Burtici fericite de septembrie-octombrie (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, sunteti extraordinare . Va multumesc pentru tot ajutorul. Febra ne-a scazut de tot. Scaune diareice nu a mai avut de la ora 17.00, in schimb a inceput sa refuze si lichidele. Azi a baut cam 700 de ml de lichid. O fi putin?
Imi cer mii de scuze ca tot postez aici problemele cu Matei, dar se pare ca aici am gasit mai multe sfaturi decat la Clubul Scutecelor.


Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 26+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxxy80

Fetelor, sunteti extraordinare . Va multumesc pentru tot ajutorul. Febra ne-a scazut de tot. Scaune diareice nu a mai avut de la ora 17.00, in schimb a inceput sa refuze si lichidele. Azi a baut cam 700 de ml de lichid. O fi putin?
Imi cer mii de scuze ca tot postez aici problemele cu Matei, dar se pare ca aici am gasit mai multe sfaturi decat la Clubul Scutecelor.
Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 26+

Roxxy nu sunt experta in genul asta de probleme dar cred ca 700 de ml de lichid e totusi binisor tinand cont ca unui adult i se recomanda 2 l pe zi. Stomacelul e micut la el. Asa cred eu. Oricum, daca a scazut febra inseamna ca totul merge spre bine.pe amandoi.

Monica 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Roxxyma bucur ca e bine Matei!!!E o veste extraordinara numai o mama poate stii ce e in sufletul ei cand e copilasul bolnav...

Sanatate si mai departe!

KIKI 24+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Monikus, Kiki, va . Sa stiti ca mi-am mai revenit si eu de cand am vazut ca nu mai are febra. Vreau sa va spun o nebunie a mea. Inca de cand eram gravi cu Matei si ma gandeam la cum va fi cand se va naste, mereu spuneam ca trec peste orice dar sa nu faca febra (era o obsesie a mea). Vreau sa va spun ca in ziua in care am venit de la maternitate aveam deja in frigider: supozitoare cu novocalmin, cu paracetamol. Cele cu novocalmin le-am folosit azi pt prima data (novocalminul se foloseste in febra peste 39 si ar fi de preferat la copilasi peste un an). Cele cu paracetamol le-am desfacut mai demult pt un copilas venit in vizita.
Concluzia: unii nu au pasarele la cap, ci stoluri (vezi exemplul meu).


Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 26+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxxy80

Monikus, Kiki, va . Sa stiti ca mi-am mai revenit si eu de cand am vazut ca nu mai are febra. Vreau sa va spun o nebunie a mea. Inca de cand eram gravi cu Matei si ma gandeam la cum va fi cand se va naste, mereu spuneam ca trec peste orice dar sa nu faca febra (era o obsesie a mea). Vreau sa va spun ca in ziua in care am venit de la maternitate aveam deja in frigider: supozitoare cu novocalmin, cu paracetamol. Cele cu novocalmin le-am folosit azi pt prima data (novocalminul se foloseste in febra peste 39 si ar fi de preferat la copilasi peste un an). Cele cu paracetamol le-am desfacut mai demult pt un copilas venit in vizita.
Concluzia: unii nu au pasarele la cap, ci stoluri (vezi exemplul meu



Foarte tare...bine ca nu ai avut nevoie pana acum si sa dea Domnul sa nu mai ai nevoie nici de acum inainte.

KIKI 24+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Roxxy nu cred ca as putea judeca nici o mama pt ceea ce face pt copilul ei. Sunt sigura ca toate mamicile fac ceea ce fac pt ca vor binele puilor lor. Eu una cred ca o sa fac cum ai facut si tu. O sa cumpar tot felul de chestii inca dinainte sa se nasca bebelina. Nu trebuie sa ma prinda pe picior gresit nici o eventuala problema. Nu stiu daca fac bine dar cred ca paranoia isi face loc in viata noastra din ce in ce mai mult.

Fetele am tras deja de mine prea mult sa mai stau treaza. Eu sunt o adormita toata ziua. Va pup pe toate si va doresc o noapte linistita si multa sanatate lui Matei pt ca are nevoie.

Monica 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Kiki, Monikus iar va .

Barbate-meu zicea ca sunt nebuna inainte sa-l nasc, ca toate femeile se gandesc la hainute si cosmeticale iar eu la medicamente. Dar va spun sincer ca problemele astea de sanatate apar asa din senin, nu te pregatesc. Noi ieri la orele 19.00 iesisem in parc super veseli si activi iar pe la 20.00 ne intorceam apatici, lipsiti de vlaga si cu febra 39.


Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 26+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Va si eu si va zic noapte buna!!!

Roxxy, sa te odihnesti si tu si Matei in noaptea asta!

Ne vedem dimineata la cafea

KIKI 24+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Monikus, legat de gym....azi a fost f obositor. Daca nu ma urcam direct in masina....era greu. E destul de aproape de casa....dar tot cu masina tre sa merg. In schimb e super placut. Si lucram, nu gluma.

Ma bucur ca si-a revenit Mateiul....

Andrutza 25 + bebelusa mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxxy80

Monikus, Kiki, va . Sa stiti ca mi-am mai revenit si eu de cand am vazut ca nu mai are febra. Vreau sa va spun o nebunie a mea. Inca de cand eram gravi cu Matei si ma gandeam la cum va fi cand se va naste, mereu spuneam ca trec peste orice dar sa nu faca febra (era o obsesie a mea). Vreau sa va spun ca in ziua in care am venit de la maternitate aveam deja in frigider: supozitoare cu novocalmin, cu paracetamol. Cele cu novocalmin le-am folosit azi pt prima data (novocalminul se foloseste in febra peste 39 si ar fi de preferat la copilasi peste un an). Cele cu paracetamol le-am desfacut mai demult pt un copilas venit in vizita.
Concluzia: unii nu au pasarele la cap, ci stoluri (vezi exemplul meu).

este absolut normal sa ai pasarele la mansarda si cine zice ca nu are minte cu nerusinare , dar crede-ma , sunt lucruri mult mai grave decat febra. Iar Matei poate fi considerat un baietel sanatos daca pana acum nu s-a imbolnavit.
So , continua asa ca faci bine ce faci



Alaturi de Sebi


Aida ... 25+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput