Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(99)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Buna!

In primul rand vreau sa va multumesc pentru felicitari! , iar apoi FELICIT si eu noile mamici si urez bun venit noilor albinute.
Nu am apucat sa citesc nimic din urma, nici nu stiu daca voi putea recupera...
Astazi am ajuns si noi acasa, suntem bine multumim la Dumnezeu

Sa va spunem despre noi, bebe se numeste RADU-DEIAN, 2700 grame, 52 cm, nastere naturala, fara epidurala, cu un pic de epiziometrie. Acuma suntem acasa, incercam sa ne acomodam la viata in 3
Sper sa revin cat mai repede cu povestea nasterii

O zi buna tuturor si nastere usoara celor care urmeaza

39+

AMR 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luanaroman spune:

Buna fetelor,

Nu am mai intrat demult pe forum dar vreau sa va anunt , ca pe data de 4 Iunie 2009 s-a nascut baietelul nostru Andrei,care ne-a umplut sufletul si casa de bucurie.

Va suntem recunoscatori daca ne treceti si pe noi la listuta.


Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

clody,mada77,dani3ella,ramona,alinutza,raluca,kiralina,cristinamatia,ertina...felicitari mamicilor pentru bebei sanatosi,cat mai mancaciosi si daca se poate total necolicosi.Mamicilor refacere uraoara si laptic mult pentru bebei

Stiu ca am ramas datoare cu partea a doua si niscava poze,dar deocamdata nu e timp de ele..raportam colici afurisiti care dau dureri de burtica si plansete cat cuprinde..asa ca deocamdata toata atentie e la cocuta.
Va pup pe toate fetele si bebicii lor

mami de Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Relusha.... bun venit acasa, sa nu ne uiti si sa ne spui povestea nasterii
luanaroman....sa-ti traiasca puiul, sa va bucurati de el si poate ne povestesti si noua cate ceva despre el.
Eu am venit de la o plimbare pe jos luuuuuuunga in care m-a topit soarele iar singurul efect pana acum sunt picioarele f umflate.


40+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luanaroman spune:

As avea o intrebare: cat trebuie sa manance un bebe de o saptamana pe zi? Eu il alaptez dar nu prea am lapte si ii dau si complectare dar nu totdeauna . As vrea sa stiu cati ml trebuie sa ii dau in decursul unei zile san+ complectare?


Multumesc,

Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Felicitari noilor mamici, bun venit noilor puiuti, acomodare rapida si sa auzim numai de bine!
Va intrebam si eu daca ce am tot simtit zilele astea sunt contractii dar cand am vazut azi ce de nasteri au fost si am inteles de ce nu ati apucat sa raspundeti.Intre timp am fost la medic.Avem 38 de sapt si 3 zile, colul usor scurtat si moale.Dupa controlul de ieri nu am sangerat, desi doc mi-a zis ca e posibil sa se intample lucrul asta.Cica mai avem cel mult o saptamana pana la marea intalnire..Cand am aflat, cred ca mi-a luat-o inima la trap caci tensiunea urcase la 16!!!Dupa cateva minute a revenit la normal.
Bagajul e facut, cu epidurala cu tot.Bebelina nu a mai crescut de 2 saptamani, semn ca vrea sa scoata nasucul in lume.
Ganesha te inteleg perfect si imi pare rau ca cei din jur nu te protejeaza mai mult.Cat despre bebe, ca sa zic?Imi pare rau ca te tine un pic in tensiune dar paote mai are un pic de crescut.Eu nu pricep de ce doctorii astia au fixatii;ba ca nu fac cezariana, decat cel mult in ceasul al 13-lea, ba te lasa sa te chinui si nu-ti dau calmante ...chiar ma enerveaza.Nu poti merge la spital la alt medic care e de garda?In fond e corpul tau si tu esti cea care trebuie sa decida ce si cum.Iti tin pumnii si te rog sa faci doar lucruri care-ti plac, sa ignori pe cat posibil pe cine te necajeste si sa mangai burtica (stiu ca asta poate da contractii).


Gabrilici in 38 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

buna!
ieri,11.06.2009,la ora 12.00, s-a nascut natural,un ingeras:ANDRA -3.450 gr., 49 cm; mami si bebelusa sunt bine amandoua! va asteptam acasa...

elena, s.39 cu Andra Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

felicitari noilor mamici!!!! ce de albinute au aparut ieri....
sa fiti sanatosi tun cu totii si sa va vedem cat mai curand.
fetelor, mai e putin si ne mutam la scutece....
luana cat are bebelul in greutate? fata mea a avut 3350 la nastere si imi spuneau asistentele de acolo ca ar trebui sa haleasca cam 30 ml la o masa.

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicuratze

buna!
ieri,11.06.2009,la ora 12.00, s-a nascut natural,un ingeras:ANDRA -3.450 gr., 49 cm; mami si bebelusa sunt bine amandoua! va asteptam acasa...

elena, s.39 cu Andra Ioana +Radu (21.10.2005)



Felicitari, Elena!!! Andra, bine ai venit!

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui ganesha
Carla... de mama scap repede ca a venit doar pt 2 sapt si una deja s-a dus.Ce fiica rea sunt,ideea este ca cei din jur s-au invatat sa-i bibilesc, sa-i bag eu in seama si sa-mi fac griji pt ei, iar acum pur si simplu nu mai pot sa-i gadil intre coarne si atunci se simt lezati. Tu duminica esti programata sa te prezinti cu bagajelul la spital? Iti fac inducere?
40+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#


Nu stiu de unde feeling-ul tau, astazi am avut control si e posibil ca duminica sa ma opreasca acolo pentru inducere. Va povestesc putin mai tarziu .

Nemo, 2 ore zici? Ha ha ha! Sa ai gura aurita!

Carla, s.39 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput