Burtici fericite de septembrie-octombrie (72)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Dia, bine ai revenit! Nu cred ca e o problema ca misca bebe prea tare...problema ar putea fi daca nu a mai miscat demult

KIKI 23+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Gata fetelor, promit sa nu mai fac!!! nu mai vreau sa raman in urma cu cititul, ca tare greu am mai recuperat dupa 5 zile de absenta

EMY sa ne traiesti, sa fii sanatoasa, fericita si iubita!

Celor 3 duamne, Kiki, Kateryna si Ioanna, CASA DE PIATRA, sa fiti fericiti impreuna o mie de ani! Abia astept sa pot intra de acasa sa vad si pozele!

Bafta fetelor cu examene! va admir ca reusiti, eu nu-s in stare de activitati prea inteligente in perioada asta, am inceput sa dau buleli si la munca, de aia nici nu mai fac prea multi purici pe-aici, de pe 1 iulie ies in concediu

Multumim fetelor care au raspuns la intrebari multe si marunte, dar nu va suparati daca unii care stau mai prost cu memoria si cu organizarea (adik sa-si salveze mesajele, linkurile, pe undeva...) o sa mai intrebe o data cand s-or lovi de probleme Oricum sunt de acord cu Adimercedes, eu vreau sa fiu cat mai informata (poate reusesc sa ma organizez cat oi sta in concediu), ca sa am cu ce sa combat numeroasele pareri binevoitoare de la cei din jur....

In rest, se pare ca am intrat si eu in trim III, am aflat si eu azi de la Kemsy, oricum nu ma preocupa prea mult, sa stiu eu saptamanile, ca restu-s detalii..... Ursulica da din "labutze" intr-o veselie, dupa fiecare masa, e tare fericita cand mananca ma-sa deja se vede cu ochiu liber cum misca prin burtica, e o minune, nu-mi mai trebuie TV, filme, carti, stau si ma benoclez la burtica cat timp are ea "program"

nu stiu ce semnatura mai am, dar sunt in 27s +, vineri facem 28....

pupici multi!

26+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Eu am baut un pahar de BEREEEEEEEEE si m-am muiat de nu mai pot lucra

Raluca 27+ mamica de viitor - Alexandru 09.09.09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

am intrat eu si ati fugeat voi??

Diamar, am inteles ca la a doua sarcina se simte mai bine si mai repede cand misca bebe, poate de aceea....si depinde si cum e pozitionata placenta....si poate e si bebe mai activ, mie imi povestea si mama ca pe sor-mea mai mare trebuia s-o mai zgandare ea ca sa miste, pe cand eu am fost ca titirezu, de au zis ca sigur sunt baiat nu cred ca ar tb sa-ti faci griji ca misca prea mult

Bere mai iau si eu o gurita de la sotz...in rest beau fara alcool....

27+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Monica pe unde esti?

Ne tot amenintai ca dupa ce intri in concediu o sa scrii si mai mult.Hai mai da un semn de viata.

KIKI 23+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Fetelor am fost pana in oras si am cumpårat un dulapior så am så pun lucrusoare pt bebe..Mi-a plåcut mult dulapioru..Si e asa de agitatie in oras..In perioada asta termina liceenii scoala si umbla cu masini mari cu remorci cu muzica suuuuper la maximum si beti si se uda cu bere ..E o traditie la ei så faca asta fiecare claså intr-o remorca din aia cu masica mare ..Vå dati seama ce e in centru?.Cred ca numai aici in Suedia se manifesta asa..

Scuzati off-ul..

Iulika, cea mai fericitå 28+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Gagici va recomandati de unde pot lua un dulap ptr lucruri bebe nu foarte scump. Multumesc mult.
+ 27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamaria1979

Gagici va recomandati de unde pot lua un dulap ptr lucruri bebe nu foarte scump. Multumesc mult.
+ 27


Nu pot sa iti recomand decat din Suedia...

Iulika, cea mai fericitå 28+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:


Fetelor, eu sunt foarte emotionata...azi am incheiat scoala, din pacate...Si a fost foarte emotionant, ca azi a fost teoretic sustinerea licentei, dar practic am stat de vb cu profesorii...si mi-au spus atatea lucruri frumoase, am fost numai cu lacrimi in ochi. Cand sa plec simteam ca ma sufoc cu lacrimile, nu-mi mai puteam lua "La reverere". Asta dupa ce unul din profi mi-a citit un citat din lucrarea mea:"Am inteles ca sunt importante smerenia,generozitatea si intelepciunea in aceasta meserie care nu este facuta decat pentru cei care simt ca nu pot trai fara ea.." M-a intrebat: "Tu asa simti?" Evident ca m-a pufnit plansul instantaneu. Greu...a fost si o facultate in care am investit si cultivat atatea sentimente. Nici n-a fost o facultate; a fost un atelier de auto descoperire. Parca anii cei mai frumosi si care au trecut cel mai repede de pana acum. That's it!

Ma bucur ca sunteti bine, ca bebeii sunt si ei la fel...o sa merg si eu curand iar la control,abia astept. Ma duc sa mai bag cateva cirese...
Sper ca nu v-am plictisit....

Andrutza 25 + bebelusa mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia


Fetelor, eu sunt foarte emotionata...azi am incheiat scoala, din pacate...Si a fost foarte emotionant, ca azi a fost teoretic sustinerea licentei, dar practic am stat de vb cu profesorii...si mi-au spus atatea lucruri frumoase, am fost numai cu lacrimi in ochi. Cand sa plec simteam ca ma sufoc cu lacrimile, nu-mi mai puteam lua "La reverere". Asta dupa ce unul din profi mi-a citit un citat din lucrarea mea:"Am inteles ca sunt importante smerenia,generozitatea si intelepciunea in aceasta meserie care nu este facuta decat pentru cei care simt ca nu pot trai fara ea.." M-a intrebat: "Tu asa simti?" Evident ca m-a pufnit plansul instantaneu. Greu...a fost si o facultate in care am investit si cultivat atatea sentimente. Nici n-a fost o facultate; a fost un atelier de auto descoperire. Parca anii cei mai frumosi si care au trecut cel mai repede de pana acum. That's it!

Ma bucur ca sunteti bine, ca bebeii sunt si ei la fel...o sa merg si eu curand iar la control,abia astept. Ma duc sa mai bag cateva cirese...
Sper ca nu v-am plictisit....

Andrutza 25 + bebelusa mea iubita




Felicitari!! Ce frumos ai scris in lucrarea ta..

Iulika, cea mai fericitå 28+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput