Gasca de Constanta *107*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

buna seara fetelor.
Tania, imi pare rau pentru fetita.
sa dea Dumnzeu sa se refaca cat mai repede. pupici multi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Tania, multa sanatate Andreei! Of, saracuta. Refacere rapida!

Bettyk, mi-au placut costumele de la dansurile tribale . Macar erau lejere.

Crix, ziua Mariei o facem la Nemo. As fi vrut undeva afara, dar cluburi care sa aiba curte nu stiu sa mai fie, iar in alta parte nu m-am complicat sa caut. Am inteles ca au aer conditionat, sper sa fie bine.

Cat despre bagaj, e mult mai "usurel" decat ce luam la spital, dar totusi am in el: hainute bb, haine pt mine (camasi, lenjerie, halat, papuci), prosop, periuta, pasta de dinti s.a. articole de igiena personala, vreo 3 pampersi, servetele si crema pt. iritatii (ma gandesc sa fie pentru orice eventualitate). Si nu stiu daca sa imi iau totusi si niste vata/tampoane, tot pentru orice eventualitate, ca pe de alta parte sunt sigura ca ne dau ei. Tu, care ai fost la fata locului, la ce crezi ca as putea renunta?


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

intrasem sa va arat niste poze si am citit de necazul Taniei.ce ghinion!numai bine va doresc si sa ajungeti acasa mai repede!am fost de curand in spitalul judetean si am plecat tare dezamagita de unele aspecte(mamici cu tigara intr-o mana si cu bebelusul in cealalta de ex...)
eu mai rar cu scrisul ca nu mai apuc.am avut perioade cand reuseam sa mai citesc dar in ultimul timp nimic.Mariuca e deja in vacanta iar eu abia de pe 26 voi fi.
numai bine tuturor si weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

buna dimineata gasca. eu sunt la a 2 cafea si tot nu imi revin.
da,dragute costumele lor de salbatici. numai ca fii-mea, cand le-a vazut a zis ca ea nu se imbraca cu asa ceva. abia am convins-o sa il puna.fii-mea era cea cu branula la manuta. mai deosebita asa. bine ca acum am scapat de ea. suntem bine acum. vom incepe sa mergem si la plaja in curand.
sa aveti o zi placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna!
Tania, imi pare rau de necazul Andreei. Refacere rapida, multa sanatate!

We placut!

---------------------------------------------
TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM

**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********

--------------------------------------------

Bazar pentru Bogdan
-----------------------------------------

1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi

Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

ce faceti fetelor? va plimbati?e timp placut afara.
o sa ies sa imi plimb si eu mandra prin mamaia sau prin parc. cu toate ca e pedepsita. o saptamana nu calculator. sper sa nu cedez.
are o personalitate,si ea trebuie sa aiba mereu ultimul cuvant.
ultima nazbatie. am certat-o fiindca m-a scos din sarite si evident mai ridic si eu tonul la ea. si ce credeti ca i-a trecut prin cap? in timp ce o certam si ii faceam morala, ea ma inregistra pe un telefon de jucarie. si la final, foarte senina, imi arata aparatul si imi spune ca inregistrarea i-o va arata lui tati cand vine din voiaj ca sa auda si el cum o cert.am ramas interzisa. m-a bufnit rasul si evident ca tot ea a castigat. asta a fost si scopul cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Ziua buna! cat a mai ramas din ea

Tania ...nici nu stiu ce sa-ti spun...urat moment!
Cred ca e deja tarziu sa iti fac un indemn, dar in astfel de situatii eu recomnad(din experienta) Spitalul de Ortopedie Eforie Sud. Am trecut cu Alexia prin asta in mai 2007 si in disperare am mers direct in urgenta Spitalului Judetean. Mare greseala, daca stiam ca Spitalul Eforie are sectie urgente m-as fi dus direct!
De aceea spun tuturor!
Tania, sa reveniti acasa cu bine, iar Andreea sa se refaca repede!

Cornelia si noi tot la Nemo dorim, adica Alexia, iar noua ne convine, pare spatios, aerisit. Nu c-am avea prea multi copii, dar e cald, ei se agita... . Sa te astept pe tine cu impresii sau sa merg din timp sa rezerv?
Despre bagaj, cred ca ai putea sa renunti la halat si papuci, am inteles ca te asteapta aceste produse in rezerva. La fel, poti renunta la obiecte de hrana( cana, tacamuri). Pt bb e suficient doar hainute, restul au ei. E normal, pui orice varianta si de aceea iei cu tine tampoane, scutece bb...dar nu va fi nevoie. Si la capitolul asta te astept pe tine cu impresii, sper ca bb Vladimir sa te lase primele zile sa ne scrii 2 vorbe! Vei lua un insotitor pe perioada spitalizarii?

Bettyk ....hmm, adevarat ca ei cresc si devine mai greu! E greu si pt noi sa respectam interdictiile, dar pt ei??!! Si noi, tocmai avem embargo 3 zile fara calculator. sa vedem...

Crig mai e un pic pana la vacanta ta! facem galerie de incurajare! Hai, revino, ce poze vroiai sa ne pui?! Serbarea?

mavsiMadamsadamy

Madamsadamy we asta e doar deranj, adik vin deja canapelele? Te-ai hotarat la model? De unde le cumperi?

Camelia ce fac motzatele? Te lasa sa inveti? cand e finish-ul?

Cri mami de Ale ( 2003) & +29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna!

Am vorbit ieri cu Tania, era la spital, Anduta avea ceva dureri . Si eu i-am recomandat cu caldura sanatoriul de la Eforie sud Spunea ca v-a merge imediat ce o vor externa pe Andreea. Din cate am inteles nu stia ca acolo au si sectie de urgente, "necazul" s-a intamplat in timp ce fata era intr-o vizita . Acum important este ca Andutza sa aiba rabdare si sa-si revina repede.

crix dupa-amiaza "exilez" fetele la socrii la curte, pentru cateva zile . Finish-ul este pe 22 si 24, adica amr 8 zile.

Duminica placuta!

---------------------------------------------
TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM

**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********

--------------------------------------------

Bazar pentru Bogdan
-----------------------------------------

1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi

Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Off, saraca Andreea ce dureri trebuie sa suporte! Tania, sa reveniti acasa cu bine!

Camelia, ce putin mai este! Facem galerie sa fie usor si cu succes!

O duminica frumoasa si relaxanta va doresc!

Cri mami de Ale ( 2003) & +29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Salut!

Am fost azi la Andreea, dra Taniei, la spital... Doamne, cat de mult a crescut de cand o vazusem eu ultima data... A devenit domnisoara in toata puterea cuvantului! Si ce copil reusit: frumoasa, desteapa, ambitioasa (in sensul bun)! (Seamana cu mama ei!)
Of, imi pare asa rau de necazul ei cu piciorul... Va pierde si un concurs de dans (stiti ca ea face parte dintr-o trupa de dans), insa mi-a spus senina (tinand un roman cat o caramida in brate)... "Eh, vara asta voi avea mai mult timp pentru citit!"...


Crixia, ti-am scris si la gravidute si iti scriu si aici, ca n-as vrea sa pierzi mesajul meu: fina mea, insarcinata in ultimul trimestru, si avand aceeasi problema cu hepatita B ca si tine, asteapta rezultatul analizei "ADN VHV cantitativ" (420ron), de la Synevo, pt a decide daca va face cezariana si daca va alapta sau nu......


Va pup pe toate! ...Si sper ca citesc numai vesti bune cand voi reusi sa mai arunc un ochi pe aici (recunosc ca f rar...)!



Mami Fericita Non-Stop

perlute




Mergi la inceput