihaita


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Nu te-ai intins deloc! Citeam cu sufletul la gura, ochii se maresc cand constat ca dai din una in alta: spital, nopti albe cu Bianca, durerile tale de spate...off!
Sa te ajute cel de sus sa treci cu bine peste toate! Ma bucur ca n-ai avut parte de neplaceri in spital, ma refer ca interventie/profesionalism....

Cri mami de Ale ( 2003) & +29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

.Tania, se dea Dumnezeu sa se refaca Anduta cat mai repede , sa scape de dureri iar cea mica sa fie bine. e greu cand ai copilasii bolnaviori, numai sufletul nostru de mama stie cat ne macinam.
fetelor cum pot pune poze? am incercat eu ceva dar nu mi-a iesit

Mergi la inceput