Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Robert Andrei, bebe de Plici Plici
Damian Serban, bebe de Eseea
Marina Alexandra, bebe de Alexa101
Albert Gabriel, bebe de Ciresica5
Amalia, bebe de danadelia
Radu Stefan, bebe de bubulina
Petru, bebe de Shasa

Woauuuuu, ce de sarbatoriti avem azi!!!



Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

4-1 pt alaptat in public
Desi recunosc i-am dat si bibe dar asta cand a trebuit sa conduc 400 de km si nu vroiam sa opresc. Am apelat la o solutie de compromis si m-am muls inainte cat sa avem de o masa la bestioc

Mami de Damian Codrut Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_tinaus

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami

Citat:
citat din mesajul lui aris26

simona - cred ca imi trebuie medicamentul in doza maaareee.

fetelor,vorbiti serios? toate alaptati in public?? unde sunteti? ca eu nu am mai vazut nici o femeie alaptand de cand ma stiu. probabil ca de aia nici nu mi-a trecut prin cap ca ash putea.


25 martie 2009



da-mi adresa si-ti trimit eu niste cutii, sa-ti ajunga!

Draga mea, sunt la al doilea copil alaptat in public. Poate sunt eu defecta, dar nici nu mi-am pus vreodata problema sa nu o fac! Ah, ieri l-am alaptat pe Victor la coada de la pasapoarte, adica in sediul politiei, intr-o camaruta in care mai erau vreo 16 persoane, majoritatea barbati. SO WHAT?! Ii era copilului foame, asa ca am rezolvat problema! Copilu' a fost fericit, io asisderea! Ah, si judecand dupa fetele celor din jur, nimeni nu s-a simtit lezat in ... pudoare.

Repet inca o data, ca sa iti revii din soc: alapteaza-ti puiul linistita si fi mindra ca o faci. ORIUNDE. ORICAND.




ma simt eu defecta acum ca nu-s in stare sa fac asta public...
ehh..ce sa fac...sunt mai rusinoasa de fel...


Cristina, mami de Ana - 30 martie 2009

Poze broscuta harnicuta


Mami, nu esti defecta nicicum. Fiecare are doza ei de pudoare, fiecare se simte mai bine sau mai putin bine in rolul de 'laptareasa exhibitionista' . Nu-i o crima nici sa o faci, nici sa nu o faci, dupa parerea mea. Whatever makes you happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

4-1 pt alaptat in public
Desi recunosc i-am dat si bibe dar asta cand a trebuit sa conduc 400 de km si nu vroiam sa opresc. Am apelat la o solutie de compromis si m-am muls inainte cat sa avem de o masa la bestioc

Mami de Damian Codrut Andrei


5-1...ca eram si io PRO


Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Nu am simtit nici o jena si nimeni nu a aruncat cu pietre in mine, ba chiar m-au admirat niste batranici...asa ca sunt PRO.



5-1

Drum bun Gigelica! Sa aveti o vacanta minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

4-1 pt alaptat in public
Desi recunosc i-am dat si bibe dar asta cand a trebuit sa conduc 400 de km si nu vroiam sa opresc. Am apelat la o solutie de compromis si m-am muls inainte cat sa avem de o masa la bestioc

Mami de Damian Codrut Andrei



Robert Andrei, bebe de Plici Plici
Damian Serban, bebe de Eseea
Marina Alexandra, bebe de Alexa101
Albert Gabriel, bebe de Ciresica5
Amalia, bebe de danadelia
Radu Stefan, bebe de bubulina
Petru, bebe de Shasa


LA MULTI ANI BEBEILOR DE AZI!!! si multa sanatate mamicilor

Gaa, m-ati convins..promit ca incerc si eu o data sa vad daca mor ori ba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

wow de am starnit....de fapt simona,ca a ei a fost ideea. mda,cred ca mi-ar prinde bine daca ar mai fi si alte mame langa mine. poate ne organizam
acum mai am o dilema, ok,sa zcem ca in parc ash practica si eu si m-ar durea undeva daca se uita la mine cineva. dar ce facem cu prieteni sau locurile unde te duci in mod normal si te stiu chelnerii si clientii fideli? eu nici macar topless la mare nu am putut sa fac de fata cu prietenii de sex opus.
nu pricep de unde pudoarea asta pe capul meu pt ca fuste pana la cur stiu sa port fara nici o jena si decolteuri mai mult decat atadanci ashisderea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Robert Andrei, Damian Serban, Maria Alexandra, Albert Gabriel, Amalia, Radu Stefan


si pt ginerele meu !!! PETRU

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

wow de am starnit....de fapt simona,ca a ei a fost ideea. mda,cred ca mi-ar prinde bine daca ar mai fi si alte mame langa mine. poate ne organizam
acum mai am o dilema, ok,sa zcem ca in parc ash practica si eu si m-ar durea undeva daca se uita la mine cineva. dar ce facem cu prieteni sau locurile unde te duci in mod normal si te stiu chelnerii si clientii fideli? eu nici macar topless la mare nu am putut sa fac de fata cu prietenii de sex opus.
nu pricep de unde pudoarea asta pe capul meu pt ca fuste pana la cur stiu sa port fara nici o jena si decolteuri mai mult decat atadanci ashisderea


se aplica aceeasi reteta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

wow de am starnit....de fapt simona,ca a ei a fost ideea. mda,cred ca mi-ar prinde bine daca ar mai fi si alte mame langa mine. poate ne organizam
acum mai am o dilema, ok,sa zcem ca in parc ash practica si eu si m-ar durea undeva daca se uita la mine cineva. dar ce facem cu prieteni sau locurile unde te duci in mod normal si te stiu chelnerii si clientii fideli? eu nici macar topless la mare nu am putut sa fac de fata cu prietenii de sex opus.
nu pricep de unde pudoarea asta pe capul meu pt ca fuste pana la cur stiu sa port fara nici o jena si decolteuri mai mult decat atadanci ashisderea


Io's de vina, eu am agitat spiritele

Uite, eu plaja topless n-am prestat, desi nu am absolut nimic impotriva. Nu mi se pare impudic dar ... nu m-a atras subiectul. Ce-i drept, am mereu doar costume dintr-o singura bucata, ca alea imi plac, si topless cu ele e cam aiurea.

Acum doua saptamani am avut musafiri la masa, niste prieteni pe care-i iubim foarte tare si care vin super rar, pentru ca nu locuiesc in tara. La mijlocul mesei si in pline discutii, lui Victor i se face foame. Fara sa zic nimic, l-am pus la san si-am potolit copilul, continuand discutiile. Pe langa niste zambete dragute, am obtinut si o poveste superba despre o mamica care isi alapta puiul in tren, in timp ce prietenul nostru era si el in compartiment. Ne spunea ca nu a vazut niciodata ceva mai frumos. Ei nu au copii si au o varsta... venerabila deja. Amandoi sunt scriitori si cuvintele lor despre alaptat au fost absolut minunate.

To make the long story short, daca aveti prieteni/cunostinte care se vor uita stramb la voi pentru ca alaptati puiul de fata cu ei, probabil ca trebuie sa va schimbati prietenii/cunostintele. Au defecte de fabricatie!





Mergi la inceput