Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Neata mamici!!
Ai mai Chatonel lasa-ma sa visez si eu...cum sa nu vad sexul la 18 sapt???? si Triplu Test!!
Mai zic ca se poate confunda dc mi-ar zice acum ca-i fat...da dc imi spune ca-i baiat si-i vad si outele nu mai exista erori...nu????

Da eu as vrea crapatura nu oute!!...sotul vrea invers...sa vedem cine castiga pariul

Oricum , si dc este baiat tot o sa-l iubesc , ca-i al meu , si-o sa-l vad cel mai vrumos copil..

17+

Mariana

bebe



Simina cu siguranta asa va fi Eu zic ca mai aveti timp sa faceti copii pana sa multumiti pe toata lumea

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Si noi sintem turbati cu batutul drumurilor in concediu, dar tura asta o sa ne potolim. Vrem munte la sfirsitul lui august, undeva cu padure aproape ca sa ne plimbam in timpul zilei (poate om merge la Lacu Rosu, ca putem freca in sus si-n jos si Cheile Bicazului) si mare la inceputul lui septmbrie

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

completare la mesaju de mai sus: ma uitai si se tarifeaza in unele cazuri copiii sub doi ani, depinde de destinatie: croatia si creta factureaza 70 si, respectiv, 73 de euro ; martinica si egiptul nu factureaza sejurul la copii sub doi ani, de exemplu.

simina, pai vrabia malai viseaza, da realitatea... ehei :) le mine pisica a tinut mereu chisherele incrucisate la ecografii, asa ca era imposibil de vazut Io am stiut numai pt ca am facut amnio si s-au numarat cromozomii.

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

chatonel..cred ca nu m-am exprimat eu bine...in unele locuri e mai scump biletul pt copii peste 2 ani(Andrei)decat pentru cei sub 2 ani(gemeni)

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

fetele, trebuie sa-i fac analiza de urina casiei... cum colectez????
pls help

Maria, mami fericita de Maria-Casia (26.02.2009)

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

chatonel, cum nici la munte nici la mare pana in 6 luni? Chiar ma apucase cautatul ieri de o cabana la munte in august. Of!!! Ma gandeam ca nu ne-ar strica o iesire de cateva zile, undeva nu prea departe, numai munte sa fie. Ma si vedeam in masina cu sterilizatorul, biberoanele, cana de fiert apa, caruciorul, fotoliul lui bebe, caruselul si trapezul (ca sunt la mare cautare acum!), cutii de lapte praf, scutece... Mi-ai taiat tot avantul!

Si eu am ochii umflati de somn (am dormit o tura 4 ore jumate si a doua tura vreo doua).

Alina, ma intrebai cum am reusit sa il facem sa nu mai vrea in brate. N-am reusit noi, eu trageam speranta ca atunci cand va sta in fund poate am sanse, de asta nici nu m-am prins de la inceput ce vrea. Atata baraia la noi in brate si noi hata-hata prin toata casa, doar s-o linisti copilul. Barbatu-meu cand a vazut ca indiferent ce i-am face, plange, a zis ca putem sa-l asezam pe pat, ca daca tot plange orice i-ai face, macar sa ne tragem si noi sufletul. Si s-a potolit copilul ca prin farmec. Ii punem trapezul ala deasupra lui si ii agitam jucariile, iar el da din maini si din picioare de ti-e mai mare dragul. Cred ca asta il enerva, ca la noi in brate nu se putea manifesta.




11 saptamani si 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Maria, uite ce am gasit pe alt site: "Pentru colectarea urinei sunt niste pungute speciale la farmacie care se lipesc cu banda adeziva de bebe. Si trebuie sa stai cu ochii pe copil ca sa o dai repede jos dupa primul jet pentru sumar sau sa i-o pui pe la mijlocul mictiunii pentru urocultura".

11 saptamani si 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

chatonel..cred ca nu m-am exprimat eu bine...in unele locuri e mai scump biletul pt copii peste 2 ani(Andrei)decat pentru cei sub 2 ani(gemeni)

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE




aaaa, pai asta schimba tot: aici e cca 80% din pretul de bilet de adult un copil peste 2 ani... sau chiar acelasi pret ca la adulti!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

chatonel, cum nici la munte nici la mare pana in 6 luni? Chiar ma apucase cautatul ieri de o cabana la munte in august. Of!!! Ma gandeam ca nu ne-ar strica o iesire de cateva zile, undeva nu prea departe, numai munte sa fie. Ma si vedeam in masina cu sterilizatorul, biberoanele, cana de fiert apa, caruciorul, fotoliul lui bebe, caruselul si trapezul (ca sunt la mare cautare acum!), cutii de lapte praf, scutece... Mi-ai taiat tot avantul!

Keutu cheliutu 11 saptamani si 6 kg


ei, acuma doar nu te duci la catarat cu copilu! astia zic de altitudine, deci daca ramii pe la doua mii de metri ar fi ok, zic io!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Kea, nu stiu cum e vremea la voi dar la noi e cumplit de cald, asa ca nici maimutzica mea nu prea mai vrea in brate; sta in patut sau pe o perna mare linga noi. In scoica nu sta prea mult pt ca e din sintetic si transpira...

Chatonel, lasa, bine ca am scris la subectu vechi...citesc mai putine fete despre familia de mitze alcooliste de la Iasi

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput