Carti pentru suflet

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yourlady spune:

Mie mi-a placut cartea "Scrisori Caterinei" de la ed Bizantina. Sunt sfaturile unui tata, preot si consilier pe probleme de familie, catre fiica sa,proaspat casatorita.
Tocmai am regasit-o azi, uitata intr-un sertar, si am mai citit cateva scrisori pline de invataminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yourlady

Mie mi-a placut cartea "Scrisori Caterinei" de la ed Bizantina. Sunt sfaturile unui tata, preot si consilier pe probleme de familie, catre fiica sa,proaspat casatorita.
Tocmai am regasit-o azi, uitata intr-un sertar, si am mai citit cateva scrisori pline de invataminte.


Multumim pentru recomandare, draga mea! Sunt extraordinare cartile care au acest subiect - sfaturi pt. viitoarele sau tinerele familii. Ma rog sa le citeasca cat mai multi tineri, tare bine le-ar prinde!...
Si eu am terminat Cartea nuntii si vreau sa o dau mai departe unei prietene dragi la care mi-a zburat incontinuu gandul cat am citit-o... si ma suna acum 2 zile sa-mi spuna ca e tulburata si ca vrea sa vorbim... cat de minunat lucreaza D-zeu!

O seara linistita si o saptamana binecuvantata, dragilor!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

Dostoiewski- Crima si pedeapsa, sper sa nu zambiti, putini sunt cei care au surprins asa emotionant lumea ortodoxa si inima ortodoxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yourlady spune:

Nu stiu daca este subiectul potrivit, insa vreau sa va intreb daca ati vazut documentarul "The Secret" sau ati citit cartea. Pe mine m-a innebunit o prietena cu acest documentar insa nu am reusit sa-l descarc. Este vorba despre legea atractiei, despre cum poti sa reusesti in orice, doar gandind pozitiv. Ma rog, asta am retinut din ce mi-a spus ea si ce am mai citit. Insa as vrea sa gasesc si eu filmul sau cartea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamatei spune:

O carte extraordinara pe care au "devorat-o" toate cunostintele mele NEBUNUL de Savatie Bastovoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

L-am "descoperit" si eu pe parintele Savatie Bastovoi - am ascultat cateva interviuri si conferinte pe net chiar o sa m-apuc sa-i citesc cartile

Acum citesc Patericul egiptean - sunt invataturi ale primilor sfinti care au ales sa se retraga in pustietate

Si inca ceva - am descoperit conferintele maicii Siluana - spune niste invataturi fantastice pentru sufletul meu de femeie, inainte de a fi sotie si mama

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput