Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(99)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

ely,superbe hainele,mi-o imag deja pe Denise in ele,o sa fie o printesa!sa aveti parte de un botez pe cinste fara lacrimi!vam-am indragostit de eae asa de cuminte la baita ca un om mare

va las ca deja ma ia si pe mn si oricum bantui singura pe aici

Yioanna 39+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

AMR 5 zile pana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

FELICITARI MAMICILOR..IN SPECIAL CLODYYYY..

MULTUMIM tuturor pt aprecieri..sunteti niste dragute:MARIA,MIRUTA,DEEA,DANA,YOANNA,ANDREEA,...TOATE TOATE..scriu rpd k tre sa o alaptez pe DENISE!

botezul:il avem pe 12IULIE...sa speram k va fi totul ok...va voi tine la curent atat cat pot!

laura.o:imi pare rau k ai suferit!cand l-ai vz pe bb nu ti-au trecut toate?

dana.mi:ms pt aprecieri...

yoanna:esti SUPERBA!abia astept sa-ti cunosc bblina!

ma retrag,voi reveni cu raspunsuri la celelalte fete...sper sa nu va suparati sunt in criza de tp...

puuuuuuuuuppppppppp toate fetele!aveti grija de voi!

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luckyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui ganesha

luckyblue... si eu tot incerc plimbarile lungi, scarile si masajul sfarcurilor(pt sani dr mi-a dat si o crema si mi-a recomandat sa ma masez in fiecare seara pt a fi mai putin dureros la supt)dar nici un efect.La mine mai este un aspect care ma face sa cred ca sunt sanse putine sa nasc fara cezariana, si anume ca bebe e f sus, nu s-a lasat deloc in jos.
Spuneai de baut ceai, ce fel de ceai bei?


40+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#


ganesha, ceaiul de frunze de zmeur se pare ca ar stimula contractiile. Si la mine bebe e prea sus (doctorul mi-a zis ca de asta e si el ingrijorat), deci suntem in aceeasi situatie . Totusi nu e chiar asa de sumbru pe cat pare: doua conostinte de-ale mele mi-au zis ca la fel erau in sapt 41, bebe prea sus, col inchis, in cateva zile au nascut, bebele coborand cu putin (ore) inaintea declansarii nasterii. Eu zic sa nu te grabesti cu inducerea (se pare ca e muuult mai dureros) si in plus atata timp cat bebe e ok, suntem inca in normal :).

LauraOana, multumesc de incurajari! Trebuie sa-ti fi fost tare greu!

Irina, 40+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata! Am recuperat din urma si ma pregatesc de plecare. Am si eu nervii mei si stress cu persoanele din jur, incerc sa rabd pana duminica, prietenii stiu de ce .
Yioanna, imi place dr. tau, ca nu-ti face inca inducere. Hai ca mai e putin. Eu lucrez in domeniul programarii, dar ma ocup si de tratamente alternative si marketing. Cu medicina am cochetat mult si am invatat multe, in nici un caz nu le stiu pe toate, am mai prins si eu cate ceva mai ales de la prieteni.
LauraOana, imi pare rau pentru febra si am citit pe nerasuflate povestea nasterii.
Ioana, pentru tine era mesajul si imi pare rau ca vin cu intarziere cu denumirea remediului pentru secretii verzi: kalium bichronicum (ch7 sau 9).

Anda, lasa copilul fara ceai de menta, daca alaptezi exclusiv 6 luni atunci nu are nevoie de nimic altceva.
Lauraa, ma bucur ca ti s-a refuzat laptele praf . Cu aerul conditionat nu este nici o problema, mi se pare mult mai nesanatos sa tii copilul in temperaturi foarte ridicate.
Ganesha, te inteleg cu mama, si a mea e la fel, incearca sa ii pui niste limite, pentru ca dupa ce nasti poate sa faca mai rau.


Carla, s.39 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ertina, CristinaMaria, Alinutza, RalucaIoana, felicitari!!!

Dicirstea, bine ai revenit, deci asa cu trompele .

Fetelor, n-am timp de nimic, innebunesc, n-am timp nici sa nasc! Intr-o jumatate de ora trebuie sa plec si eu mai am de lucru si nu sunt epilata prin zonele "esentiale" .

Carla, s.39 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

buna ziua mamicilor !felicitari pentru copii si succes in continuare!sunt sotul ramonei si va spun ca ieri 11-06-2009 la ora 10:55 a venit printre noi si micuta noastra Bianca Maria. a avut 2900 g,49 cm si nota 8 la nastere din cauza cordonului ombilical infasurat de doua ori in jurul gatului.mai multe o sa va zica Ramona cand se intoarce acasa.

Ramona 39+ (Woowww) cu Bianca Maria

http://bd.lilypie.com/WoLcp2.png

http://picasaweb.google.com/Ramona.Petriman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

Buna si FELICITARI mamicilor!
Carla, las ca 2 ore gasesti tu

noi suntem bine, Maia a luat 1.300 in 4 saptamani, suge foarte cu pofta si are gaze (saraca nu plange, doar se screme) si desi sunt pentru contra medicamente, ii dau espumisan. La mine si cu fragutze cu frisca si cu regim, tot aia e, tot are gaze.
Karo o iubeste da o mai si pacaneste din cand in cand; noaptea s-a acomodat cu ea, nu se mai trezeste cand o manevrez pe Maia.
va pup si va doresc RABDARE!

Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Neata fetelor,
o cafeluta nu mai da nimeni? dau eu una bunaaa.Se cunoaste ca mamicutele nu mai beau cafea. Dragelor cum faceti fata oboselei, mai ales ca banuiesc ca atunci cand se alapteaza nu mai este voie cu cafea.
luckyblue...din pacate ceai din frunze de zmeur nu gasesc aici.Sincera sa fiu nici eu nu vreau sa ajung la inducere(am auzit ca e f dureros si nu intotdeauna garanteaza si nasterea), dar sa vedem ce vrea bebe, oricum ma las pe mana dr, iar luni e ultimul termen sa vina singurel pt ca atunci o sa am 41 de sapt implinite si a spus si dr ca nu-l poate lasa mai mult.
Carla... de mama scap repede ca a venit doar pt 2 sapt si una deja s-a dus.Ce fiica rea sunt,ideea este ca cei din jur s-au invatat sa-i bibilesc, sa-i bag eu in seama si sa-mi fac griji pt ei, iar acum pur si simplu nu mai pot sa-i gadil intre coarne si atunci se simt lezati. Tu duminica esti programata sa te prezinti cu bagajelul la spital? Iti fac inducere?
Ma pregatesc sa mai trag o plimbare lunga de vreo 3 ore, daca nu o vrea bebe sa vina, macar i-l fac spotiv

40+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

ganesha, eu mi-am baut cafeloiul de dimineata la ambele fetite cat am alaptat. cica merge si o pipa-doua

Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Felicitari tuturor mamicutelor!!!
Waw, dar cate mamici noi ieri! Oare ce s-o fi intamplat?

Raportam si noi caderea buricului - la 3 saptamani si o zi in sfarsit putem face si noi baie frumos, ca pana acum ma tot chinuiam sa-i tin ceva peste buric sa nu-i intre apa. Mai trebuie sa-i dau cu ceva acuma pe buric?

revin ca e cam agitata, nu stiu ce are azi

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput