Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(99)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sarmisa spune:

mai scriu, nu pot dormi, copii dorm...Aaron maraie dar inca nu urla
Raspund haotic cum mi-aduc aminte
yioanna_s o sa fie fix cum vrei tu
philip, la un moment dat m-am gandit la suzeta cand am vazut ca sunt folosita pe post de...si i-am si zis sotului,raspunsul lui a fost ai rabdare pana isi descopera degetul .Nici mayannei nu i-am dat suzeta si am fost multumita, in jurul varstei de 2,6 ani s-a terminat si cu degetelul.E drept ca atunci eram doar noi 3 si acum suntem 4,iar mayanna imi mananca mai mult timp decat aaron
Bebe beca sa treaca repede toata raceala! Vazut poze impreuna cu Mayanna si m-a intrebat ce bebelus e?I-am zis ca e o fetita, Sara, si ea mi-a zis:Da ce mamica dragalasa are...
Asa, vreau sa zic ca am vazut toate pozele cu albinutele si bondareii nostri...minunati!Sa fie sanatosi si sa creasca mari si frumosi, iar mamicile lor sa aiba laptic...
hai ca trimit si mesajul asta ca e ceva agitatie in zona bebe si daca mai pot mai revin



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

alinutza, am zis si-n mesajul de mai devreme ca-ti tin pumnii, sa ne auzim cu bine si vesti minunate.
sarmisa, bine ai mai revenit pe la noi.
maria, cum e bebe?
ioana, dar sara?

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarmisa spune:

mai scriu, nu pot dormi, copii dorm...Aaron maraie dar inca nu urla
Raspund haotic cum mi-aduc aminte
yioanna_s o sa fie fix cum vrei tu
philip la un moment dat m-am gandit la suzeta cand am vazut ca sunt folosita pe post de...si i-am si zis sotului,raspunsul lui a fost ai rabdare pana isi descopera degetul .Nici mayannei nu i-am dat suzeta si am fost multumita, in jurul varstei de 2,6 ani s-a terminat si cu degetelul.E drept ca atunci eram doar noi 3 si acum suntem 4,iar mayanna imi mananca mai mult timp decat aaron
Bebe beca sa treaca repede toata raceala! Vazut poze impreuna cu Mayanna si m-a intrebat ce bebelus e?I-am zis ca e o fetita, Sara, si ea mi-a zis: Da ce mamica dragalasa are...

Asa, vreau sa zic ca am vazut toate pozele cu albinutele si bondareii nostri...minunati!Sa fie sanatosi si sa creasca mari si frumosi, iar mamicile lor sa aiba laptic...
hai ca trimit si mesajul asta ca e ceva agitatie in zona bebe si daca mai pot mai revin



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Alinutza... bafta multa, sa vina bebe usor si fara chinuri mari pt tine

LauraOana... mi-a dat fiori povestea nasterii tale, ma gandesc ca de asta s-ar putea sa am si eu parte martea viitoare daca nu vrea bebe sa vina pana atunci, dar nu am de ales pt ca voi avea 41+ sapt.

40+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarmisa spune:

alarma falsa...cateva parturi
am vazut ca s-a trimis de 2 ori mesajul,merge tare greu calc si cred ca am dat eu send de 2 ori
maria_bunica un mare pt tine si darius
se pare ca is tare obosita ca am uitat ce am mai vrut sa scriu musai...
lauraa,te esti puternica
Carla,cat ma bucur ca va fi natural, asa cum ai vrut tu!
Deea toata stima pt tine ca reusesti sa tii pasul cu fetele,felicitari pt botez,darian
dana mi cu cateva zile inainte sa scrii tu de kg biancai, nu multe, si aaron facuse 4.02kg si si eu am fost tare fericita
acum chiar trebuie sa plec, revin maine sper...si ca sa nu cumva sa uit si noi am facut botezul duminica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Clody felicitari! Sa-ti traiasca puiul mic!!
Acum am terminat si eu treaba! Ma duc sa prind cateva ore de somn! daca pot.... Multumesc mult pt mesaje!!!
Alynutza Doamne ajuta!!!
Philip eu i-am dat suzi lui Rares si cred ca-i voi da si piticului! Am preferat sa suga suzeta decat degetul! Acum are 2 ani si o vrea doar la culcare! Dupa ce adoarme o scuipa singur! Sapt trecuta cand a avut febra mare numai suzeta l-a calmat! O sa incerc sa i-o scot de tot cand ma mai linistesc cu asta mic! Eu sunt pro suzeta nu dati cu rosii
Sa-mi tineti pumnii!! Am rugat sora sa intre pe forum sa va dea vesti!
O noapte linistita!

Cristina mami lui Rares & 38+ sau 40 +(dupa eco) ???
rares
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">ajutor pentru sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

`Neata fetele!!! Ma ofer eu sa dau azi!Sper sa va placa,chiar daca v-ati obisnuit cu a Claudiei!

Sarmisa ... multumesc mult pt mesaj...asa e si la mine...de ordin psihic nu fizic. Felicitari pt bebe Aaron crestin!

Yioanna ... multi si multe !

Alinutza...nastere usoara si multa sanatate!!!



Ramona 39+ (Woowww) cu Bianca Maria

http://bd.lilypie.com/WoLcp2.png

http://picasaweb.google.com/Ramona.Petriman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Burtici...mamici... sa ne tineti si noua pumnii sa ne dea Dumnezeu putere... acum plecam spre spital si dupa cum v-am mai scris...e foarte posibil sa ne opreasca la cezariana. Sa stiti ca v-am luat nr de telefon si va voi anunta.Va pup si...o sa-mi fie dor de voi!
Marieee....cuscraaa...iti vine nora

La revedere!!!

Ramona 39+ (Woowww) cu Bianca Maria

http://bd.lilypie.com/WoLcp2.png

http://picasaweb.google.com/Ramona.Petriman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Alinutza
Ramona

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Andreea, Bogdan a avut suzeta pana la un an si jumatate, cane nu i-am mai dat-o si nici n-a mai cerut-o. Si de la 10 luni cand a ineput sa mearga o primea doar la somn, ca am eu o problema cu copiii care merg si au suzeta in gura
Si la Andreea i-am dat, o calmeaza foarte bine atunci cand are colici, in rest n-o vrea.
Nu vreau sa ajunga sa-si suga degetul, ca eu l-am supt pana pe la 5 ani si cu greu am reusit sa renunt la el.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput