Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(99)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Felicitari noilor mamici Clody,Mada,Alinutza,Ertina,Cristinamaria,RamonaP,refacere rapida si laptic mult pentru minuni.Bun venit pe lume Razvan Andrei,Ianis Eduard,Catalin George,Athina Eugenia,bebe de Cristinamaria,Bianca Maria,sa aveti parte de tot binele din lume!

Lauraoana,offf ,ce te-ai mai chinuit.Important e ca acum tu si Bastian sunteti impreuna si sanatosi.Imi pare rau pentru infectie si febra.De asta mi-e si mie foarte teama de inducere.Poze?

Sarmisa,ma bucur ca sunteti bine.
Yioanna,si mie mi se umfla foarte tare picioarele si mainile in ultimul timp.Si ma dor si articulatiile.Offf,nici Antonia nu da niciun semn ca vrea sa iasa si eu nu mai pot deloc.Sa vedem ce nu mai zice maine la control.
Alexsimatei,sa poarte bebe sanatos noile achizitii.Ati ramas la David pana la urma sau tot nu-i sigur?
Picky,ce printesica cuminte ai...felicitari pentru ca va descurcati asa bine.
Bebe beca,sanatate si tie si fetelor!


Ramonaiani,foarte buna explicatia.Mai sta bebe pana duminica?
DanaMi,chiar ca-i frumos ca 2 surori sa aiba bebei de varsta asa apropiata.Ma bucur pentru voi toti!Ce mai face Bubu?

Maria,multi pentru voi.
Ely, pentru mami si printesa Denise frumusica tare .Ce silueta are mamica...Cum merg pregatirile de botez?Pe cand botezul?
Ce de bebei nascuti cu dubla circulara de cordon...albinute neastamparate.
Legat de suzeta...cred ca si eu o sa incerc sa-i dau ,stiu ca sunt pareri pro si contra dar daca o linisteste si evita astfel suptul degetelului...Aveam o fetita la clasa I care inca isi sugea degetul cand se apropia ora pranzului si incepea sa se simta obosita.
Fetele,vedeti ca mi-am schimbat si eu nr de telefon ,o sa intru acum sa-l modific in mailul comun.
tot stupul,ies la plimbare.

Mirela 39+ minunea mea Antonia Maria

Jurnal de bebe strumf
NOI
bombonika mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

fetelor,a nascut si Raluca Ioana,o fetita de 3200 kg,prin cezariana de urgenta,ieri la ora 11,deci pe 10.06....52 de cm..
bine ai venit ALEXIA GABRIELA!!!

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

vai ce de bebei azi...felicit toate mamicile! sa fiti sanatoase si sa va recuperati repede ca acum aveti niste pui mici care sunt dependenti de voi!
bun venit noilor albinute! abia asteptam sa va cunoastem, adica vrem poze, dar si sa vedem cat de fitoase veti fi, cat de des va veti trezi mamicile noaptea si alte chestii de genul asta.

fetelor am si eu o intrebare. clara a facut azi mai moale decat de obicei, dar numai o data. ce sa fac? eu ma gandeam sa vad daca mai face asa si eventual sa-i dau putin ceai de menta.

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata

felicitari ramona, alinutza, ertina, cristinamaria, pfii si parca mai era cineva dar nu-mi amintesc...

apropos de suzeta, ieri n-a mai acceptat-o deloc, chestia e ca seara suge din ora-n ora, mi-s vinete sfarcurile :) si de-aia i-as fi dat si eu suzeta. parca nu-mi vine a astepta pana la 3 luni cand isi va gasi el degetelul. am mai zis, Philip si-a supt degetul si mi-era asa drag, basca a renuntat singur, eu mi-am supt degetul pana pe la 4-5 ani cand mi-am spart buza si cusuta fiind n-am mai putut...
noi tot la 2-3 ore ne trezim, asa va invidiez pe cele care orindeti 6 ore de somn, dar lasa ca crestem noi...

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

e super haios cum se stramba fiitu

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Buna fetelor,
RamonaP,Cristinamaria,Alinutza si Raluca Ioana felicitari si sa va traiasca bebeii.
Eu am o stare cam proasta, am fost astazi la dr, nici cea mai mica schimbare colul nu s-a mai deschis deloc, s-a mirat chiar si dr cand i-am spus ca ieri am mers mai bine de 3 ore si nu se observa nici o schimbare. Sunt suparata pt ca dr nu vrea sa ma interneze de maine, pt ca oricum o sa ajung la inducere dupa cum stau lucrurile si nu vad de ce sa mai astept pana luni.Oricum am venit f suparata, m-am certat cu toti din casa, adica cu mama si sotul, a scapat motanul dupa care am tras o portie buna de .Ideea este ca ma simt rau, simt ca nu mai pot si am senzatia ca nimeni nu vrea sa priceapa asta, mai ales dr mea.


40+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

ganesha nu mai fi supi si mai ales pe dr. cred ca nu mai poti dar gandeste-te ca desi ai 40 s, s-ar putea ca bebe sa aiba defapt 38s si orice zi in plus conteaza. bebe devine mai puternic si mai pregatit sa dea piept cu lumea asta in care trebuie sa saupravietuiasca si in care lupta pt suprematie e vitala. fii puternica si ajuta-ti puiul sa fie si el puternic!

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Buna.
Azi a venit doctorita sa-l vada pe pitic. El e bine, incepem din seara asta cu baitza (sper sa-i placa).
O sa incerc sa pun niste poze ca se ne vedeti

Felicitari Clody, Mada77, Dani3lla! Sa va traiasca bebeii si sa fie sanatosi, iar voi sa va refaceti repede.

Fetele care ati nascut si alaptati, cum va descurcati cu regimul? Mie mi se pare f greu sa nu maninc fructe si legume, mai ales acum cand sunt atitea in piata.


Vlad Stefan 04.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Buna fetili!

N-am intrat aproape 2 zile si uau ce bebelusi au aparut!

Felicitari mamicilor dragi si recuperare rapida: dani3lla, mada, clody, cristina,ramona, alinutza, raluca, ertina; sa fie sanatosi si voiosi

clody, ma bucur ca tati a putut fi langa voi

anda si a mea doua zile a faut o data pe zi doar seara sau maxim si mult si moale;am venit acum seara de la dr si nu e nici o problema; se regleaza si eu ma speriasem;era mult si moale si chiar ma intrebam de ce mai toata ziua nimic si deodata asa

eu am avut infectie la masea, am fost la dr, iau iar antibiotice; bebe a fost un pic plangacioasa de nu reuseam nici sa va citesc si adoarme doar daca o scot;

are 4300 g, este sanatoasa si Dne ajuta in continuare; are bubite ca niste cosulete dar a zis dr ca e normal de la caldura (maine ne punem aer conditionat); fetele care aveti aer conditionat, nu e nici o pb, nu?

BebeBeca, sanatate multa la amandoua si ma bucur ca s-a reglat cu varsatul

Yioanna, ne anunti sa facem galerie

a mea m-a omorat intr-o seara cu suptul; vroia din jumatate din jumatate de ora vroia incat ma speriasem ca nu se satura si cand i-am dat o lingurita de lapte praf nici nu s-a uitat; a reactionat ca si cum i-ar fi fost greata - ce m-am bucurat; eram disperata dc cerea asa des, dar a doua zi s-a reglat

maine plecam la parintii mei si ramanem peste seara, iar sambata la focsani ca avem o nunta; pupici dulci

va pup

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
Maicuta Domnului si Sf. Stelian ne vegheaza
Maya Teodora *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Va pup, azi n-am reusit sa citesc nimic din urma, am intrat sa va spun ca suntem bine, maine la pranz merg iar la monitorizare.

Felicitari noilor mamici, sper sa ajung sa va felicit pe fiecare in parte.

Carla, s.39 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput